Přejít k hlavnímu obsahu

Pěvkyně Ema Destinová milovala okultismus: Doma vyvolávala duchy a měla oltář z lebek

Celý svět zná Emu Destinnovou (†51) jako vynikající pěvkyni, která dobyla ty nejznámější operní domy. Žena s hlasem jako zvon ale měla velkou vášeň, kterou by u ní asi nikdo nečekal. Velmi ji přitahovalo veškeré tajemno a propadla okultismu. Z cest si vozila prazvláštní suvenýry a na svém zámečku prováděla spiritualistické seance.

Umělecké sklony projevovala Ema už jako malá holčička. Malovala, zpívala, tančila a velmi ráda četla. Všechny dovednosti si přenesla i do dospělosti, ale zpěv byl na prvním místě a svého snu být uznávanou umělkyní, se nevzdala. I přesto, že se ve své rodné zemi dočkala nepříjemného odmítnutí.

V Americe slavila Destinnová velký úspěch 

Tehdy dvacetiletá Destinnová zkoušela štěstí v Národním divadle, ale byla odmítnuta. Naštěstí dostala příležitost v Berlíně a po deseti letech dobyla newyorskou Metropolitní operu. Zpívala po boku největších hvězd a jejím častým operním partnerem byl Enrico Caruso (†48), nejslavnější tenorista všech dob. Svými výkony si získala celý svět a chvály se jen hrnuly. ‚‚Slečna Destinnová v titulní roli získala nové vavříny, a to jako zpěvačka i jako herečka. Hlavní chvála náleží Destinnové, protože její part je mimořádně obtížný, celé části jsou napsány ve velmi vysoké tónině, kdy musí držet dlouho ty vysoké noty s malou podporou orchestru,” stálo tehdy v dobových kritikách a Emina hvězda stoupala vzhůru.

Éterická Enya zmizela z očí veřejnosti: Co dnes zpěvačka dělá a jak vypadá?

Její písně jsou nezapomenutelné, stejně jako Enya (62) svým něžným vzhledem. V devadesátých letech slavila zpěvačka nebývalý úspěch a její hudba šla na dračku. Bohužel vzestup na vrchol hudební scény byl pro ni spíš na obtíž a plachá kráska se postupně vytratila ze scény. Co dnes zpěvačka dělá a kam vedly její kroky po ukončení kariéry?
svetzeny.cz

Nadaná všeumělkyně

Když se pěvkyně vrátila ze svého amerického angažmá do vlasti, dostala pak přísný zákaz kamkoliv vycestovat a v době první světové války byla pod drobnohledem. V té době již byla majitelkou zámku ve Stráži nad Nežárkou, kam se také uchýlila. Na zpěv ale rozhodně nezanevřela, jen vystupovala pouze ve své zemi. Všude, kde nechala rozeznít svůj jedinečný hlas, slavila úspěchy. S koncem války už ale nedostávala tolik příležitostí a znovu se vrátila ke psaní. Byla totiž také nadanou spisovatelkou a mimo několika sbírek napsala i divadelní hry. Největší vášní po zpěvu však pro Emu bylo vše magické, tajemné a mystické. 

Vyvolávaní duchů a půlnoční seance

Pěvkyně byla majitelkou největší okultní knihovny ve střední Evropě. Ne že by si snad všechny knihy koupila sama. Získala je společně se svým zámkem. V době minulé byl o okultismus velký zájem, a tak Ema doma prováděla různé spiritualistické dýchánky. Potají na zámečku vyvolávala společně s přáteli duchy, vykládala karty a studovala věci mezi nebem a zemí. Své vášni propadla natolik, že si i ze svých cest vozila prapodivné suvenýry. Například oltář z lebek a hnátů nebo malou rakvičku s kostlivcem. 

Ema opravdu klamala tělem a málokdo by čekal, že světoznámá pěvkyně měla tetování. A ne jen tak ledajaké. Na noze měla vytetovaného hada, který směřoval k jejím intimním partiím. Podle všeho její zájem o mystické věci vyplýval také z jejích nešťastných lásek. V tajemnu hledala smysl života a snažila se zapomenou na svůj smutek. 

Ema Destinnová excelovala ve všech svých operních rolích
Zdroj článku