Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Jak vypadají herci z Lásky nebeské po 20 letech? Zub času se podepsal i na nich

Letos oslavila romantická komedie Láska nebeská výročí 20 let od svého vydání. Tento oblíbený film se stal díky své vánoční tématice součástí vánočních tradic mnoha domácností a někteří si tak každoročně nenechají filmovou klasiku ujít. Prohlédněte si, jak se změnili hlavní protagonisté filmu. Některým roky navíc na kráse rozhodně neubraly, na jiných se podepsal zub času.

Láska nebeská – film, který se stal vánoční klasikou

Vánoce jsou kouzelným obdobím, kdy je svět plný lásky a překvapení. V tomto duchu se nese i film „Láska nebeská“, který se stal klasikou mezi vánočními romantickými komediemi. Režírovaný Richardem Curtisem, tvůrcem filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové,  film vypráví několik dojemných a komických příběhů, které se prolínají v srdci předvánočního Londýna. Hlavním tahákem filmu je jeho hvězdné obsazení v čele s Hugem Grantem, Emmou Thompsonovou a Alanem Rickmanem. Přestože každý příběh sleduje jiné postavy, společným jmenovatelem je tematické spojení lásky a Vánoc.

Modrooký idol žen Terence Hill: Ani s osmdesátkou na krku neztratil svůj šibalský úsměv

Legenda takzvaných spaghetti westernů, ale především hrdina nesmrtelných snímků s věčně nabručeným parťákem Terence Hill (84) už sice překročil osmdesátku, ale charisma rozhodně neztratil. Jeho pronikavě modré oči působí i dnes na ženy jako magnet a stále si zachovává svůj šibalský úsměv.
svetzeny.cz

Každý příběh filmu vezme za srdce

Jeden z příběhů sleduje Davida, ztvárněného charismatickým Hughem Grantem, jehož politická cesta je doplněna nečekaným romantickým zvratem, když se zamiluje do své okouzlující podřízené Natalie, hrané Martine McCutcheon. Jejich vztah odhaluje, že i na nejvyšší politické úrovni může být prostor pro lásku. Jedním z nejsrdceryvnějších příběhů se pak točí kolem postav Marka, Petera a Juliet. Mark, ztvárněný Andrewem Lincolnnem, je tajně zamilovaný do Juliet (Keira Knightley) a připravuje pro ni originální vánoční překvapení. Zoufalému boji s citovou nevěrou a nedorozuměním zas čelí manželé Harry a Karen (Alan Rickman a Emma Thompson). Jejich příběh pojednává o lásce, ztrátě a odpuštění. Film také nahlíží do světa lásky v různých věkových skupinách, například mladého Sama, jehož otec vdovec se snaží najít novou lásku. Mladý Colin zase věří, že v Americe nalezne lásku svého života. Všechny příběhy se vzájemně prolínají a tvoří barvitý mozaikový portrét lásky a romantiky. Tento vánoční film vás nejen rozesměje, ale také vám připomene, že láska má mnoho podob.  

Láska nebeská a herci po 20 letech
Zdroj článku