Přejít k hlavnímu obsahu

Anketa: Který vánoční film je ten nejlepší? Hlasujte a vyberte vítěze

Info ikona
Pelíšky

Vánoční atmosféru tvoří, mimo jiné, také filmy, které všichni milujeme. Ačkoliv se v televizi opakují každoročně, pravděpodobně nikdy neomrzí. Každý z nás má určitě svého favorita – který je ten váš? Hlasujte a vyberte ten nejlepší vánoční film.

České vánoční filmy

Vánoce se blíží rychlostí blesku a s nimi i televizní program odpovídající té pravé vánoční atmosféře. Někteří lidé preferují zahraniční filmy, avšak mnozí se rádi podívají i na ty české. Rozhodně můžeme říci, že české vánoční filmy se za ta léta staly neodmyslitelnou součástí tisíců českých domácností o vánočních svátcích. A není se čemu divit! České vánoční filmy mají své kouzlo, specifický druh humoru a styl, kterému se vyrovnají jen málokteré snímky.

Mezi naprostou klasiku se zařadil film Pelíšky režiséra Jana Hřebejka z roku 1999. Příběhy postav nás zavedou zpět do 60. let minulého století. Tento snímek popisující dobové události si svou oblibu u diváků získal především svou atmosférou, specifickým humorem a také nostalgií, kterou mnohým z nás přináší. Tento film neztrácí na oblíbenosti ani dnes – loni o Vánocích jej sledovalo 1,3 milionu diváků.

Dalším velmi oblíbeným filmem je legendární snímek Marie Poledňákové jménem S tebou mě baví svět z roku 1982. Rodinnou komedii o tom, jak se tři tatínci starají o šest svých dětí na chalupě v Beskydech, si zamiloval snad každý. Tento film diváky přenese do krásně zasněžených hor, chalupářské pohody i nepohody. Jednoduchý, avšak výstižný humor jen podtrhuje to, jak je film skvělý, a proto je do dneška také velmi oblíbený.

Zapomenout nesmíme ani na filmy jako Tři oříšky pro Popelku, Anděl Páně nebo Křídla Vánoc a další.

Kvíz: Poznáte nejznámější vánoční pohádky pouze podle fotografie? Otestujte svoje znalosti

svetzeny.cz

Zahraniční vánoční filmy

Na televizních obrazovkách, stejně jako každý rok, i letos uvidíme spoustu zahraničních filmů s vánoční tematikou.

Mezi jeden z nejoblíbenějších bezkonkurenčně patří snímek Láska nebeská z roku 2003. Tento film má úžasně nabité hvězdné obsazení – hrají v něm například Colin Firth, Hugh Grant nebo Keira Knightley. Film divákům přibližuje to, jak mohou citové vazby během Vánoc vzplanout, ale také vychladnout. Snímek plný lásky, humoru a každodenních dramat každoročně sledují tisíce diváků.

Oblíbeným vánočním filmem je rozhodně také snímek Sám doma a jeho navazující díl. Kdo by neznal příběh o tom, jak malého Kevina zapomene jeho rodina doma, odjede na dovolenou a Kevin sám musí čelit zlodějům, kteří se snaží vykrást jejich rodinný dům? Tento film se dokonce dostal do Guinnessovy knihy rekordů za nejvýdělečnější akční komedii. To byl rekord, který si snímek Sám doma udržel celých 27 let až do roku 2017.

Zapomenout nesmíme ani na Mrazíka z roku 1964. Tento film původem ze Sovětského svazu se stal naprostou legendou. Kdo by neznal hlášky jako „Nastěnku chci za ženu” nebo „Je ti teplo, děvče”? Tento snímek se stal neodmyslitelnou součástí Vánoc mnoha českých rodin.

Kvíz: Poznáte legendární české filmy podle jediné věty? Otestujte si svoje filmové znalosti

svetzeny.cz

Hlasujte v anketě a rozhodněte o tom, který vánoční film je ten nejlepší

Zdroj článku