Přejít k hlavnímu obsahu

Herci ze Sám doma po letech: Macaulay Culkin se odrazil ode dna, Catherine O'Hara stárne s grácií

Info ikona
Herci z filmu Sám doma

Od uvedení prvního snímku z filmové série Sám doma uběhlo už dlouhých 32 let. Přesto tato rodinná komedie diváky nenudí ani po letech. Co se stalo s herci, kteří ve filmu účinkovali? Nejvíce se psalo o představiteli Kevina McCallistera, kterého ztvárnil americký herec Macaulay Culkin. Tomu se povedlo odrazit ode dna. Jaký osud potkal jeho kolegy?

Macaulay Culkin se odrazil ode dna

Americký herec Macaulay Culkin ztvárnil ústřední postavu celé filmové série Sám doma, neposedného chlapce Kevina McCallistera. Film se stal v roce 1990 celosvětovým hitem a tehdy desetiletý Macaulay Culkin byl rázem hvězdou. Úspěch slavilo i pokračování filmu. Bohužel tak rychle, jak kariéra dětského herce začala, tak rychle skončila. Na úspěch snímků nedokázal navázat, a tak se odebral do velmi předčasného hereckého důchodu. V tu dobu se jeho rodiče začali hádat o peníze z jeho výdělků. Nakonec to byl tehdy ještě nezletilý Macaulay Culkin, který vše vyřešil za ně, celou záležitost dal k soudu, který jim odebral možnost hospodařit nadále s hercovými penězi.

Někdejší hvězda Prciček Tara Reid: Bývala idolem teenagerů, dnes je známá už jen nepovedenými plastikami

svetzeny.cz

Později se Macaulay Culkin stal závislým na návykových látkách a bulvární noviny plnily zprávy o jeho excesech. Ačkoliv se znovu snažil prosadit ve filmovém průmyslu, žádná další velká role dodnes nepřišla. Macaulay Culkin to ale nevzdává a stále se snaží vrátit na výsluní. V roce 2021 se stal otcem syna Dakoty, který je pojmenován po Culkinově zesnulé sestře.

Poznali byste dnes zloděje Harryho a Marva?

Řadě lidí také utkvěli dva zloději, které Kevin McCallister ve filmu zesměšnil a zneškodnil – Harry Lime a Marv Murchins. Harryho si zahrál Joe Pesci, syn italských přistěhovalců, kteří se usadili v Bronxu. Herec je známý svými rolemi zloduchů a podvodníků. Ze světa filmu nezmizel ani po dotočení Sám doma, vidět jste ho mohli ve snímcích Smrtonosná zbraň, Zuřící býk, Mafiáni či The Irishman. Co se týče představitele druhého padoucha, Marva, jeho představitel Daniel Stern také zůstal v oboru. Pracoval například jako dabér či seriálový herec.

Zuby dělají člověka: Bruce Willis, David Beckham nebo Beyoncé. Kdo vás okouzlí nejvíc?

svetzeny.cz

Catherine O'Hara stárne s grácií

Kevinovu starostlivou maminku ztvárnila kanadsko-americká herečka Catherine O'Hara. Té je v současné době 68 let a dá se o ní říct, že stárne s grácií. Mahagonový odstín vlasů vyměnila za platinovou blond, a moc jí to sluší. I jí se v minulosti podařilo uchytit se u filmu, rolí ve snímku Sám doma její kariéra neskončila. Hrála ve filmech i seriálech a také se věnovala dabingu. Za roli bývalé hvězdy telenovel, Moiry Rose,obdržela Catherine O’Hara v roce 2020 cenu Emmy.

Představitel Petera McCallistera již není mezi námi

Kevinova otce, Petera McCallistera, ztvárnil americký herec John Heard Jr. Jeho kariéra hollywoodského herce trvala čtyři desetiletí. Za tu dobu ho diváci mohli vidět ve víc než 200 rolích. Zahrál si například ve velkofilmu Gladiátor, životopisném snímku Čas probuzení či v krimi Rodina Sopránů. V roce 2017 zemřel na infarkt, bylo mu 71 let.

Zdroj článku