Přejít k hlavnímu obsahu

Dětští herci filmu Karlík a továrna na čokoládu po 17 letech: Z představitelky Fialky Garderóbové je kráska, August výrazně zhubl

Info ikona
Karlík a továrna na čokoládu

Od uvedení filmu Karlík a továrna na čokoládu uběhlo již sedmnáct let. Za tu dobu se leccos změnilo, dětští herci tohoto dnes již kultovního snímku jsou již dospělí a řada z nich změnila kariérní směřování. Co dnes dělají?

Představitel Karlíka Bucketa se herectví stále věnuje

Hlavní roli ve filmu si zahrál dnes třicetiletý Freddie Highmore, právě on ztvárnil postavu Karlíka Bucketa ve filmové adaptaci románu z pera slavného britského spisovatele Roalda Dahla, autora legendární knihy Karlík a továrna na čokoládu. Freddie Highmore měl k herectví vždycky blízko, jeho matka se totiž ve filmové branži pohybovala – pracovala jako lovkyně talentů. Nemohla přehlédnout, že jeden takový má doma. Freddie Highmore se na televizních obrazovkách objevil už jako sedmiletý. Největší slávu mu však vynesla výše zmíněná role Karlíka, díky ní se dostal do povědomí diváků na celém světě. Jeho zatím posledním filmovým počinem je role nadaného studenta inženýrství v thrilleru Velká španělská loupež.

Karlík a továrna na čokoládu: Jak se z životní tragédie autora zrodil knižní bestseller. Příběh, na který nezapomenete

svetzeny.cz

Z představitelky Fialky Garderóbové je kráska

Pamatujete si „nafrněnou“, soutěživou a věčně žvýkající Fialku Garderóbovou? Pokud jste si už tehdy tipovali, že z blonďaté dívky s velkýma zvídavýma očima vyroste úspěšná herečka, měli jste pravdu. Snímek Karlík a továrna na čokoládu pro AnnuSophii Robb znamenal odrazový můstek. O dva roky později účinkovala v úspěšném rodinném fantasy filmu Most do země Terabithia. V roce 2011 si zahrála ve známém filmu Surfařka, který byl natočen podle skutečné události. Většina diváků si ji však vybaví ze seriálu The Carrie Diaries, ve kterém ztvárnila roli šestnáctileté Carrie Bradshaw. Následně hrála v různých filmových žánrech, dokázala tak, že je velmi všestranná a žádné role se nezalekne.

Z představitelky Veruky Saltiniové bude lékařka

Zatímco předchozí dva dětští herci zůstali v oboru, představitelka Veruky Saltiniové jde úplně jiným kariérním směrem. Ztvárnila ji herečka Julia Winter, původem ze Švédska. K herectví měla Julia Winter vždy blízko. Její otec pracoval v divadle, matka byla učitelkou klavíru. Když bylo Julii osm let, rodina se přestěhovala do Velké Británie. Zde Julia začala chodit na kurzy divadelního herectví. I přestože se hraní věnovala od malička, roli ve snímku Karlík a továrna na čokoládu dostala pod podmínkou, že své schopnosti zlepší, tou dobou její herecký um totiž zdaleka nebyl dokonalý. Divadlu a herectví se posléze věnovala i na střední škole, překvapivě ale v oboru nezůstala. Momentálně studuje vysokou školu ve Švédsku s cílem stát se lékařkou.

Kam zmizel a jak dnes vypadá baculatý Jake ze seriálu Dva a půl chlapa? Vypadá jako bezdomovec, ale na účtě má miliony dolarů

svetzeny.cz

O Mikeovi Telekukovi není slyšet

Stejně jako se stáhla do ústraní představitelka Veruky Saltiniové, i Jordan Fry, představitel postavy z Karlíka a továrny na čokoládu, hráče Mika Telekuka, zůstává mimo záři reflektorů. Zmíněný snímek zůstane jeho největším hereckým počinem asi už nadobro, tomuto oboru se totiž už Jordan Fry nevěnuje. Ačkoliv má veřejný profil na Instagramu, o své současné práci se nezmiňuje.

August výrazně zhubl

Otylý hoch August Gdoule utkvěl divákům v hlavě díky scéně, kdy během ládování se čokoládou objeví pověstný zlatý kupón. Zahrál si jej dnes už devětadvacetiletý německý herec Philip Wiegratz. V herecké kariéře pokračoval až do roku 2013, objevil se v několika německých filmech. Poté však zcela změnil své kariérní směřování, a dnes pracuje jako softwarový inženýr.

Zdroj článku