Přejít k hlavnímu obsahu

Nejoblíbenější chlapecká jména a jejich numerologický význam: Jaký osud jste vybrali svému dítěti?

Když jste vybírali s partnerem jméno pro vašeho juniora, určitě jste zvažovali několik aspektů. Jeho soulad s příjmením, jestli půjde zdrobnit a případně i zkrátit pro snazší oslovování. Nejen datum narození ale může určit povahu vašeho potomka. I jeho jméno může předurčit jeho charakter a temperament. Pojďme se podívat na nejoblíbenější chlapecká jména a co nám vlastně říkají o jejich nositelích!

Jak zjistit numerologické číslo? Numerologická tabulka vám napoví! 

Přijít na tajemství, které skýtá jméno vašeho chlapečka není nikterak těžké. Stačí použít numerologickou pomůcku, a to tzv. numerologický ekvivalent, což je jednoduchá tabulka. V ní najdete písmena i čísla. Pak už stačí jen k jednotlivým hláskám ve jméně přiřadit patřičné číslo a provést součet. Pokud víte navíc přibližný termín porodu, můžete pracovat i s kombinací data narození. To vám může výběr jména následně i usnadnit. Vybrali jste, nebo vybíráte-li z následujících jmen, která patří mezi nejoblíbenější, možná jsme vám už nyní usnadnili volbu jména, pokud se nemůžete shodnout s partnerem. 

Matyáš 

Jméno Matyáš a jeho odvozeniny, jako Matěj, nebo Matouš, byly oblíbené v historii. Dnes však jeho popularita opět roste na oblibě. Jméno pochází z hebrejštiny a pokud pátráte po jeho významu, zjistíte, že jsou tito jedinci přímo darem od Boha. Dle numerologického výpočtu je číslem tohoto jména sedmička, která dává nositeli jména přemýšlivost a velký dar intuice. Jde o intelektuálně založené jedince, kteří umí využívat těchto kladných vlastností. Proto se stává, že mnohdy se spíše drží opodál a jsou ve svém vlastním světě. 

Adam 

Jméno Adam pochází z hebrejštiny, stejně jako Eva, která slaví ve stejný den jmeniny. V numerologické mřížce vám vyšlo číslo 1, které koresponduje i s významem jména. Jednička reprezentuje počátky. Je to číslo značící stvoření. Pokud máte ve vašem okolí již nyní muže s tímto jménem, patrně jde o vůdčí osobnost s organizačními schopnostmi. Adamové bývají ambiciózní jedinci a rádi se prosazují.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Váš den narození prozradí, jaký jste partner v lásce, manželství a vztazích

Každé číslo má v numerologii svůj význam a to i v otázkách lásky. Pomocí vašeho dne narození můžete zjistit, jakým partnerem jste, jak vnímáte vztahy a co od nich očekáváte. Den narození hraje důležitou roli v perspektivách lásky, manželství a vztahů.
svetzeny.cz

Vojtěch 

Muž se jménem Vojtěch je výraznou osobností. Už jen díky znění tohoto křestního jména! Křestní jméno Vojtěch předurčuje bojovníka za štěstí. Můžete si oddechnout, protože budete mít zkrátka zdravého optimistu. Numerologickým výsledkem je číslo 11, které nám může dále napovědět, že jde o nekonvenční, zato však citlivou osobnost. Číslo 11 je součtem, který dává číslo 2, ale přemíra čísla 1 zvýrazňuje vlastnosti jedničky. Občas mohou Vojtěchové oscilovat a být nejistí ve své roli, zda-li mají ostatní vést, nebo být sami vedeni.

Jakub 

V seznamu nejoblíbenějších jmen převládá věrně i Jakub. To je dáno tvárností jména a možnostmi, které toto křestní jméno nabízí, pokud si přejeme jej zdrobnit. V numerologii je číslem tohoto jména devítka. Jedinci s devítkou jsou velmi úspěšní a mívají vysoké ideály, jejichž realizaci se nebojí přetavit do reality. Mívají často umělecké vlohy a neotřelé nápady. Milují obdiv, což můžeme na nejednom Jakubovi a Kubíkovi registrovat. Svými úspěchy se však výrazně nehonosí.

Štěpán

Jméno Štěpán je úzce spojováno s věncem a vítězstvím. Štěpánové jsou dle numerologického výkladu pod vládou čísla 3. Lidé s převahou trojky patří k aktivním jedincům a milovníkům života. Výborně komunikují a ve společnosti jsou považováni za vyhledávané společníky s neúnavnou energií.

Zkoušeli jste vybírat jméno dle numerologické předpovědi? Nebo jste si vyložili význam jména až po narození a vybrání jména? Sdílejte s námi vaše zkušenosti a postřehy

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček