Přejít k hlavnímu obsahu

Anketa: Hlasujte a vyberte tu nejkrásnější princeznu z českých pohádek. Která z nich je podle vás nejhezčí?

Info ikona
Která princezna z českých pohádek je nejkrásnější?

Připomeňte si s námi princezny z českých pohádek, které zajisté uvidíte letos o Vánocích na televizních obrazovkách. Která z nich je nejkrásnější? Hlasujte v anketě a dejte hlas své favoritce.

Popelka (Libuše Šafránková)

Pohádka Tři oříšky pro Popelku je již takovou každoroční vánoční klasikou. Všichni máme roli Popelky spojenou s Libuší Šafránkovou. Původně však roli měla dostat herečka Jana Preissová, která však kvůli svému těhotenství Popelku ztvárnit nemohla. Režisér Václav Vorlíček tedy do role obsadil tenkrát devatenáctiletou Šafránkovou a rozhodně se můžeme shodnout na tom, že dobře udělal.

Krasomila (Alena Vránová)

Princeznu Krasomilu známe z pohádky Pyšná princezna. Ačkoliv byla Vránová již několikátou kandidátkou na roli princezny Krasomily, když ji režisér pohádky Bořivoj Zeman viděl, měl na první dobrou jasno. Role Krasomily změnila podle jejích slov osobní i profesní život Vránové, coby tehdy začínající herečky.

Maruška (Milena Dvorská)

Pohádka Byl jednou jeden král…  patří neodmyslitelně k českým pohádkovým klasikám. Původně se Dvorská chtěla stát zdravotní sestřičkou, ovšem v roce 1954 dostala od Jana Wericha nabídku ztvárnit roli Marušky. V té době jí bylo pouhých 16 let. Našla lásku k herectví a ke svému původnímu plánu stát se sestřičkou se již nikdy nevrátila.

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte se v zábavném kvízu! Zvládnou ho jen opravdoví znalci

svetzeny.cz

Jasněnka (Michaela Kuklová)

Do role princezny si v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci vybral režisér Zdeněk Troška půvabnou Michaelu Kuklovou. Natáčení bylo pro Kuklovou náročné především proto, že v jeho průběhu utrpěla pár menších zranění. Za roli, ve které si ji všichni pamatujeme, to ale určitě stálo.

Lada (Marie Kyselková)

Roli princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou dostala Marie Kyselková poměrně velkou náhodou. Původně ji totiž měla ztvárnit Miriam Hynková, která ale těsně před natáčením vážně onemocněla. A tak se hledala nová princezna. Volba padla na Kyselkovou s půvabnou tvářičkou, která roli ztvárnila perfektně.

Helena (Helena Vondráčková)

Helena Vondráčková ztvárnila stejnojmennou princeznu v pohádce Šíleně smutná princezna. S kreativitou jmen si tvůrci nelámali hlavu ani u Václava Neckáře, jehož postava se jmenuje Václav. Pro Vondráčkovou to byl filmový debut a v době natáčení jí bylo pouhých 21 let.

Eliška (Andrea Černá)

V pohádce Princezna ze mlejna se v roli hlavní postavy objevila Andrea Černá. Zdeněk Troška ji obsadil tehdy jako šestnáctiletou a jeho rozhodnutí se mu rozhodně vyplatilo. Role Elišky provází Černou téměř celý život. A ačkoliv se po pohádce objevila v dalších hereckých i divadelních rolích, jako pohádková Eliška zůstane v srdcích diváků navždy.

Anketa: 10 nejkrásnějších českých hereček současnosti. Hlasujte a vyberte tu nejhezčí podle vás

svetzeny.cz

Která princezna je podle vás nejkrásnější? Hlasujte v anketě!

Princezny z českých pohádek
Zdroj článku