Přejít k hlavnímu obsahu

Nejoblíbenější Večerníčky všech dob: Hlasujte v anketě a vyberte ten nejlepší. Nechybí zde Krteček nebo Rumcajs

Večer co večer jste jako malí usedali k televizi a těšili se na další díl oblíbeného Večerníčku? Dodnes máte v paměti malého skřítka, který jezdil na jednokolce, mával a rozhazoval noviny? Ať už to byli Kosí bratři, Maková panenka nebo tolik oblíbený Krteček, svůj oblíbený večerníček měl snad každý. Jaký byl ten váš?

Seriál Ranč U Zelené sedmy po letech: Oblíbený fešák Štěpán skončil u filmů pro dospělé, po Matějovi se slehla zem

Na konci devadesátých let slavil seriál největší úspěch. Vtipné příhody rodiny Kudrnových na jejich statku bavily všechny věkové kategorie. Prim hráli především dětští představitelé. Seriálový Štěpán chvilku u filmu zůstal, ale ve zcela jiném, šokujícím žánru.
svetzeny.cz

Oblíbený večerníček vašeho dětství

Osudy loupežníka, který spolu se svou ženou a synem Cipískem žili v lese Řáholci v televizi vystřídala panenka, o kterou se ucházel motýl Emanuel. Nebo byly vaše oblíbené Krkonošské pohádky? Podívejte se s námi na nejoblíbenější Večerníčky. Možná mezi nimi najdete i ten svůj.

Kosí bratři

Příběh dvou kosích bratrů, Josefa a Václava. Josef má modrou čepičku s bambulí, Václav zase červenou kšiltovku. Společně zažívají různá dobrodružství. Objevují se například na pouti, v Zoo, dělají dobrý skutek nebo staví metro.

O makové panence a motýlu Emanuelovi

Maková panenka se stará o makové pole. Má krásnou červenou sukýnku a když si s něčím neví rady, jde ke staré chytré makovici. Nechybí pohledný staromódní motýl Emanuel, který nosí cylindr a nezbytnou hůlku. Makové panence pomáhá, ale občas ji spíš přidělává starosti.

Krtkova dobrodružství

Kdo by nemiloval asi nejslavnější kreslenou postavičku z pera výtvarníka Zdeňka Milera. Soubor pohádek, které se těší oblibě po celém světě. Téměř nemluví, ale spolu se svými kamarády z lesa zažívají různá dobrodružství. Díl Jak krtek ke kalhotkám přišel je velmi populární a oblíbený.

O loupežníku Rumcajsovi

Český večerníček ukazuje loupežníka Rumcajse, který žije v lese Řáholci u Jičína. Původně byl jičínským ševcem a boty si z něj nechával šít i starosta. S ním se nepohodl a tak byl vykázán z města a začal se živit jako loupežník. Spolu se svou manželkou Mankou a synkem Cipískem prožívá různá dobrodružství.

Kvíz: Víte, kdo je Štaflík a Špagetka? Otestujte si svoje znalosti z nejoblíbenějšího dětského pořadu Večerníček

Večerníček je bezesporu jedním z nejdůležitějších a nejoblíbenějších pořadů pro děti v České republice. Tento televizní program se stal nedílnou součástí každodenního života mnoha rodin a zároveň symbolizuje dětství pro nespočet dospělých, kteří vyrůstali v 70., 80. i 90. letech. Otestujte si svoje znalosti v našem zábavném kvízu.
svetzeny.cz

Maxipes Fík

Malá holčička Ája a její věrný kamarád. Trochu přerostlý, mluvící, ale velmi inteligentní pes. Prostě maxipes Fík. Společně prožívají nejrůznější dobrodružství a příhody, které prakticky vždy dobře dopadnou.

Krkonošské pohádky

Anče, Kubo, hajnej, kde jste? Takhle volal Trautenberk na své služebnictvo. Chamtivý a zlý Trautenberk se snažil získat vždy něco navíc - výhodu, peníze, území na úkor svého souseda, kterým nebyl nikdo jiný než Krakonoš. 

Bob a Bobek - králíci z klobouku

Dva králíci, kteří žijí v kouzelnickém klobouku zažívají dnes a denně nějaká dobrodružství. Bob je větší a chytřejší. Bobek má dobré nápady a je šikovný. Dostanou-li se do potíží, velmi snadno se z nich dostanou právě díky těmto nápadům.

Pohádky z mechu a kapradí

Československý animovaný seriál, který je neodmyslitelnou součástí večerníčků. Hlasy jim propůjčila jedinečná Jiřina Bohdalová. Hlavními hrdiny jsou Křemílek a Vochomůrka, kteří řeší různé příhody nebo záhady.

Rákosníček

Za mlhou hustou tak, že by se dala kráje, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník". Tak začínají všechny díly večerníčku, kde vystupuje kreslená postavička Rákosníčka s milým obličejem, trčícími vlásky a zelenou postavou.

Víla Amálka

Na lesním paloučku se udělala mlha, zafoukal vítr a najednou se objevila panenka. Víla Amálka. Prožívala různé příhody. Seděla v zelené kleci, potkala beránka Kudrnu, pomáhala ježkovi s horkou tlapkou a podobně.

Oblíbené Večerníčky
Zdroj článku