Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Kdo je Dorota Máchalová a jak se jmenoval drak Z pekla štěstí? Otestujte si svoje znalosti českých pohádek

Vítejte v začarovaném světě českých pohádek, kde se setkáváme s neuvěřitelnými bytostmi, kouzelnými předměty a statečnými hrdiny. Tyto pohádky nejen že zábavnou formou podávají morální ponaučení, ale také nás vtahují do dobrodružství plných napětí a zázraků. Jak dobře znáte české pohádky? To zjistíte díky zábavnému kvízu.

Nezapomenutelná Helena Růžičková: Bývala štíhlou baletkou, ale s přibývající váhou odhodila sukni a bavila svým komediálním talentem

Neměla jen herecké nadání. Helena Růžičková (†67) byla také zdatnou tanečnicí. Jako malá milovala balet, ale bohužel kvůli přibývajícím kilům navíc se její sen stát se primabalerínou rozplynul. Vše si ale vynahradila herectvím, kterým bavila všechny okolo sebe.
svetzeny.cz

Top 8 nejoblíbenějších pohádek

  • S čerty nejsou žerty (1984) 
  • Tři oříšky pro popelku (1973)
  • Byl jednou jeden král (1954)
  • Tři veteráni (1983)
  • Ať žijí duchové (1977) 
  • Šíleně smutná princezna (1968) 
  • Pyšná princezna (1952) 
  • Dívka na koštěti (1971)

Tento žebříček nejoblíbenějších českých pohádek vydal Kinobox.cz. 

Pohádkové ponaučení

Každá česká pohádka nese hlubší poselství a morální ponaučení, která jsou vhodná pro čtenáře všech věkových kategorií.

Zábavný kvíz o českých pohádkách

Nastává čas našeho kvízu, abychom otestovali vaše znalosti o českých pohádkách! Připravili jsme pro vás několik otázek, a vy se můžete těšit na objevování nových informací, nebo si zavzpomínat na ty staré, oblíbené pohádky.

Kvíz: Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Dokončete správně nejznámější česká přísloví

Příšloví jsou výrazové prostředky, které se často používají v každodenním jazyce. Jsou to krátké věty nebo fráze, které obsahují nějakou naučenou pravdu, moudrost nebo zkušenost. Česká přísloví mají bohatou historii a základy sahají do dávných dob. Jejich původ je spojen s lidovou moudrostí a zkušenostmi našich předků. Otestujte si svoje znalosti v zábavném kvízu.
svetzeny.cz
Zdroj článku