Přejít k hlavnímu obsahu

Nezapomenutelná Helena Růžičková: Bývala štíhlou baletkou, ale s přibývající váhou odhodila sukni a bavila svým komediálním talentem

Neměla jen herecké nadání. Helena Růžičková (†67) byla také zdatnou tanečnicí. Jako malá milovala balet, ale bohužel kvůli přibývajícím kilům navíc se její sen stát se primabalerínou rozplynul. Vše si ale vynahradila herectvím, kterým bavila všechny okolo sebe.

K tanečnímu umění přičichla Helena jako čtyřletá holčička. Navštěvovala hodiny baletu v Národním divadle a byla členkou dětského sboru. Baletní sukýnku ale ke své lítosti dlouho nenosila. Začala nekontrolovaně přibírat na váze a bylo jasné, že Labutí jezero si už nezatančí. Lásky k ladnému pohybu se ovšem nevzdala a chvíli působila i jako choreografka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Na DAMU ji nevzali

Nakonec se vyučila zubní laborantkou, ale uchvátilo ji divadlo. Přijímačky na DAMU absolvovala několikrát, ale vždy neúspěšně. Je až směšné, že verdikt poroty zněl, že Helena nemá dostatečný talent, aby mohla být herečkou. Jak moc se porotci spletli, zjistili za pár let, kdy se z Růžičkové stala hvězda první kategorie a diváci ji milovali. 

Zákaz v divadle otevřel dveře k filmu

Všechno zlé je ale pro něco dobré. Na přijímačkách Helena potkala svého budoucího manžela Jiřího, s nímž měla stejnojmenného syna, který jí pomohl do světa filmu. Nejdříve zkoušela divadlo, ale prořízlá pusa v kombinaci s alkoholem zapříčinila, že se na jevišti obula do komunistů a měla po angažmá. To jí ale nijak netrápilo, protože její život byl před kamerou. Růžičková se do našich srdcí zapsala především komediálními rolemi. Vzpomeňme na starou Škopkovou ze Slunce, seno… nebo ráznou Heduš z Homolků, kde mimo jiné použila i baletní kroky. 


 

Jak dnes žije Miluna z trilogie Slunce, seno…: Od hoštické potvory po velmi úspěšnou manažerku se zlatým kontem

Dnes už legendární trilogie se řadí mezi nezapomenutelné letní komedie. Zrodila několik hvězd a mezi nimi i potvoru Milunu, kterou si zahrála Petra Pyšová (55). Sympatická brunetka se ke smůle všech jejích obdivovatelů ale herectví dále nevěnovala a vyšlapala si zcela jinou a velmi úspěšnou kariéru.
svetzeny.cz

Kila navíc neřešila

Skvěle dokázala zahrát i vážnější role, ale přeci jen v těch komediálních zářila. Z kil navíc si nedělala hlavu a s klidem je zapojila i do své postavy. Jako například ve Třech oříšcích pro Popelku. Korpulentní Droběna v červených šatech, která si s princem během tance pohrávala, jako s hadrovou panenkou je nezapomenutelná.  Herectví nebylo jediné nadání, kterým Helena oplývala.

Předpověděla svou smrt 

Velmi ji zajímalo věštění a uměla předpovídat budoucnost. „Nic není náhoda, náhoda neexistuje. Všechno, co se děje, má nějaký důvod,“ říkala s oblibou a podle všeho dokázala předpovědět i svou smrt. Když v roce 2002 onemocněla rakovinou, bojovala ze všech sil a věřila v uzdravení. Bohužel ji manžel předběhl a po smrti syna to tak byla pro Helenu další rána. Přišla o dva muže, které nejvíce milovala. Všechny pak překvapila plánováním svatby se svým kamarádem Václavem Glazarem. Měla se konat sedmého ledna 2004. Helena ji ale najednou chtěla přeložit na třetího ledna. Věštba jí prozradila, že další den už tu nebude. A měla pravdu. Legendární herečka zemřela 4. ledna 2004. 


 

Helena byla ve svých rolích nezapomenutelná.
Zdroj článku