Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Kokršpaněl, dalmatin nebo čivava. Poznáte podle fotek oblíbená psí plemena? Otestujte si své znalosti

Psi patří k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům. Podle posledních údajů Českého statistického úřadu má psa dokonce 28 % obyvatel naší republiky. Patříte mezi ně? A vyznáte se v jejich plemenech? Projděte si náš poznávací kvíz a otestujte své znalosti.

Existuje mnoho různých plemen psů, která se liší velikostí, vzhledem, temperamentem a schopnostmi. Každé plemeno má své vlastní charakteristiky a může být vhodné pro různé typy majitelů.

Psí horoskop: Poznejte osobnost svého mazlíčka podle znamení zvěrokruhu

Každá rasa má své typické vlastnosti. Vedle toho ale mají psi i další povahové rysy, které jim určuje jejich znamení zvěrokruhu. Je to podobné jako u lidí. Nahlédněte s námi do psího horoskopu, možná vám to pomůže svému mazlíčkovi lépe porozumět i beze slov.
svetzeny.cz

Podle čeho plemeno psa vybrat?

Výběr psa by měl být pečlivý a založený na vašem životním stylu, potřebách a preferencích. Zvažte, zda máte dostatek času a energie na péči o mazlíčka, zda žijete v bytě nebo v domě s přístupem na zahradu, zda máte děti nebo jiné domácí zvířata a zda máte zájem o určité aktivity s psem, jako například běhání nebo trénink agility.

Dále je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost psa, jeho temperament, potřeba pohybu a sociální interakce, zdravotní nároky a náchylnost k určitým nemocem. Pokud například žijete v malém bytě a nemáte dostatek času na dlouhé procházky, může být pro vás vhodnější menší plemeno psa, které nepotřebuje tolik pohybu. Na druhou stranu, pokud máte rádi aktivní životní styl a plánujete být s psem venku na procházkách, může být pro vás vhodnější větší a energičtější plemeno psa.

Když na plemeni nezáleží

Mnoho lidí netouží po pejskovi s rodokmenem, ale chtějí dát domov zvířeti z útulku. Tam se často objevují kříženci, kteří bývají velmi vděční a oddaní. I když třeba nemáte možnost si pejska z útulku přímo adoptovat, můžete chodit alespoň venčit nebo tato zařízení podporovat například finančně. Opuštěných psích duší je u nás stále moc.

 

Zdroj článku