Přejít k hlavnímu obsahu

Jaký pán, takový pes: Co o vás vypovídá vaše oblíbené psí plemeno?

„Jaký pán, takový pes,“ říká se. To, že to mnohdy opravdu platí, dokazuje studie publikovaná v roce 2019. Naznačuje, že existuje spojitost mezi povahou člověka a jeho oblíbeným plemenem psa. Osobnostní črty páníčka jsou až nápadně podobné jako povaha jeho psa. Zjistěte, co o vás vypovídá výběr plemene psa, a co máte společného.

Pudl

Pudl je velmi společenský pes, který se v žebříčcích nejinteligentnějších plemen umisťuje pravidelně vysoko. Je to elegantní, ušlechtilý pes, který si rád hraje a dovádí. Majitelé pudlů bývají lidé, kteří si potrpí na svůj vzhled, rádi nosí nadčasové elegantní oblečení. Mnozí z nich se věnují umění, ať už jako koníčku či profesionálně. Kultura je jejich velkým hobby, rádi vyrážejí do divadla, na výstavy a do muzea. Nejsou však povrchní a nemají tendenci hodnotit vzhled druhých. Jsou to velmi inteligentní a sečtělí lidé.

Info ikona
Pudl
Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

Říká se, že oko je okno do duše. Oči nám mohou hodně prozradit o povaze člověka, jak dokládají již publikované vědecké studie. Co o vás vypovídá barva vaší duhovky? A jak vás vnímají ostatní? Tyto otázky si položili vědci a při svých výzkumech našli souvislost mezi barvou duhovky a osobnostními rysy. Zjistěte, k jakým závěrům došli.
svetzeny.cz

Německý ovčák

Německý ovčák je jedním z nejoblíbenějších plemen, je to také nejrozšířenější služební plemeno. Patří mezi nejinteligentnější plemena, která snadno naučíte novým povelům. A jací jsou jeho páníčci? Bývají to lidé, na které se vždy mohou druzí spolehnout. Své úkoly plní včas a také jsou to rození vůdci s přirozenou autoritou. Jsou to rodinné typy, pro své blízké udělají první poslední. Mezi jejich další vlastnosti patří věrnost a vděčnost.

Info ikona
Německý ovčák

Jack Russel Teriér

Toto plemeno pochází z Anglie. Je to svéhlavý temperamentní pes, se kterým si užijete spoustu legrace. Oblíbily si ho zejména rodiny s dětmi, protože je to velmi živý a energický pes, který si rád hraje. Avšak má také silné lovecké pudy a unavit ho není snadné. Jeho páníčci jsou prý stejně akční jako on. Bývají to sportovci, kteří nevynechají jediný pravidlený trénink. Také jsou stejně tvrdohlaví, nenechají si nic vymluvit a vše musí být po jejich. Ve svých názorech bývají konzistentní, málokdy je mění. Jsou to silné osobnosti, které si jdou za svým hlava nehlava.

Info ikona
Jack Russel Teriér

Labrador

Labrador pochází z Newfoundlandu a je známý svou milou, nkonfliktní povahou. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější plemena. Často se také využívá jako pomocný pes pro lidi s handicapem. Majitelé labradorů bývají stejně vyrovnaní jako jejich domácí mazlíček, jen tak něco je nerozhodí. Jsou to milí, laskaví a vstřícní lidé. Také je pro ně typická pohostinnost a dobrá nálada. Jsou věrní až za hrob, vždy jsou plně oddání těm, které milují.

Info ikona
Labrador

Čivava

Čivava je nejmenší plemeno psa na světě, přesto o sobě mnohdy dává vědět hlasitým štěkotem a ve skutečnosti si vůbec nepřipadá malá a bezbranná.Také je neuvěřitelně mrštná a rychlá. A její páníčci jí prý bývají dost podobní. V restauraci vás mohou rušit svým hlasitým smíchem, je jich všude plno. Na druhou stranu jsou charismatičtí a snadno si získají přízeň druhých. Jsou také velmi společenští, neradi bývají sami. Majitelé čivav mohou působit na první dojem nevinně a bezbranně, ale nenechte se zmást, dokážou projevit neuvěřitelnou odvahu, když je to potřeba.

Info ikona
Čivava

Bígl

Bígl patří mezi nejdéle chovaná plemena psů, původně sloužil jako lovecký pes. Je to velmi energický pejsek, který miluje dlouhé procházky. Mezi jeho přednosti patří učenlivost, silně vyvinutý lovecký instinkt a inteligence. Je to ideální pejsek do rodiny s dětmi. A jací jsou jeho páníčci? Prý bývají zvědaví a rádi zkouší nové věci. Nejsou to žádní povaleči, stále musí být v pohybu a něčemu se věnovat. Většinou mají celou řadu hobby, ale nic nedělají naplno.

Info ikona
Bígl

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0092656618301661?via%3Dihub

Mohlo by se vám líbit

Pozor na sny o zvířatech! Ktará vás varují před podlomeným zdravím a která předpovídají lásku?

Sny o zvířatech jsou poměrně časté. Zamysleli jste se někdy nad jejich skrytým významem? Ten může být pozitivní i negativní. Záleží na tom, jaká zvířata ve snu vídáte, a jak se chovají. Věnovat pozornost výkladu snů se vyplatí, jelikož vás sny mohou upozornit na blížící se nemoc či negativní lidi ve vašem okolí. Spousta snů o zvířatech má ale pozitivní význam, zjistěte jaký.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Mistrovská životní čísla numerologie: Má je jen pár vyvolených a předurčují výjimečný úspěch. Patříte mezi ně?

Mistrovská životní čísla jsou 11, 22 a 33. Dle zakonů numerologie se tato čísla nesčítají. K takovému životnímu číslu můžete přijít třemi způsoby: je to číselný součet vašeho křestního jména, rodného či přijatého příjmení, nebo data narození. Pokud vám náleží mistrovské číslo, patříte mezi hrstku vyvolených, přečtete si, co to pro vás znamená.
svetzeny.cz
PES