Přejít k hlavnímu obsahu

Jarmila věnuje volný čas opuštěným pejskům. Od svého zaměstnavatele získala ocenění Amazon Star

Info ikona
předávání ocenění

Jarmila měla ke zvířatům vždy blízko a těžký osud některých z nich jí nikdy nebyl lhostejný. Před několika lety se společně s kolegyní rozhodla, že se pustí do jejich záchrany, a doma si zřídila azyl pro více než dvě desítky opuštěných pejsků. Chlupáče s nešťastným osudem tam připravuje na novou životní kapitolu ve šťastných a milujících domovech – ať už vyléčením zdravotních neduhů či jejich psí duše. Za svou obětavost Jarmila převzala z rukou Dany Morávkové ocenění Amazon Star, jež společnost Amazon každoročně uděluje jako poděkování zaměstnancům, kteří nezištně pomáhají svému okolí.

Jarmila pracuje jako nákupčí v novém robotickém distribučním centru společnosti Amazon v jihomoravském Kojetíně. Veškerý volný čas však věnuje více než dvaceti němým tvářím, které obývají její s láskou vedený azyl. „Pejskové se ke mně dostávali postupně. Někteří přišli z opravdu špatných podmínek, například i množíren a byli v opravdu bídném stavu,“ popisuje Jarmila. Společně s kolegyní nyní připravuje tyto chlupáče na šťastnější život. 

Azyl je přitom z velké míry závislý na pomoci a darech z okolí – jak materiálních, tak finančních. Zejména veterinární výlohy patří k těm větším finančním položkám: „Nedostatek prostředků je samozřejmě problém. Řada pejsků potřebuje náročné operační zákroky, aby se nám podařilo je zachránit. Ty mohou stát i desítky tisíc korun,“ pokračuje. 

Tento příběh se stal inspirací pro její kolegy, z nichž jeden se rozhodl nominovat ji do letošního ročníku soutěže Amazon Star. Výhra půjde na podporu Jarmilina útulku a péči o psí svěřence.  

Info ikona
Jarmila a Dana Morávková

Výhru uplatní na rekonstrukci azylu 

Ocenění, které od Amazonu Jarmila dostala, převzala z rukou herečky a moderátorky Dany Morávkové: „Je to krásný příběh a já jsem za paní Jarmilu nesmírně ráda. Ocenění jí právem patří a já bych si moc přála, aby byla inspirací pro nás pro všechny,“ uvedla. 

Jarmila má jasnou představu, jak se získanými prostředky naloží. Pustí se do postupné renovace domku, který je střechou nad hlavou i pro její psí kamarády. Vytvoří jim tak ještě lepší podmínky a zázemí tolik potřebné k jejich fyzické i duševní rekonvalescenci. 

Největší přání: aby měli pejskové šťastné domovy 

Starost o tolik pejsků je pro Jarmilu náročná nejen z finančního hlediska, ale také duševně. Nepopírá, že v průběhu svého života prošla mnoha chvílemi, kdy jí síly docházely. Nicméně nikdy se nevzdala.  

„Mou největší motivací je schopnost pomoci pejskům a obnovit jim víru v lepší zítřky. Jejich vděk vnímám nejen v jejich chování, ale vycítím ho i z jejich pohledu,“ říká s úsměvem Jarmila a dodává své největší přání: „Mým největším snem je, aby se ke mně dostávalo co nejméně pejsků. Přeji si, aby zůstávali v láskyplných rodinách a jejich rodiny jim vytvářeli šťastné domovy,“ uzavírá. 

Měření