Přejít k hlavnímu obsahu

Poslední měsíc prázdnin - kam vyrazit na výlet a za zážitky?

První polovina prázdnin je nenávratně za námi a pro školáky to znamená, že za měsíc usednou opět do školních lavic. Než se tak stane, vyjeďte s dětmi i celou rodinou na nějaký výlet. I když je dovolená už za vámi, nevadí. Tyto výlety lze absolvovat během jednoho dne nebo si na ně vyhraďte prodloužený víkend a stihnete jich hned několik. Kam s dětmi i s celou rodinou vyrazit?

Priessnitzové lázně - Jeseník

Lázeňský areál, který nabízí pobyty i proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem. Najdete zde například balneopark, který je v přírodním areálu. Skrz něj protéká léčivý pramen. Využijte přírodní lázně k regeneraci, chůzi po různě velkých oblázcích i klidu, který zažijete snad v každých lázních.

 

Kam vyrazit v srpnu na výlet?

Zoo Lešná - Zlín

Zoologické zahrady jsou místem vysoké koncentrace lidí a dětí a to i o prázdninách. Ta ve Zlíně je velmi krásná, hojně navštěvovaná a členěná podle kontinentů, takže na jednom místě uvidíte zvířata ze všech kontinentů. Během jednoho dne se ocitnete na několika kontinentech, uvidíte například lachtany, tygry, nosorožce, slony, žirafy a mnoho dalších zvířat.

Punkevní jeskyně - Moravský kras

Potřebujete se zchladit v horkých dnech? Objevte kouzlo Punkevních jeskyní. Mohutné krápníky, dno propasti Macocha, romantická plavba na lodičkách k podzemní říčce. Jde o jedny z nejvyhledávanějších jeskyní v Moravském krasu, které vás uchvátí svou krásou a jedinečností.

Mohlo by se vám líbit

Pierce Brosnan ukázal svůj luxusní dům v Malibu. Nechybí zde bazén se slanou vodou, vodopád nebo vlastní pláž

Hvězdný Pierce Brosnan (68) prodává své luxusní sídlo. Podívejte se, jak vypadá dům za 100 milionů dolarů!
svetzeny.cz

Vyhlídka Máj - Teletín

Vyhlídka nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Protéká hlubokým skalnatým útvarem, který vypadá jako podkova. Příroda k tomu dotváří dechberoucí scenérii, kterou budou nadšeni velcí i malí. Stezka je volně přístupné a můžete si cestu k ní prodloužit například od vlakové zastávky Jílové u Prahy, což je cca 12 kilometrů.

Aqualand Moravia - Pasohlávky

Horké letní dny se vyplatí trávit u vody. A kde jinde než v nejmodernějším aquaparku v České republice? Užijte si vodní radovánky, které nabízí 16 bazénů, zábavu s 28 tobogány, wellness s 30 saunami a mnoho dalšího. V rámci prodlouženého víkendu můžete zavítat například do Brna nebo na Moravu, kde si užijete dobré víno.

Mohlo by se vám líbit

Hvězdná herečka Maisie Williams, kterou znáte ze seriálu Hry o trůny, se toho nebojí. Následuje módní trendy a šla úplně dohola

Herečka z "Game of Thrones" Maisie Williams od konce série radikálně změnila svůj vzhled. Se svým překvapivým střihem nyní pokračuje v módním trendu, který vídáme nejen v nejsledovanějších seriálech, ale také na přehlídkových molech. Netroufne si na něj ale téměř nikdo. Kromě této herečky...
svetzeny.cz

Rešovské vodopády - Nízké Jeseníky

Skalnaté údolí s četnými kaskádami a několika vodopády najdete na území Nízkého Jeseníku. Rešovské vodopády se nacházejí asi osm kilometrů od Rýmařova a vede k nim příjemná procházka. Turisticky velmi oblíbené místo, kde nechybí dřevěné schody, lávky projdete po turistických stezkách.

Ještěd - Liberec

Jedna z hlavních dominant severních Čech na jejímž vrcholu najdete vysílač, hotel i restauraci. Dostanete se na něj za pomoci kabinové lanovky a po zdolání vrcholu se před vámi otevírá nádherný pohled na Liberec, který bere dech.

Mohlo by se vám líbit

Hodina narození - jak vás ovlivní a je rozdíl, jestli jste se narodili ráno nebo večer?

Ovlivnit vás a vaši povahu může mnoho věcí. Od DNA, povahy rodiny, přes výchovu, znamení ve kterém jste se narodili, data narození tak třeba i hodina narození. Čas narození ovlivňuje váš život a vaše rozhodnutí.
svetzeny.cz

Stezka v oblacích - Dolní Morava

Stezka korunami stromů je unikátní dílo, které nabízí výhled na horské masivy v okolí. Dostanete se na ni pěšky, ale také za pomoci lanovky. Vyjít na stezku už musíte po svých, dolů můžete zvolit tobogán. Po cestě najdete informační tabule, které vám osvětlí detaily samotné stavby i okolí.

Národní přírodní rezervace Soos - Františkovy Lázně

Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště nabízí rezervace, kde vyvěrá spousta minerálních pramenů. Dno vyschlého jezera slouží jako naučná stezka. Jedinečná krajina, která na vás dýchne svou atmosférou, dostala přezdívku český Yellowstone.

Zámek Buchlovice - Uherské Hradiště

Zámek patří k nejvýznamnějším barokním sídlům, rozsáhlé sbírky, krásná architektura i dějiny, které se zde odehrávaly, to vše je vám k dispozici během prohlídky. K zámku náleží zahrada, kde si můžete oddychnout a načerpat sílu.

Zdroj: Wikipedie, Kudy z nudy, Dolní-Morava.cz, Ještěd.cz