Přejít k hlavnímu obsahu

Kam na dovolenou v České republice: 5 nejlepších míst, kde najdete krásné přírodní koupaliště

Česká republika nabízí mnoho skvělých míst pro letní dovolenou, kde můžete najít krásná přírodní koupaliště. Vybírat můžete mezi malebnými lomy s průzračnou vodou, čistými jezery nebo vodními nádržemi. Pokud hledáte ideální kombinaci osvěžujícího koupání a stylového ubytování, zde je pět našich tipů na místa, která byste neměli minout.

1. Máchovo jezero

Máchovo jezero v Libereckém kraji založil roku 1366 král Karel IV. a dodnes slouží především k rekreaci. Ačkoliv je nazýváno jezerem, ve skutečnosti se jedná o rybník. Nachází se zde čtyři písečné pláže se sociálním zázemím, občerstvením a možností sportovních aktivit jako nohejbal, vodním volejbal, plážový volejbal, stolní tenis, jízda na šlapadlech nebo třeba lodičkách. Výhodou pláží je pozvolný vstup do vody, což ocení i rodiče malých dětí. Na jedné z pláží najdete i aquapark s vodními nafukovacími atrakcemi, jeho součástí jsou i bazény s filtrovanou vodou. Na jezeře jsou dva ostrůvky, ke kterým se váže několik místních pověstí. Ostrůvky jsou významnými ornitologickými lokalitami a vstup na ně je zakázán. Okolí jezera je protkáno stezkami pro pěší i cyklisty a přímo na břehu jezera se konají různé letní festivaly a koncerty. Ubytovat se můžete například v Hotelu Port s výhledem na Máchovo jezero, wellness centrem a restaurací nebo třeba v útulné chatové osadě Chatky Borný.

Mohlo by se vám líbit

Poznejte nejkrásnější rozhledny v ČR, které rozhodně stojí za návštěvu: Jejich výhledy vás ohromí

Česká republika je plná nádherných rozhleden. Každá nich nabízí jedinečný zážitek a krásné pohledy, které vás ohromí. Prohléhněte si osm nejkrásnějších rozhleden, které rozhodně stojí za návštěvu.
svetzeny.cz

2. Slapy

Vodní nádrž Slapy na řece Vltavě je oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů a rekreace. Nachází se nedaleko od Prahy a nabízí široké možnosti pro koupání, jachting, vodní lyžování nebo třeba windsurfing. Přehrada je součástí tzv. Vltavské kaskády a chrání především před velkými vodami. V okolí nádrže je k dispozici řada kempů, hotelů a penzionů, ale i krásné přírody a zajímavostí, které vybízí k pěším i cyklistickým výletům. Ke koupání můžete využít písečné či travnaté pláže kempů nebo se koupat mimo civilizaci “na divoko”.

Mezi vyhlášené lokality patří například Nová Rabyně s travnatou pláží a pozvolným vstupem do vody, půjčovnou lodiček a šlapadel, dětským, beachvolejbalovým nebo antukovým hřištěm. Ve Ždáni si užijete koupání z písčité travnaté pláži a pozvolným přístupem do vody. Na Měříně se nachází travnatá, místy písečná či štěrková pláž s pozvolným vstupem do vody. U Staré Živohošti najdete veřejné tábořiště a volné prostranství s travnatou plochou, které se mírně svažuje k řece. Ubytovat se můžete třeba v Resortu Beach Nová Živohošť, které poskytuje stylové ubytování v plně vybavených bungalovech. Součástí areálu je také soukromá pláž, marina pro lodě, parkoviště a restaurace. Veškeré aktivity v kempu jsou pro hosty zdarma. Další možností je Kemp Roviště s chatkami, bungalovy a restaurací přímo u vody. Přijet můžete i s vlastním karavanem nebo si postavit stan.

 

Mohlo by se vám líbit

Není batoh jako batoh. S krosnou do práce nepůjdeme, ale i batohy mohou být šik. Do města, na výlety i na cestování

Batoh už není jen nevkusný obal na notebook nebo obrovský pytel na zádech, když jedeme na výlet. Dokonce už i návrháři po celém světě zařazují batohy do svých kolekcí a původně praktický doplněk se tak stává trendy záležitostí. Chcete vybrat batoh, který bude plnit vše, co od něj očekáváte? Kromě toho, že bude funkční, bude i hezký a vydrží vám dlouhá léta... Lze to. Přečtěte si, na co si dát při výběru pozor a prohlédněte si galerii batohů, které vás nezklamou.
svetzeny.cz

3. Sečská přehrada

Sečská přehrada a její okolí je největší a nejvyhledávanější rekreační oblastí v Pardubickém kraji. Kromě koupání se zde můžete věnovat mnoha sportovním aktivitám. V nedalekém okolí je mnoho historických památek, hradů a zámků, rozhledny, skanzen a mnoho sportovních zařízení. Za návštěvu určitě stojí zřícenina hradu Oheb s krásným výhledem na přehradu nebo zřícenina hradu Vildštejn, která se nachází těsně u hráze přehrady. Uprostřed přehrady leží jedno z jejích nejfotogeničtějších míst, malý ostrůvek, který byl v minulosti často využíván skauty k táboření. Ostrůvek je vyhlášen přírodní rezervací, platí tu zákaz rybolovu a bývá zde nejčistší voda. Ubytovat se můžete například v Hotelu Vysočina s vlastní restaurací nebo třeba v Hotelu Kapitán s krásným výhledem na přehradu.

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Troufnete si sem jet na výlet? Tajemná a strašidelná místa v České republice

Tak jako všude jinde na světě, i u nás se najdou místa opředená legendami, které sahají hluboko do historie. Často jsou spojená s vyprávěním o zjeveních duchů, nevysvětlitelných zvucích a dalších strašidelných věcech, které nám nahánějí husí kůži. Kam v České republice za takovými místy zamířit?
svetzeny.cz

4. Přírodní koupaliště Poděbrady

Přírodní koupaliště Poděbrady se nachází v krásném lázeňském městě Poděbrady, které je známé svými minerálními prameny a klidnou atmosférou. Koupaliště nabízí čistou vodu a rozlehlé travnaté plochy pro odpočinek. Koupaliště vzniklo u vytěženého pískového povrchového dolu a najdete zde také přírodní nudistickou pláž, sociální zařízení, sprchy, bary s občerstvením. Výhodou je, že areál je obklopen vzrostlou zelení, čímž poskytne i stín v horkých dnech. Součástí areálu je také kemp pro stany a karavany a sportoviště s loďkami, šplapadly, aquazorbingem a aquarollerem, skluzavkami a dalšími herními prvky. Ubytovat se můžete třeba v luxusním Hotelu Bellevue Tlapák s wellness centrem a restaurací. Oblíbený je i Lázeňský hotel Libenský, který poskytuje lázeňské procedury a má vlastní bazén. Další možností je Hotel Zámeček v krásném lesoparku na břehu Labe. K dispozici bude mít wellness centrum a malou posilovnu.

Mohlo by se vám líbit

Nordic Walking je lepší než běh. Posílíte celé tělo bez zatížení kloubů a k tomu získáte příjemný bonus

Běh vás až tak moc neláká, ale pouhá chůze vám nestačí? Zkuste nordic walking, který získává stále více příznivců po celém světě. A není divu, chůze s hůlkami je nejen efektivním cvičením, ale také přináší řadu zdravotních výhod.
svetzeny.cz

5. Jezero Michal

U Sokolova, na místě někdejšího hnědouhelného dolu, najdete moderní vodní areál Michal s mnoha atrakcemi, které patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé ČR. Díky 500 m dlouhé pískové pláži se koupališti říká Sokolovské moře. Sportovní nadšenci mohou využít beachvolejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky nebo stolní tenis nebo si mohou zaskákat na plovoucích atrakcích a vyzkoušet windsurfing a kitesurfing. Pro děti jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a tobogány. Během letní sezóny se v areálu konají hudební koncerty. V areálu je malý kemp pro stany, karavany a obytná auta. Chatky k dispozici nejsou.

GALERIE: Kam na dovolenou v České republice? Nejlepších 5 míst, kde najdete krásné přírodní koupaliště
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon