Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Poznáte všechny přírodní krásy České republiky? Jenom skuteční znalci zvládnou test bez chyby

Česká republika má mnoho přírodních krás, které stojí za pozornost. Některá místa jsou notoricky známá, jiná zase možná čekají na to, až je objevíte. Každopádně stojí za to otestovat si znalosti, které bychom měli mít o krásách naší domoviny všichni.

Můžeme obdivovat historické i současné architektonické skvosty a užívat si atmosféru okouzlujících vesniček, velkoměst či přístavů. Přesto je tím nejkrásnějším tvůrcem dechberoucích scenérií matka příroda. A pokud jde o Českou republiku, platí to beze zbytku.   

Česká republika nabízí nekonečnou krásu

Pamatujete na Rudolfa Hrušínského alias pana doktora ve filmu Vesničko má středisková? Neustále se kochal výhledem do krajiny se slovy "to není země, to je zahrádka". Nelze s ním nesouhlasit. V naší zemi sice nenajdeme velehory s ledovci, deštné pralesy, savany ani moře, ale i tak je, co se týká přírodních krás, výjimečná, zvláště pro svoji rozmanitost. Jen málokde na světě máte možnost spatřit tolik odlišných přírodních scenérií, aniž byste museli procestovat stovky kilometrů.

Stále je co poznávat

Na jedné straně jsou notoricky známá místa, která bývají zejména v sezoně plná turistů jako jsou hřebeny Krkonoš či Jizerských hor, naučné stezky na Šumavě, České Švýcarsko, Adršpach nebo třeba Prachovské skály či Lednicko-valtický areál. Pak u nás ale existuje i řada míst, která nejsou tak známá, ale přitom stojí za pozornost a vidění. Už jste například navštívili jedinečný Národní park Podyjí? Tak krásné lesy a přírodu jen tak jinde nenaleznete a počet cílů na nejrůznější výlety jakbysmet. A co třeba chráněná geologická lokalita a záhadný útvar Skalky skřítků ležící u obce Kyselka na Karlovarsku?

Do přírody můžete vyrazit v kteroukoli roční dobu, nemusíte čekat jen na jaro a léto. Důležité je správné oblečení, boty a plán. Tipy na výlety můžete najít třeba na stránkách Kudyznudy.cz, Turistickýgurmán.cz nebo na instragramovém profilu @vyletyprokazdeho.

Otestujte si s námi, jak dobře znáte přírodní krásy naší země. A třeba se díky našemu kvízu inspirujete a nějaký ten výlet si co nejdříve naplánujete. 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon