Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Otestujte se, jak pozorně jste četli knihu Povídání o pejskovi a Kočičce

Info ikona
Pejsek a kočička

Milovali jste povídky o pejskovi a kočičce jako děti, nebo dosud Povídání o pejskovi a kočičce svým dětem čtete? Nyní může pomocí zábavného testu vyzkoušet, co si z knihy pamatujete za detaily. Tuto knihu napsal pro svou dceru Alenku knižní ilustrátor a spisovatel Josef Čapek a věnoval ji všem dětem. Kniha stále po téměř sto letech přináší radost do dětských srdcí.

Kvíz: Znáte dobře orgány ve vašem těle? Otestujte si své znalosti v kvízu z biologie

svetzeny.cz

Povídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech

Tato kniha byla poprvé vydána v roce 1929 nakladatelem Otakarem Štorchem-Marienem. Bratr spisovatele Karla Čapka, knižní ilustrátor a spisovatel Josef Čapek, tuto knihu napsal pro svoji dceru Alenku a její první část vyšla ve vánoční příloze Lidových novin na Štědrý den roku 1927. Zavzpomínejte si díky kvízu na příběhy o pejskovi a kočičce, kteří spolu žili v jednom domečku, vedli svoji skromnou domácnost a snažili se dělat všechno jako velcí lidé, což ale nešlo kvůli jejich tlapičkám, které nebyly tak obratné jako lidské ruce.

Kvíz: Vytoužené jaro se blíží. Jak dobře znáte jarní pranostiky, zvyky a svátky? Otestujte se

svetzeny.cz

Vzpomenete si ještě na všechny povídky?

Kniha obsahuje deset nádherných příběhů, které jsou doprovázeny půvabnými ilustracemi autora knihy. Prvním z nich je například příběh O pejskovi a kočičce, jak si myli podlahu, posledním zas Jak hráli divadlo a na Mikuláše co bylo. Tato kniha je nejen u dětí nesmírně populární, ale také patří k základním dílům české literatury pro děti a je součástí Zlatého fondu české literatury pro děti. Poprvé jako audiokniha byla kniha Povídání o pejskovi a kočičce vydána v roce 1959, kdy ji namluvil herec Karel Höger. Některé příběhy byly také v roce 1950 zpracovány režisérem Eduardem Hofmanem, který vytvořil šestidílnou animovanou filmovou sérii barevných krátkých filmů.

Zdroj článku