Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Víte, kdo nazpíval Trezor nebo kolik manželů měla Vondráčková? Otestujte si, jak znáte nejslavnější české celebrity

Info ikona
Ewa Farna

Oblíbené české celebrity, které jsou nejslavnější a nejúspěšnější, jsou nepochybně důležitou součástí českého showbyznysu. Mezi tyto výjimečné osobnosti patří i několik, které se těší nejen obrovské popularitě, ale také získaly mnoho prestižních ocenění. Dokážete projít naším kvízem bez chyby?

Tragický osud nadějné plavkyně: Kvůli zranění začala točit filmy pro dospělé

svetzeny.cz

České celebrity mají i Oscara

Jednou z nejslavnějších českých celebrit je herec, režisér a scenárista Jan Svěrák. Jeho film "Kolja" získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film a stal se ikonou české kinematografie. Svěrák je známý svým vtipem a schopností dotknout se srdcí diváků po celém světě.

Karel Roden jako světová hvězda

Další významnou osobností je herec Karel Roden, který získal nespočet ocenění za své vynikající herecké výkony. Svou kariéru rozvinul i v Hollywoodu a stal se symbolem českého herectví ve světě.

Smutný osud pohádkové Marušky: Milena Dvorská se rozhádala s dcerou, nezvládla setkání s milovanou osobou

svetzeny.cz

Helena Vodnráčková je ikonou české hudební scény

Nezapomenutelnou celebritou je také zpěvačka Helena Vondráčková, která má výjimečný hlas a je držitelkou mnoha hudebních cen. Je jednou z nejikoničtějších postav české hudební scény a má stále silný vliv na hudbu v České republice. Tyto celebrity nejen, že zdobí český showbyznys, ale také přinášejí slávu a uznání České republice po celém světě.

Otestujte se v zábavném kvízu o českých celebritách

Zdroj článku