Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Víte, kdo nazpíval Trezor nebo kolik manželů měla Vondráčková? Otestujte si, jak znáte nejslavnější české celebrity

Oblíbené české celebrity, které jsou nejslavnější a nejúspěšnější, jsou nepochybně důležitou součástí českého showbyznysu. Mezi tyto výjimečné osobnosti patří i několik, které se těší nejen obrovské popularitě, ale také získaly mnoho prestižních ocenění. Dokážete projít naším kvízem bez chyby?

Mohlo by se vám líbit

Tragický osud nadějné plavkyně: Kvůli zranění začala točit filmy pro dospělé

Měla perfektně našlápnutou sportovní kariéru. V pouhých 19 letech měla závodit ve skákání z desetimetrové věže do vody na Olympiádě v Atlantě. Při jednom z tréninků ji ale zradila páteř a zranění se jí stalo osudným. Rozhodla se naprosto změnit své profesní zaměření a začala natáčet filmy pro dospělé, než v pouhých sedmadvaceti letech podlehla rakovině. Toto je tragický životní příběh Andrey Absolonové.
svetzeny.cz

České celebrity mají i Oscara

Jednou z nejslavnějších českých celebrit je herec, režisér a scenárista Jan Svěrák. Jeho film "Kolja" získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film a stal se ikonou české kinematografie. Svěrák je známý svým vtipem a schopností dotknout se srdcí diváků po celém světě.

Karel Roden jako světová hvězda

Další významnou osobností je herec Karel Roden, který získal nespočet ocenění za své vynikající herecké výkony. Svou kariéru rozvinul i v Hollywoodu a stal se symbolem českého herectví ve světě.

Mohlo by se vám líbit

Smutný osud pohádkové Marušky: Milena Dvorská se rozhádala s dcerou, nezvládla setkání s milovanou osobou

Postavou Marušky v pohádce Byl jednou jeden král Milena Dvorská (†71) všechny okouzlila a nabídky na další role se jen hrnuly. Život se ale s krásnou herečkou nemazlil. Rozhádala se s dcerou, kterou pak už nikdy neviděla, ač o usmíření velmi stála. Nakonec se dočkala alespoň setkání s vnučkou, ale její srdíčko takový nápor emocí bohužel nevydrželo.
svetzeny.cz

Helena Vodnráčková je ikonou české hudební scény

Nezapomenutelnou celebritou je také zpěvačka Helena Vondráčková, která má výjimečný hlas a je držitelkou mnoha hudebních cen. Je jednou z nejikoničtějších postav české hudební scény a má stále silný vliv na hudbu v České republice. Tyto celebrity nejen, že zdobí český showbyznys, ale také přinášejí slávu a uznání České republice po celém světě.

Otestujte se v zábavném kvízu o českých celebritách

Zdroj článku