Přejít k hlavnímu obsahu

Co dnes dělají děti z komedie století S tebou mě baví svět? Najdeme mezi nimi pošťáka, bankéře, ale také člena sekty

Info ikona
Jana Šulcová se všemi dětmi.

Bertík, Matýsek, Míša, Pepíno, Kačenka a Dášenka. To jsou dětští hrdinové komedie století S tebou mě baví svět. Od jejího natočení uběhlo neuvěřitelných 41 let. Z malých rošťáků, kteří pořádně zatápí pod kotlem tatínkům nejen na expedici Ydykseb, jsou dospěláci. Kam se vydaly jejich kroky a viděli se ještě někdy po natáčení?

Jak dnes vypadá syn slavných rodičů Chýlkové s Krausem? Z malého Jáchyma je pořádný fešák, který pláchnul do světa

svetzeny.cz

Režisérka Marie Poledňáková (†81) měla neskutečný cit a štěstí na výběr malých herců. Společně s legendami českého filmu vytvořily děti nezapomenutelnou komedii plnou hlášek, které už dávno zlidověly. Podařilo se prckům využít svého talentu a prorazit nebo je potkal klasický osud dětských hvězd a kariéra rychle vyhasla?

Dášenka pomáhá miminkům

Roztomilou Dášenku, která si dávala dostaveníčko s Pepínem v kadibudkách ztvárnila Zuzana Lisová. Byla to pro ni jediná filmová role a v současné době pracuje v porodnici a stará se o nedonošená miminka. V bačkůrkách už ale určitě ve sněhu nechodí.

Pepino se vypracoval v marketingu

Roštáckého blonďáčka skvěle zahrál Cyril Křůpala. Během natáčení si jako malý chlapeček pořádně užil. Ve scéně, kdy mu tatínek Pavel Nový utírá zadek jehličím, místo lopuchu s beruškou je Pepínův pláč skutečný. Po ruce opravdu nebylo nic jiného, než smrkové jehličí. Cyril u herectví také nezůstal a zastává funkci obchodního a marketingového ředitele.  

Matýsek vám doručí poštu

Nejmladší ze všech dětských herců Lukáš Pelánek, si z natáčení nepamatuje vůbec nic. V tu dobu byl malé buclaté miminko a o tom, že je hvězdou komedie se dozvěděl, až když mu bylo sedm let. Nezapomenutelná hláška: ‚‚Matýsek se pos*al” provází Lukáše celý život a on je na ni patřičně hrdý. Ani on nepokračoval v práci před kamerou a živí se jako pošťák.

Kačenka propadla sektě

Okatou holčičku, která ale kvůli místu na expedici Ydykseb už nechtěla být holčičkou a ostříhala si vlásky, hrála Marta Buchtíková. Bohužel o jejím životě se moc neví. Propadla prý náboženské sektě a údajně by měla žít ve Francii.

Míša úřaduje v bance

Malý kudrnáč, kterého pro změnu proslavila hláška o přiskřípnutém pimpulovi během závodů na saních se alespoň trochu přiblížil hereckému umění. Václav Korda sice pracuje na vysoké pozici v bance, ale jeho velkým koníčkem je loutkoherectví. 

Bertik zajišťuje semafory

Jako jediný ze šestice dětských herců toužil Marek Dvořák alias Bertík zůstat u filmu. Ne však jako herec, ale hlásil se na obor produkce na FAMU. Bohužel u přijímaček neuspěl a pracuje ve firmě, která zajišťuje semafory. 
 

Hvězda S tebou mě baví svět Július Satinský bavil ostatní, sám však utápěl žal v alkoholu. Zničila ho tragická smrt ženy

svetzeny.cz

Rádi se potkávali i po letech

Na natáčení legendární komedie všichni vzpomínají a je úsměvné, že ‚‚zamilovaná dvojka” z kadibudek Dášenka s Pepínem se ve skutečnosti nemohla vystát. Jakmile se vyply kamery, hned se prý začali prát. Ale i po letech se někteří rádi sejdou a popovídají si. Srazů se účastní i Pavel Nový (74) a moc ráda na ně chodila také Jana Šulcová (†76). ‚‚S Dášenkou, Bertíkem a Matýskem se vídáme pravidelně. Ale Pepíno se nás, nevím proč, straní. A Kačenka prý žije ve Francii v sektě,” řekla dříve herečka deníku Aha!. Bohužel na konci července letošního roku Jana zemřela a přidala se tak k dalším dvěma hercům z legendární komedie. Společně s Júliem Satinským (†61) a Václavem Postráneckým (†75) se už nyní usmívá v hereckém nebi.

Zdroj článku