Přejít k hlavnímu obsahu

Modrooký idol žen Terence Hill: Ani s osmdesátkou na krku neztratil svůj šibalský úsměv

Legenda takzvaných spaghetti westernů, ale především hrdina nesmrtelných snímků s věčně nabručeným parťákem Terence Hill (84) už sice překročil osmdesátku, ale charisma rozhodně neztratil. Jeho pronikavě modré oči působí i dnes na ženy jako magnet a stále si zachovává svůj šibalský úsměv.

Hereckou kariéru odstartoval Terence už jako mladý kluk. Jeho jméno byste však v závěrečných titulcích hledali marně. Původně se jmenoval Mario Girotti a pseudonym si zvolil až po setkání se svým životním hereckým parťákem a především nejlepším přítelem Budem Spencerem (†86).

Terence byl velmi nadějným plavcem

Narodil se do rodiny italského otce a německé maminky. Nejdříve žil malý Mario ve vesničce na předměstí Drážďan, kde jako zázrakem celá rodina přežila v roce 1945 silné bombardování. Nakonec se všichni usadili v Římě. Terence měl velké sportovní nadání a šly mu snad všechny sporty. Exceloval především v plavání, ve kterém získal stříbrnou a bronzovou medaili na mistrovství Itálie. Mohl z něho být třeba i olympionik, ale osud měl pro něho vybranou jinou životní cestu, než byla sportovní kariéra.

Šibalský úsměv předvedl Hill i v legendárním Vinnetouovi

Pohledného sympaťáka si všiml režisér Dino Rosi a nabídl mu roli vůdce chlapeckého gangu ve filmu Vacanze col gangster (1952). Hill svou postavu zahrál velmi přesvědčivě a o dalších krocích, tak bylo jasno. Stane se hercem. Natáčel minimálně jeden film ročně a velmi se mu dařilo. Ženy mu padaly k nohám a stal se idolem všech věkových kategorií. Zanechal také stopu v legendárních filmech o apačském náčelníkovi. Ve snímku Vinnetou Rudý gentleman si zahrál poručíka Merrila, jenž přebere Vinnetouovi krásnou Ribbanu. ‚‚Neměl jsem tam nikdy žádnou velkou roli, ale byla to zajímavá zkušenost. A až teď si uvědomuji, že jsem vlastně tehdy sekundoval legendám,” zavzpomínal Hill na natáčení se slavnými herci. 

Legendární film Kamarád do deště II slaví 31 let: Idolové Vaculík a Tofi byly snem každé ženy. Krainové se podlomila kolena

Od natočeni filmu uběhlo neuvěřitelných třicet jedna let. Na Lukáše Vaculíka (61) se Sagvanem Tofim (58) se tehdy stály fronty a nejedna žena toužila skončit v jejich ložnici. Jak dnes herci vypadají a stáli by i ve svém věku pořád za hřích?
svetzeny.cz

Modrooký sympaťák je věrný až za hrob 

Mimo vzácných zkušeností a hraní vedle tehdejších hvězd si Terence z natáčení ‚‚odnesl” i Ribannu. Mezi Hillem a její představitelkou Karin Dor přeskočila jiskra i ve skutečnosti. Šlo však pouze o úlet, protože herečka byla režisérovou ženou, a když se románek provalil, Terence si už u podvedeného muže logicky nezahrál. Hill mohl mít každou ženu, na kterou si prstem jen ukázal, jakmile ale poznal svou manželku, žádná jiná už ho nezajímala. S krásnou Lori to byla láska na první pohled. Mladí milenci si byli svým vztahem tak jisti, že jim svatební zvony zazněly pouhé dva měsíce od seznámení. Manželé jsou dodnes spolu a je až neuvěřitelné, že jejich láska dokázala překonat všechna pokušení, kterých se herci dostávalo během natáčení. 

Ztráta nejlepšího přítele Hilla zdrtila

Přesto, že měl Terence za sebou skvělou kariéru, do těch největších výšin ho vystřelilo natáčení se Spencerem. Společně natočili neskutečných 18 filmů a všechny jsou dnes již legendární. Vzpomeňte si například na snímky Jestli se rozzlobíme, budeme zlý, Sudá a lichá nebo Dva machři mezi nebem a peklem. Když v roce 2016 Bud zemřel, jeho nejlepšího přítele to zlomilo. Odpočívej v pokoji, Bude. Jsem zdrcený. Ztratil jsem svého nejdražšího přítele,řekl Terence tehdy italským médiím.

Ve svém věku je herec stále velmi aktivní a snaží se pořád udržovat v dobré kondici. Jezdí na motorce, vychutnává si procházky po boku milované Lori, a dokonce prý přemýšlí o návratu do westernového filmového světa.

Tak šel čas s Terencem Hillem, jehož modré oči září i po osmdesátce
Zdroj článku