Přejít k hlavnímu obsahu

5 celebrit, které má podle vědců dokonalá těla. Souhlasíte s nimi?

Info ikona
Salma Hayek

Krása je subjektivní pojem, který se dá jen těžko hodnotit. Dokonalost zkrátka pro každého znamená něco jiného. I přes to ale vědci uplatnili tzv. „zlatý řez” a pomocí algoritmu jej aplikovali na lidské tělo. Dle této analýzy mají některé slavné dámy naprosto dokonalé proporce. A které to jsou?

Jak již bylo zmíněno, posuzovat krásu a dokonalost je v podstatě nemožné. Vědci ale k tomu, aby zjistili, kdo má nejdokonalejší tělo na světě použili tzv. zlatý řez. Ptáte se, co to je? Zlatý řez je matematický a estetický poměr, který se vyskytuje v umění, architektuře, designu, ale i v přírodě. Je pokládán za ideální proporci mezi různými délkami. Kompozici zlatého řezu uplatňovali nejrůznější malíři a umělci v historii, aby jejich díla působila na diváka co nejestetičtěji. Vědci se rozhodli zkoumat, kdo má podle této kompozice to nejdokonalejší tělo na světě. Na žebříčku těch nejvíc top se umístilo pět slavných dam.

Anketa: 10 nejkrásnějších českých hereček současnosti. Hlasujte a vyberte tu nejhezčí podle vás

svetzeny.cz

1. Salma Hayek

Ačkoliv tato mexická kráska letos oslavila již 57. narozeniny, rozhodně na to nevypadá. Její dokonalou postavu s bujnými křivkami jí závidí stovky žen po celém světě. V rozhovoru pro magazín People prozradila, že tajemství její postavy netkví v každodenní dřině v posilovně. Na to podle svých slov nemá čas. „Pracuji s jednou ženou v Londýně, která mě naučila držet tělo tak, aby se svaly aktivovaly po celý den”, řekla herečka a dodala „Pokud si uvědomujete své tělo, budete překvapeni, jaký účinek to může mít”.

2. Elle Macpherson

Australská modelka a herečka se proslavila díky své nadčasové kráse a půvabné postavě. Právě její postavu jí závidí kdekdo. Nic ale není zadarmo. Elle miluje fitness a každý den na sobě dře. Fitness se stalo přirozenou součástí jejího života. Jako úspěšná modelka a podnikatelka stále inspiruje mnohé svým komplexním přístupem k kráse a zdůrazňuje důležitost jak fyzického, tak duševního zdraví.

Bouřlivý život legendární Brigitte Bardot: Muže střídala jako ponožky, nechtěného syna přirovnala k nádoru

svetzeny.cz

3. Cameron Diaz

Americká herečka, modelka a producentka se pyšní svou štíhlou postavou s dokonalými křivkami. K tomu, aby vypadala tak, jak ve svých 51 letech vypadá, si ale musela dojít. Proces uvědomění si toho, co tělo opravdu potřebuje a nastavení mysli tak, aby spolu vše fungovalo v souladu, popsala ve své knize The Body Book. Cameron zde popisuje svůj proces, kterým prošla, aby našla vztah ke zdravému životnímu stylu a sportu. Našla balanc, který jí pomáhá udržet zdravou a krásnou postavu s dokonalými rysy.

Jak by vypadaly celebrity, kdyby neexistovala plastická chirurgie: Kreativní grafik vytvořil jejich podoby. Některé byste možná nepoznali

svetzeny.cz

4. Kim Kardashian

Kim Kardashian je celebritou, která v lidech vyvolává smíšené pocity – někteří ji adorují, jiní ji nemohou vystát. Na čem se ale všichni shodnou je fakt, že její postava a křivky jsou známé po celém světě. A také je Kim nepochybně idolem krásy tisíců různých žen po celém světě. Co může za její dokonalé křivky? Troufáme si říci, že kombinace plastické chirurgie a každodenní dřiny ve fitness centru. Zároveň Kim nedá dopustit na velmi striktní jídelníček. Aby se vešla do legendárních šatů Marilyn Monroe při příležitosti Met Gala v roce 2022, vynechala ze své stravy veškeré cukry a sacharidy na 3 týdny, každý den běhala na páse a hodiny tvrdě trénovala. Pro krásu se holt musí trpět.

5. Scarlett Johansson

Asi nikoho nepřekvapí, že se americká herečka Scarlett Johansson objevila v tomto žebříčku. V minulosti byla dvakrát vyhlášena nejkrásnější ženou světa. Své štíhlé tělo udržuje díky silovému tréninku a pilates, kterému se věnuje již osm let. Navíc se rozhodla pro veganskou stravu, což považuje za velký úspěch. Na začátku to bylo pro ni obtížné, protože byla zvyklá jíst maso téměř denně, ale dnes jí maso v její stravě vůbec nechybí.

Zdroj článku