Přejít k hlavnímu obsahu

Topmodelka Linda Evangelista: Kdysi by za méně jak 10 000 dolarů nevstala. Dnes je její tělo zohyzděné kosmetickými zákroky

Info ikona
Linda Evanglelista

Linda Evangelista kdysi bývala pohlednou supermodelkou, kterou obdivoval celý svět. Pryč jsou však dny, kdy kralovala přehlídkovým molům a usmívala se na nás z plakátů. Dnes je její tělo zohyzděné kosmetickými zákroky. Co se jí přihodilo?

Kdysi by za méně jak 10 000 dolarů nevstala

Linda Evangelista je kanadská modelka s italskými kořeny. O modeling se začala zajímat, když jí bylo 12 let. V tu dobu začala navštěvovat místní modelingovou školu. V roce 1978 se přihlásila do soutěže krásy Miss Niagara. Sice nevyhrála, ale zpětně ji to nemusí mrzet. Povedlo se jí totiž navázat spolupráci s jednou z předních modelingových agentur. Na soutěži si jí totiž všiml scout, který ji oslovil s nabídkou. V 80. letech Linda Evangelista „rozjela“ svou kariéru modelky naplno. Objevila se v i na obálce prestižního módního magazínu Vogue.

Myslíte, že už jste viděli všechno? Michal David zpívající za pultem "kompot, nesu vám kompot" vám vyrazí dech

svetzeny.cz

Její největší sláva měla však ještě přijít. V roce 1988 ji vyhlášený fotograf Peter Lindbergh přesvědčil, aby si své dlouhé vlasy ostříhala. Vzniklo tak její ikonické krátké mikádo, které se stalo jejím poznávacím znamením. Její nový účes inspiroval ženy po celém světě, aby šly nakrátko také. Linda Evangelista začala střídat barvy vlasů i sestřihy, proto se jí začalo přezdívat „chameleon“.

Linda Evangelista a její kolegyně Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford a Niki Taylor byly tak populární, že se o nich začalo hovořit jako o „supermodelkách“. V této době pronesla Linda Evangelista legendární větu: „Za méně než 10 000 dolarů z postele vůbec nevstávám.“

Dnes je její tělo zohyzděné kosmetickými zákroky

I když její popularitu zhruba kolem roku 2000 začala upadat, stále pracovala jako modelka. Před více jak 5 lety se však po ní zničehonic slehla zem. Mnozí si tehdy mysleli, že si jen v tichosti užívá vydělaných peněz, skutečnost ale byla zcela jiná. Linda Evangelista na nejmenované klinice podstoupila zákrok, při kterém jsou pomocí mrazu redukovány tukové buňky.

Legendární kmotr Marlon Brando: Pohledný herec, který trpěl bulimií a také patřil mezi největší herecké podivíny

svetzeny.cz

Tato metoda je považována za efektivní a neinvazivní, ale neznamená, že nemá svá rizika. Jednomu z 20 000 lidí se stane, že dojde k pravému opaku, tukové buňky se po zákroku začnou množit a růst. To je bohužel i případ Lindy Evangelisty. „Zákrok vedl k opaku toho, co slibovali. Zvýšilo se množství mých tukových buněk, skončila jsem trvale znetvořená, i když jsem podstoupila dva nápravné zákroky. Skončila jsem, jak média píší, k nepoznání,“ napsala modelka na Instagramu, jak informoval Blesk.cz.

Dlouhé roky se modelka skrývala, ale s tím je teď konec. Chce, aby svět znal její příběh. V roce 2021 se rozhodla na uvedenou kliniku podat žalobu. Žádá náhradu škody ve výši 50 000 dolarů. Tvrdí, že o vzácném možném vedlejším účinku jí nikdo neinformoval. Loni v září prohlásila, že byla „brutálně znetvořena“ tímto kosmetickým zákrokem, která po sedmi sezeních údajně vyústil v pravý opak toho, co bylo slibováno. Dodala, že následovaly dvě „bolestivé, neúspěšné, nápravné operace“, které ji uvedly „do cyklu hluboké deprese, smutku a nejhlubší propasti sebenenávisti“. „Milovala jsem být na přehlídkovém molu. Teď jsem vyděšená, že potkám někoho, koho znám. Nemohu už takhle žít, stydět se a skrývat. Už jsem v té bolesti nemohla dál žít,“ uzavírá smutně bývalá supermodelka.

Zdroj: Britannica, Blesk.cz, Page Six

Výchovné metody celebrit, nad kterými zůstává rozum stát: Žádná pravidla, děti jako bezpohlavní bytosti a odplenkování v 6 měsících věku

svetzeny.cz