Přejít k hlavnímu obsahu

Madonna pod palbou kritiky: Její nové odvážné fotky jsou podle některých morbidní. Je to urážka Marilyn Monroe, rozčilují se lidé

Info ikona
Madonna

Zpěvačka Madonna opět šokovala. Pod palbou kritiky se ocitla kvůli focení pro časopis. Dle některých lidí jsou totiž její nové fotografie morbidní a nevhodné. Navíc někteří kritici tvrdí, že jsou i urážkou tragicky zesnulé herečky Marilyn Monroe.

Madonna pod palbou kritiky kvůli focení pro časopis

Zpěvačka Madonna se opět ocitla pod palbou kritiky. Tentokrát to pořádně „schytala“ kvůli focení pro časopis V, lidé její fotky nazývají nevhodnými či dokonce morbidními. Před dvěma dny na svém Instagramu zveřejnila první fotografie z tohoto focení. Ačkoliv se pod příspěvkem objevují i pochvalné komentáře, řada zpěvaččiných fanoušků z odvážných fotek tentokrát nadšená není. Část kritiky směřuje na umělý vzhled zpěvačky. Například fanynka Anna napsala: „Nechci vyznít jako hater, samozřejmě, že miluji Madonnu, ale chybí mi její skutečná tvář a stárnutí s grácií. Připadá mi jako někdo, koho neznám, přehnala to s plastickými operacemi, v mých očích to začíná být děsivé.“  Podobná kritika se na Instagramu slavné zpěvačky objevuje často, také jsou velmi kritizované retuše a úpravy, kterými fotky Madonny prochází.

Lucie Bílá a Radek Filipi slaví 6. výročí vztahu: Zpěvačka prozradila, jak probíhala noc, kdy se seznámili a čím ji zaujal

svetzeny.cz

Co ale řadu lidí nadzvedlo ze židle, je zarážející podoba fotek Madonny s fotografiemi zesnulé herečky Marilyn Monroe. „Z nějakého morbidního a děsivého důvodu se Madonna rozhodla napodobit Marilyn Monroe na smrtelné posteli,“ píše jeden z kritiků. Další komentář s ním souhlasí: „Fuj. Je to necitlivé a nevhodné.“ Na fotografii, kde Madonna pózuje téměř nahá otočená zády, pak řada lidí vidí odkaz na focení Marilyn Monroe Bertem Sternem, které se odehrálo pouhých šest týdnů před tragickou předčasnou smrtí Marilyn Monroe. Zatímco na původní fotografii Marilyn Monroe leží na břiše a pózuje, Madonna na své fotografii leží obličejem dolů a na nočním stolku jsou vidět lahvičky s léky, což podle některých jasně odkazuje na smrt Marilyn Monroe, kterou zapříčinilo předávkování. Na místě činu tehdy byly na stolku nalezeny lahvičky s léky na předpis.

Gwyneth Paltrow odhaluje, že málem zemřela při narození dcery Apple Martin

svetzeny.cz

Je snad Madonna slavnou herečkou posedlá?

Někteří diskutující také zmínili svou teorii, že je Madonna herečkou Marilyn Monroe „děsivě fascinovaná“. Vycházejí z toho, že v její tvorbě na Marilyn Monroe najdeme hned několik odkazů. Videoklip královny popu k písni Material Girl z roku 1984 se nápadně podobá vystoupení Marilyn Monroe s písní Diamonds Are a Girl´s Best Friend ve filmu Páni mají radši blondýnky z roku 1953. Madonna si také Marilyn Monroe zahrála ve skeči SNL z roku 1985 a oblékla se stejně jako zesnulá hvězda v rámci afterparty po skončení předávání filmových Oscarů v roce 1991. Fotograf snímků Klein to ale vidí úplně jinak. Dle něj toto focení nebylo primárně o stylizaci do hollywoodské ikony Marilyn Monroe, ale o schopnosti Madonny ukázat, že umí vyjádřit emoce skrz fotografie. „Nešlo o to, abychom vytvořili přesně ty samé snímky. Co je důležitější, chtěli jsme prozkoumat vztah mezi fotografem a objektem. Jak přátelství, tak umělecký proces a to, jak umění může napodobovat život a naopak. Když jsem Madonně poslal fotografie, byla opravdu uchvácena zářící křehkostí Marilyn. Rozhodli jsme se najít hotelové apartmá a pokusit se zachytit spojení mezi hvězdou a kamerou, tajemství a kouzlo kreativní spolupráce“ uvedl pro tisk.

Zdroj: Page Six

Patricie Pagáčová oslavila dva roky od zásnub na stejném místě. Přibyli akorát dva členové rodiny

svetzeny.cz