Přejít k hlavnímu obsahu

Kosmetické triky nádherných hvězd Zlatého věku Hollywoodu jako jsou Marilyn Monroe, Ginger Rogers a další, které můžete hravě vyzkoušet

Info ikona
Marilyn Monroe, Marlene Dietrich

Pro moderní ženy není péče o vzhled tak obtížná, jelikož jsou regály v obchodech zavaleny kosmetickými výrobky. Kosmetické výrobky či estetická chirurgie vám navíc mohou pomoci nejen dosáhnout mladšího vzhledu, ale také napravit většinu nedokonalostí vašeho vzhledu. Nicméně hvězdy z tzv. Zlatého věku Hollywoodu rozhodně neměly tehdy takové možnosti, používaly tedy různé triky, od normálních až po šílenější, aby zůstaly na vrcholu.

Ginger Rogers spala venku

Hollywoodská herečka, zpěvačka a tanečnice Ginger Rogers jednou přiznala, že nesnáší kosmetické salony. Aby si zachovala mládí, nepoužívala mimo práci žádnou speciální kosmetiku. Přes noc jen nanesla hustý noční krém a ráno si umyla obličej mýdlem na olejové bázi. Také měla zdravý životní styl, stravovala se lehce a alespoň dvakrát týdně hrála tenis. Hlavní tajemství její krásy a zářivé pokožky však spočívalo ve spánku pod širým nebem. Ginger Rogers a její manžel rádi spali venku a do domu se stěhovali pouze v období dešťů.

Jean Harlow si vtírala horký olivový olej do pokožky hlavy

Jean Harlow byla první herečkou Hollywoodu s platinově blond vlasy. Kosmetická společnost Max Factor osobně pracovala na jejím vzhledu, takže měla herečka velký přehled o záležitostech krásy. Sama doporučovala ženám, aby si krémy do pokožky netřely, ale místo toho pokožku krémem jen pohladily, a také doporučovala čistit si zuby krouživými pohyby. Kromě toho si vtírala horký olivový olej do pokožky hlavy alespoň jednou za měsíc pro růst a lesk vlasů. Mezi její tajemství krásných vlasů patřila i každodenní masáž pokožky hlavy před spaním.

Neničíte si zbytečně svůj vzhled nesprávnou péčí a líčením? Odborníci varují před peelingem, matnou rtěnkou i voděodolnou řasenkou

svetzeny.cz

Marilyn Monroe si kreslila do koutků očí bílé trojúhelníky

Za vzhled slavné krásky byl odpovědný vizážista Allan „Whitey“ Snyder. Aby její oči vypadaly větší, širší a bělejší, použil jeden zajímavý trik. Snyder nakreslil herečce malé bílé trojúhelníky do vnějších koutků očí, přímo mezi horní a dolní křídla oční linky. Kromě toho zdůraznil vnitřní koutky Marilyniných očí červenou tužkou, aby hereččin pohled působil rozzářeněji.

Vivien Leigh používala rtěnku i přes okraj spodního rtu

Herečce, která ztvárnila postavu Scarlett O'Hara ve filmu Jih proti Severu z roku 1939, se nezdály její rty dostatečně kypré. Ještě předtím, než se tento trik stal populární i mezi ostatními, začala rtěnku nebo tužku na rty nanášet i přes linii spodního rtu. Ve čtyřicátých letech 20. století se pak tento trik stal velmi populárním, jelikož díky tomuto triku vypadaly rty plnější i bez injekcí.

Důkaz, že stáří je krásné: Andie MacDowell a další celebrity, které se za své šedivé vlasy nestydí!

svetzeny.cz

Marlene Dietrich si pomocí lepicí pásky zvedla výstřih

Legendární Marlene Dietrich předběhla dobu, kdy plastické operace ještě nebyly tak dostupné. Vymyslela svůj vlastní typ kosmetického liftingu. Herečka napínala pokožku obličeje a krku pomocí lepicí pásky. Její dcera Maria Riva uvedla, že si stejným způsobem lepila širokou lepicí páskou pokožku ve výstřihu, když si oblékla šaty bez podprsenky. Její ňadra tak byla vizuálně výš.

Carole Lombard používala modrou řasenku

Okouzlující herečka Carole Lombard měla hypnotický pohled. To se jí podařilo jednoduše pomocí modré řasenky. Když šla ven, používala také fialové oční stíny, které zvýraznily modrou barvu jejích očí. Ve třicátých letech minulého století Carol radila ženám, aby při aplikaci řasenky široce otevřely ústa, aby se jim netřásla víčka.

Silikony v krému? Opticky vyhlazená pleť je dehydratovaná a nemůže dýchat

svetzeny.cz