Přejít k hlavnímu obsahu

Velký průvodce výběrem plavek. Které jsou pro vás ty pravé podle typu postavy?

Info ikona
Plavky

Tolik druhů plavek a tolik tvarů ženských těl. Vyberte si takové, které zvýrazní vaše přednosti a schovají nedostatky. V našem výběru najdete plavky, které zakryjí bříško, zvýrazní zadeček nebo třeba zakryjí široká ramena.

Tvar hrušky, přesýpací hodiny a mnoho dalších – nejde ani sledovat, jak všelijak lidé už kategorizovali ženské tělo. Ovšem, když vidíte nějaké líbivé oblečení, neřeknete si v hlavě „To nemůžu nosit, protože mám tvar hrušky“, ale vyrojí se vám v hlavě milion myšlenek o tom, jak velká/malá máte prsa, široká ramena, špíček na břichu a další připomínky, které svému tělo uštědřujeme dnes a denně. Pojďme se tedy podívat na svět plavek tak, jak by si přála každá žena – podle jejich funkčnosti!

1. Malé poprsí

Pokud máte menší poprsí a přejete si ho opticky zvětšit, není nic jednoduššího než zvolit horní díl plavek ozdobený volánky nebo jinými doplňky jako jsou třeba kamínky. Takové plavky dodávají iluzi většího hrudníku. Další alternativou jsou vycpávky.

Info ikona
Michael Kors

2. Velký hrudník

Pro ženy s velkými ňadry nejsou bikiny se šňůrkami na uvázání vhodným řešením, ale ani plavky velikosti S nebo M. Vyberte si správnou velikost košíčků, které vám nabídnou potřebnou oporu a volte plavky se silnějšími ramínky a samozřejmě bez vzorů nebo okrasných doplňků.

Info ikona
Answear

3. Široká ramena

Problém širokých ramen trápí nejednu z nás. Nejlepší volbou, jak opticky vytvořit z našeho těla přesýpací hodiny, což jsou krásné ženské křivky, je pořídit si jednodílné plavky s potiskem po stranách. Při výběru plavek volte ty s výstřihem, abyste zvýraznili hrudník a ramena tím pádem „zmizí“.

Info ikona
Answear

4. Plochý zadeček

To je další místo, kam se hodí ozdoby, výrazný potisk a křiklavé barevné odstíny – všechny tyto náležitosti pomohou odvrátit pozornost. Vhodné je taky řasení spodního dílu plavek.

Info ikona
Twinset

5. Velký zadeček

Pokud máte větší pozadí, nevolte tanga ani výrazně potištěné spodní díly plavek, vyhněte se i brazilkám. Místo zvolte pevné jednobarevné kalhotky a výrazný vrchní díl, abyste vyvážily proporce těla a upoutaly pozornost na horní část těla.

Info ikona
FILA

6. Madla láska

Ach, jak nenávidíme naše madla lásky. Boj je ale jednodušší, než si myslíte. Zvolte kalhotky s vysokým pasem a uvidíte zázraky. Madla lásky zmizí a vaše křivky budou krásně tvarované. Bonus? Ploché bříško!

Info ikona
Undress Code

7. Krátký trup

Ani krátký trup není žádný problém. Zvolte nízký typ spodního dílu plavek a u horního dílu volte výrazná ramínka s vázáním kolem krku. To způsobí, že se váš trup bude zdát delší, protože vázání kolem krku upozorní na váš krk a ramena a nízký pas kalhotek opticky prodlouží trup.

Info ikona
Answear

8. Tuk na zádech

Tady je snadná rada. Jednodílné plavky, které nejsou na zádech vykrojené. Široká ramínka a vysoký střih na zádech jsou tím pravým pomocníkem.

Info ikona
Michael Kors

9. Krátké nohy

Pokud chcete opticky prodloužit nohy, sáhněte po plavkách s vysokým pasem a tenkými šňůrkami. Což je mimochodem i trend posledních let. Vzhledem k tomu, že střih odhalí věští část vaší kůže, budete opticky působit delší.

Info ikona
Calvin Klein

10. Plná stehna

Chcete-li zkusit zmenšit vaše stehna, rozhodněte se pro spodní díl plavek, který zakryje jejich část, tedy kraťásky nebo kalhotky se sukní. To vám pomůže zakrýt horní část nohou a dokonce si můžete dovolit přeskočit i depilaci.

Info ikona
Calzedonia