Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se nenechat vykolejit stresem a hektickou dobou?

Každý z nás někdy někam spěchal. A to jak v osobním, tak v pracovním životě. Někdo víc, někdo méně, ale každý v nějaké míře. Toto je jeden z negativních fenoménů dnešní moderní doby. Všechno musí být rychle, nejlépe hned, na všechny se kladou zvýšené nároky a člověk je logicky vystaven neustálému psychickému vypětí.

Toto všechno se vrství, stejně jako přitéká do pomyslného poháru trpělivosti. V podstatě naše tělo i organismus celkově májí svůj pomyslný pohár trpělivosti, který drobnými hříchy proti správné životosprávě plníme po okraj. Ale může také „přetéci" a to je pak průšvih na světě. Ptáte se, co si máte představit pod pojmem průšvih? Máte pravdu, dobrá otázka, jelikož odpověď může být různá dle toho, jak kdo vnímá průšvih. My máme na mysli Vaše zdraví, čili to, co dělá v první řadě život kvalitním. Tedy průšvih můžeme chápat v počátku jako oslabení imunity, přes vypadání vlasů, až po kolaps organismu. Zní to děsivě? Ovšem vychází z reality, přesně takto se na nás může každodenní stres podepsat.

Na co se zaměřit?

Bylo na Vás zmínění celkového selhání organismu příliš „silné kafe"? Zejména vzhledem k tomu, že v rámci svého povolání, či běžného života není možné působení stresu a výskyt stresových situací eliminovat? Nemusíte se děsit příliš, či se nechat paralyzovat strachem. První krok k úspěchu jste už udělali. A totiž ten, že jste si uvědomili, že tato hrozba Vám může být blíže, než byste čekali.

Každý člověk je vystaven určité míře stresu, ne vždy to musí mít nutně ten negativní směr. Záleží na každém z nás a jeho tzv. frustrační toleranci, tedy míře zvládat stres a vyrovnat se s tím. Někdo je vystaven stresu jen v určitých situacích. Takovou stresovou situací mohou být pro někoho např. i blížící se Vánoce. Abychom si zbytečně neškodili, ale naopak, posunovali náš organismus do „plusových hodnot", je dobré jeho správné fungování posílit vhodnými doplňky stravy.

Klíčové oblasti, které ohrožuje stres

Při vybírání doplňků stravy je třeba si uvědomit, že stres negativně ovlivňuje více částí našeho těla. Je třeba tedy zvolit takové, které podpoří:

Na podporu imunity jsou určeny např. vitamíny C, D nebo také rakytník. Rakytníkový olej je výjimečný tím, že kromě nenasycených mastných kyselin a -3, -6, a -9 obsahuje také omega -7 nenasycenou mastnou kyselinu, která se v rostlinné říši nachází pouze výjimečně. Kardiovaskulární systém povzbudí Omega -3, což je nenasycené mastné kyseliny, které sehrávají klíčovou roli při správném fungování srdce, mozku a a jsou důležité i pro dobrý zrak. Vždy je však potřeba je užívat v dostatečném množství. Vědci se shodují, že bychom měli užívat alespoň 250 mg EPA a DHA denně. Omega 3 nenasycené mastné kyseliny se přirozeně se vyskytují v mořských rybách a některých ořeších, avšak přiznejme si upřímně, jíte každý týden 2x mořské ryby, což je doporučované množství?

Poslední ve výčtu je nervový systém, pro jehož správné fungování doporučujeme kromě Omega -3, také užívání Ginkgo Biloby. Extrakt ginkgo biloba napomáhá udržet paměť, pozornost a soustředění, podporuje periferní cirkulaci krve a obsahuje přírodní antioxidanty, které jsou důležité při střetu našeho organismu s volnými radikály.

Připravte se na stres a zaútočte tvrdou zbraní – silnou imunitou, zdravým srdcem a pevnými nervy! Nebude mít šanci!