Přejít k hlavnímu obsahu

Ubývající Měsíc: Je vhodnou fází pro začátek hubnutí i úklid. Poznejte jeho sílu, a zbavte se tak úzkostí a negativní energie

Je krátce po úplňku a Měsíc nyní začal ubývat. Tato lunární fáze se skvěle hodí pro začátek hubnutí, půstu či detoxikace těla. Také je to vhodné období pro velký úklid a vytřídění šatníku. Poznejte rituály této lunární fáze, které vám pomohou zbavit se úzkostí a negativní energie.

Ubývající Měsíc je vhodnou fází pro začátek hubnutí i úklid

Čarodějnice a mágové odpradávna znali mocnou sílu Měsíce. Naučili se rozumět jednotlivým fázím a uzpůsobovali jim své rituály. V období trvajícím od úplňku po novoluní Měsíc ubývá. Z hlediska astrologie a magie je toto období také někdy nazýváno „fází destrukce“. O Měsíci se také říká, že „couvá“, jelikož na obloze tvoří písmeno C. Tato fáze měsíce se hodí pro dokončování rozdělaných projektů. Pokud jste určitou záležitost donekonečna odkládali, nyní máte šanci projekt úspěšně završit.

Mohlo by se vám líbit

Minulé životy dle numerologie: Odvíjí se od životního čísla. Byli jste vůdci, čarodějové, otroci či šamani?

Zajímalo by vás, kým jste byli v minulém životě? Odpovědět vám může numerologie. Ta věří, že se váš minulý život odvíjí od životního čísla. Vypočtěte si jej, zabere to jenom chvilku. Poté budete moci zjistit, kým jste v minulém životě byli.
svetzeny.cz

V tomto čase je také vhodné ukončovat vztahy, které jsou určitým způsobem toxické, případně se už v nich necítíte šťastně. Věštkyně Natalie Kuna tvrdí, že v tuto dobu je také dobré zbavit se starých (zlo)zvyků. Chcete-li změnit svou denní rutinu nebo se zbavit závislosti, začněte v lunární fázi ubývajícího Měsíce. Tato lunární fáze má na člověka prý regenerační vliv, proto také v tomto období načerpáte energii snadněji než kdy jindy. Na druhou stranu se však také hodí pro velký úklid a zbavení se všeho nepotřebného. Chtěli už jste dlouho odvézt nepotřebné věci do sběrného dvora či protřídit šatník? Teď vám to půjde od ruky.

Info ikona
Výběr oblečení

Pokud jde o zdraví a péči o tělo, ubývající Měsíc je vhodnou fází pro začátek hubnutí. Stejně tak je to období, ve kterém byste měli začínat detoxikaci a půst. Pokud se chcete zbavit chloupků, holte se za této lunární fáze. Ta se totiž hodí pro odstraňování čehokoliv. Platí to i pro zdraví, toto období je prý vhodné pro zákroky a operace, kdy se něčeho zbavujete (např. nevzhledného mateřského znamínka). Naopak si v tomto období nestříhejte vlasy, prý by hůře dorůstaly.

Info ikona
Cviky na pánevní dno
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Známe nejlepší destinace pro rok 2022 podle vašeho znamení zvěrokruhu: Střelec zatouží po dálkách, Býk po Islandu

Ať už jde o zajímavý výlet do města, relaxační dovolenou na pláži v ráji nebo dobrodružnou dovolenou uprostřed jedinečné přírody: Podle horoskopu víme, kam byste měli cestovat v roce 2022!
svetzeny.cz

Síla kouzel a rituálů vhodné pro tuto lunární fázi

Existuje spousta kouzel, které se hodí pro tuto fázi měsíce. Novodobé čarodějnice radí, abyste si napsali seznam svých obav a nejistot. Ideální je zbavit se ho na křižovatce cest. Můžete jej roztrhat a vyhodit nebo také spálit, jen opatrně, ať si neublížíte. Se zničeným seznamem by měly ustoupit i vaše úzkosti.

Tato lunární fáze je také vhodná pro zbavení se negativní energie. Pokud se vám usadila ve vašem domě, začněte s úklidem. Nastudujte si, ve kterých předmětech se negativní energie ukrývá, těch se zbavte. Ukliďte důkladně veškerý nepořádek a dejte sbohem věcem, které už nepoužíváte a jen vám zbytečně zabírají místo. Prostor pak dočistěte za pomoci vonných tyčinek se šalvějí, ta je známá jako „likvidátor“ negativní energie. Vyčleňte si v domě jedno místo, které bude „svaté“. Umístěte sem vonné svíčky, krystaly a další magické předměty.


Zdroje: Magdalena Čevelová, Allure, Refinery 29, Dwell in Magic, Pravý domácí časopis