Přejít k hlavnímu obsahu

Novoluní v Raku: Čeká nás emotivní období plné razantních změn, které se dotknou hlavně vztahů. Jaké rituály je vhodné vykonat?

Blíží se novoluní v Raku, nastane 10. července. Čeká nás velmi emotivní období, které bude ve znamení razantních změn, z nichž se drtivá většina dotkne oblasti vztahů. Co přesně můžeme očekávat a jaké očistné rituály je vhodné provést?

Vzpoura emocí

Do fáze novoluní se Měsíc dostane 10. července. Novoluní bude ve znamení Raka. To je znamení, které úzce souvisí s emocemi a city. V tomto čase se můžeme cítit sentimentálně, emoce mohou být vypjaté a možná úplně nebudeme rozumět svým pocitům. Můžeme být náladoví, a tím pádem i protivní. Emoce budeme prožívat hluboce, intenzivněji než kdy jindy. Může se to v nás v tento čas prát a nebudeme vědět, co vlastně chceme.

Mohlo by se vám líbit

Keltský horoskop: Každé z 13 duchovních zvířat symbolizuje určitou přednost. Která je ta vaše?

Keltský horoskop má celkem 13 duchovních zvířat. Každé z nich svému nositeli do vínku dává určité schopnosti, kterému pomohou překonávat životní překážky. Jaká ze 13 výhod náleží vám? Zjistěte, čím jste výjimeční.
svetzeny.cz

Vliv planety Uran

Navíc bude ještě novoluní ovlivněno planetou Uran, což je planeta vzpoury a revoluce. Je to vládnoucí planeta vzdušného znamení Vodnáře, který je znám tím, že vždy jde proti proudu. To znamená, že pod vlivem emocí mohou nastat razantní změny. Uran podporuje individuality, v tomto čase si silněji budeme prosazovat naše mnohdy sobecké zájmy. Může se stát, že nebudeme brát ohledy na druhé lidi. Pokud jsme se v minulosti nechali dotlačit do toho, co od nás někdo (společnost, rodina, partner) vyžadoval, můžeme se v tomto období chtít navrátit k našemu pravému já a konečně začít dělat to, co si v hloubi duše přejeme. Nastal ten pravý čas zamyslet se nad budoucím směřováním. Pokud chcete něco ve svém životě změnit, je novoluní v Raku tím ideálním časem. Vlivem Venuše se budou změny dít hlavně v oblasti vztahů. Může se stát, že v tomto období si někteří partneři uvědomí, že už nechtějí pracovat na vztahu a snažit se o kompromis, ale půjdou každý svou cestou. Nezadaní mají velkou šanci v tomto období „natrefit“ na nového partnera. Bude to období plný překvapení a vzrušení, ve vztazích se mohou dít negativní i pozitivní změny.

Info ikona
Pár
Mohlo by se vám líbit

Špatná energie v domě: Víte, jak poznáte, že se v něm ukrývá? Odhalit to lze jednoduchým testem

Víte, jak poznáte, že ve vašem domě sídlí špatná energie? Vnímaví lidé to dokáží vycítit, ale pokut tento dar nemáte, můžete zkusit jednoduchý test, díky kterému budete mít jasno. Rovněž si přečtěte o dalších známkách toho, že vaším domem proudí negativní energie.
svetzeny.cz

Rituály o novoluní

Novoluní je o nových začátcích. Existují rituály, které vás na ně mohou připravit a navodit duševní pohodu. Prvním z nich je rituální koupel, která je neuvěřitelně uklidňující. Ideálně ji provádějte o svíčkách nebo alespoň ztlumte světlo. Velmi vhodné je zapojit krystaly, které se o novoluní „aktivují“. Vyberte si je dle účelu, citrín posiluje finanční záležitosti, křišťál dobíjí energií, ametyst vás chrání před vším zlým. Asi nejvhodnějším z nich by pro toto období byl růženín, který napomáhá harmonizovat vztahy. Dále můžete svou koupel doplnit o vonné olejíčky, vůně bylinek navodí uklidňující atmosféru. Doporučit lze šalvěj, která navodí pocit hluboké relaxace a také čistí mysl i prostor. Rovněž je možné zapálit si vonné tyčinky. Tento rituál je vhodný provádět při každém novoluní. Doplnit jej můžete ještě o meditaci, v tomto období je zásadní, aby vaše mysl byla schopná vstřebat nastalé změny a uklidnit se.

Novoluní je také o plánování. V tomto čase je vhodné stanovit si své cíle. K tomu může sloužit nástěnka vizí. Pokud ji doma ještě nemáte, udělejte si o novoluní chvilku a a vytvořte si ji. Nástěnka vizí by měla zobrazovat to, jak chcete, aby váš život vypadal. Můžete na ní připnout fotky vysněného domu, dovolené, partnera, zkrátka toho, po čem toužíte. Poslouchejte relaxační hudbu a tvořte. Můžete na ni umístit i motivační hesla.

Info ikona
Relaxační koupel
Mohlo by se vám líbit

Psychologický test Dva ostrovy: Vaše hodnocení postav v příběhu vypovídá o vašich životních prioritách

Tento psychologický test odhalí vaše životní priority. Stačí si pozorně přečíst příběh o dvou ostrovech a sestavit žebříček hodnocení postav dle sympatií. Překvapí vás, jak přesně umí test určit, na čem vám v životě skutečně záleží.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Jsou sny odrazem vaší duše, brána do jiného světa či projekce budoucnosti? Skutečnosti o snech, které jste nevěděli

Už od pradávna považují lidé sny za něco tajuplného. Někteří dokonce věří, že sny jsou odrazem jejich duše, brána do jiného světa či projekce budoucnosti. Jak je to ale se sny doopravdy?
svetzeny.cz