Přejít k hlavnímu obsahu

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte: Začínal jako pohledný zloduch v telenovelách. Podívejte se, jak vypadá dnes

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte utkvěl v paměti mnoha lidem. Jak herec Jonathan Frakes vypadá dnes? Zjistěte, jaká byla jeho cesta ke slávě. Začínal jako herec v telenovelách, což mu přineslo nejenom zkušenosti, ale i životní lásku.

Jonathan Frakes začínal jako pohledný zloduch v telenovelách

Herec a moderátor Jonathan Frakes se narodil v roce 1952 ve Spojených státech amerických. Jeho otcem byl vysokoškolský profesor angličtiny a literatury. Malého Jonathana dokázal nadchnout pro drama, a tak se Jonathan už v mladém věku začal věnovat herectví. Po střední škole nastoupil na univerzitu v rodné státě – Pensylvánii. Zde pokračoval ve své zálibě a navštěvoval divadelní kroužek. Málokdo o něm ví, že strávil i dva roky studiem dramatu na Harvardu.

Mohlo by se vám líbit

Madonna to s plastikami doslova přehnala: Změnila se k nepoznání, fanoušci prosí, aby toho nechala

Madonna opět zbořila internet, když na sociálních sítích sdílela video, ve kterém se zřejmě přiznala ke své homosexualitě. Zpěvačka, která je dlouhodobě známá pro svou zálibu v plastických operacích navíc zveřejnila snímek, kde je po zákroku naprosto k nepoznání.
svetzeny.cz

Svou kariéru herce započal v telenovelách, nejznámější je asi seriál The Doctors. Tehdy si zahrál pohledného zloducha Toma Carolla. Následující roky se objevil v dalších televizních show, ale žádný velký průlom v kariéře se zatím nekonal. Roli „záporáka“ si zopakoval v roce 1985 v minisérii North and South, kde si zahrál zákeřného průmyslníka.

Hrál jsem v hodně televizních show. Některé byly dobré, některé ne tak dobré. To bývávalo vše, co jsem dělal, hostující spoty v televizních pořadech. Byl jsem velkým hostujícím padouchem ve všech hodinových dramatech. Hrál jsem drogové dealery, otcovrahy, nešťastníky.

Herci nakonec začala vadit hlavně nestabilita. Byl najímán na krátkodobé, většinou týden trvající projekty. Pak si opět musel hledat novou práci. Proto se rozhodl, že se pokusí o to, aby měl dlouhodobou zakázku. Vyšlo mu to na výbornou.

Celosvětový úspěch slavil jako moderátor pořadu Věřte, nevěřte

Celosvětovou slávu mu ovšem telenovely nepřinesly, tu mu zajistil zcela jiný žánr i druh práce. V letech 1998 – 2002 se stal známým v mnoha zemích světa díky moderování dnes už legendárního pořadu Věřte, nevěřte. Americký seriál nechával diváky hádat, který ze strašidelných příběhů je pravdivý a který si scénáristé vymysleli. Televizní show slavila nebývalý úspěch. Stávalo se, že lidé volali do televize a tvrdili, že na vlastní kůži okusili události, které byly v pořadu nakonec označeny jako smyšlené. První sérii moderoval James Brolin, další tři série už ale uváděl Jonathan Frakes.

Mohlo by se vám líbit

Zpěvačka Enya: Bývala velkou hvězdou, dnes raději žije v ústraní na svém hradě obklopená kočkami

Zpěvačka Enya býval v devadesátých letech velkou hvězdou. Dodnes je považována za nejúspěšnější irskou sólovou zpěvačku. Proč však najednou zmizela a není o ní vůbec slyšet? Zjistěte, čemu se dnes legendární pěvkyně věnuje.
svetzeny.cz

Fanoušci sci-fi filmů mají Jonathana Frakese spojeného s kultovním snímkem Star Trek. Jonathan Frakes v něm ztvárnil roli prvního důstojníka Williama Rikera, který je jednou z ústředních postav filmové série Star Trek. Této roli zůstal Jonathan Frakes věrný dlouhých 17 let, ať už šlo o filmy či seriály. Nahrál také mluvený komentář k DVD Star Trek: První kontakt, filmu, ve kterém hrál i režíroval. Kromě Star Treku se objevil i v různých dalších seriálech, nejznámější je asi Roswell. Sám se také ujal role režiséra fantasy seriálu Knihovníci.

Je ženatý a má dvě děti

O osobním životě Jonathana Frakese toho není příliš známo – své soukromí si úzkostlivě střeží. Ví se však, že je šťastně ženatý. S manželkou jménem Genie se potkali v osmdesátých letech při natáčení telenovel. Genie je totiž také herečka. Zasnoubili se v roce 1986, vzali se v roce 1988. Mají spolu syna Jamesona Ivora a dceru Elizabeth Frances. Jejich manželství už trvá krásných 34 let.

 

Jonathan Frakes dnes
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška