Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější letní dekorace 2023: Inspirujte se krásnými kousky, které vám budou sousedi závidět

Info ikona
letní dekorace

Rádi zdobíte byt či dům podle různých příležitostí nebo ročních období? Právě teď je ten správný moment sáhnout po letních dekoracích, které vás přenesou na mořskou pláž, rozkvetlou louku nebo třeba do levandulí provoněné Provence. Přinášíme inspiraci na jednoduché nápady, díky kterým bude mít váš byt útulnou a pohodovou letní atmosféru.

Horké letní dny jsou sice zatím daleko, ale to neznamená, že se na ně nemůžete začít ladit už teď. Díky vhodným dekoracím to bude hračka. Nemusí jít přitom o žádnou nákladnou věc. Důležité je zapojit fantazii a kreativitu, některé dekorace ani nemusíte kupovat, ale jednoduše si je vyrobíte sami.

Které prvky vám doma vytvoří tu správnou letní atmosféru?

Květiny živé i umělé

Máte-li balkon či terasu, přímo se nabízí osázet truhlíky barevnými muškáty, petúniemi, begoniemi a dalšími květinami. Květiny ale patří i do interiéru. Ideální jsou ty řezané, jež dodají místnosti útulnou atmosféru. K létu patří květiny, které si můžete natrhat venku na louce či zahradě, případně je kupte v květinářství. Nemusíte mít přitom ve vázách obrovské pugety, někdy stačí jen jediná růže, gerbera nebo třeba pivoňka v jednoduché váze. 

Jak si vyzdobit balkon či terasu? Vyrobte svícny!

svetzeny.cz

Variantou živých květin jsou pak květiny umělé. Dnes už seženete takové, co jsou od těch živých doslova k nerozeznání. Pamatujte, že čím více barev, tím lípe.

Věnce

Pokud milujete adventní či velikonoční věnce, pak si pořiďte i letní variantu. Ideální jsou právě věnce z květin, ať už budou řezané nebo umělé. Věnce přitom nemusíte aranžovat pouze na vchodové dveře. Hodí se třeba i na stěnu či na stůl v jídelně nebo na terasu.

Závěsné prvky

Přidejte na terasu nebo do bytu letní ozdobné prvky, jako jsou řetězy z mušlí, papírových lodiček nebo korálků. Další závěsnou dekorací může být oblíbený lapač snů nebo macramé. Pořídit si je můžete v různých velikostech. Větší kousky se hodí zavěsit na zeď třeba místo obrazu. Hodí se nejen do obývacího pokoje, ale třeba i o ložnice či do koupelny.  

Info ikona
letní dekorace

Světýlka, kam se podíváš

Světelné řetězy vytvoří pohodovou letní atmosféru zejména na terase či na balkoně, ale i v interiéru. Můžete je například pověsit kolem sloupů nebo balkonu nebo umístit na stůl v bytě či na parapet okna. Podobně poslouží také svíčky a svícny. Nikde přece není psáno, že patří jen k dlouhým zimním večerům.

Náš tip: Vyrobte si letní svícen. Stačí když vezmete zavařovací sklenici, do které nasypete trochu písku. Horní část můžete omotat obyčejným provázkem nebo mašličkou, na kterou zavěsíte třeba mušli. Do písku pak jen zaboříte svíčku a letní dekorace je na světě.

Svatební dekorace 2023: Svěží výzdoba plná překvapení. Chybět nebude velká škála barev. Inspirujte se

svetzeny.cz

Přivolejte moře

Námořnický styl je pro léto typický a do vašeho interiéru půjde určitě začlenit velmi jednoduše. Jde o to, vsadit na kombinaci modré a bílé s tím, že dojem vzdušnosti mohou podpořit i různé odstíny tyrkysové. Pořiďte si do bytu třeba bílo modré pruhované polštářky, prostírání nebo utěrky a další textilie. Do misky na stůl naaranžujte mušle nebo kamínky z pláže, kde jste loni trávili dovolenou a interiér dolaďte i dekoracemi typu maják, rybičky, kotvy a další drobnosti, které vám mořskou pláž připomenou.  

Omamná levandule

Oblíbený styl Provence se k létu vyloženě hodí. Kombinujte rustikální prvky s jemnými textiliemi a motivy. Někdy stačí jen pořídit si pár kousků nádobí, polštářky či jiné bytové textilie a rázem dostane interiér tu správnou atmosféru, kterou můžete cítit uprostřed fialových levandulových polí. Pokud tuto typicky letní květinu milujete, určitě si pořiďte sušenou kytici, kterou můžete naaranžovat třeba do obyčejného bílého hrnku či džbánku. Krásně provoní místnost a navíc i hezky vypadá. 

Zdroj článku