Přejít k hlavnímu obsahu

Zemřela Hana Hegerová: Životní vzlety a pády Piaf z Prahy

Ve věku 89 let zemřela populární československá zpěvačka Hana Hegerová, která si svým pěveckým umem vysloužila přezdívky jako královna českého šansonu či Piaf z Prahy. Zpěvačka měla vleklé zdravotní potíže a do nemocnice se vracela pravidelně, podstupovala dialýzu. Zavzpomínejme na její životní vzlety i pády.

Její život provázely tragédie

Hana Hegerová neměla na růžích ustláno, v životě si bohužel musela projít i těžkými zkouškami. Ta první přišla v době okupace, kdy zpěvačka musela přestat dělat to, co měla nejraději: zpívat. Aby toho nebylo málo, dokonce strávila v té době půl roku v pankrácké věznici. A to přestože nic neprovedla! Došlo k tomu, že jí banka omylem připsala peníze jiného umělce, Hana Hegerová si většího zůstatku nevšimla a následně ji obvinili z krádeže. Známá šansoniérka přesto tuto zkušenost vnímala jako zkoušku své síly: Vím, že i tragická příhoda vám dá sílu pokračovat dál a dokonce se někdy promění i ve štěstí,“ uvedla zpěvačka v jednom ze svých rozhovorů. Navíc se v té době zpěvačce rozpadl i tehdejší vztah, a tak na vše zůstala úplně sama. Tehdy Hana Hegerová tvořila pár s režisérem Janem Roháčem, se kterým údajně měla čekat miminko, avšak potratila.

Vyhoření bytu jí překazilo plány

Další tragickou událostí byl požár z roku 2006, který zachvátil její milovaný byt na Staroměstském náměstí. Bylo jediné štěstí, že Hana Hegerová tou dobou pobývala v Třeboni, a tak se jí samotné nic nestalo. Avšak škody na majetku požár napáchal nedozírné. Zpěvačka postrádala zejména svůj starožitný nábytek, který byl nenahraditelný. A samozřejmě také vzniklá finanční ztráta zpěvačku zabolela a vedla k tomu, že odložila ukončení své pěvecké kariéry na delší dobu, než původně zamýšlela.Vyšetřování dospělo k závěru, že na vině byl zřejmě elektrický zkrat.

Věra Ferbasová: Kariéru ukončila jediným rozhodnutím a po válce jí život ničili komunisté. Nejveselejší prvorepubliková herečka měla smutný konec

Točila i dva filmy najednou, diváci ji milovali, a přesto se kariéry dobrovolně vzdala. Po válce jí život ztrpčovali komunisté, na úspěch už nikdy plně nenavázala.
svetzeny.cz

Smrt jediného syna

Největší životní tragédií však pro zpěvačku bezesporu byla smrt jejího jediného syna Matúše, který zemřel ve věku 60 let. Se svým synem měla zpěvačka komplikovaný vztah, s jeho otcem se rozešla po pouhých 3 letech soužití a malý Matúš tak vyrůstal v neúplné rodině a zpěvačka jej přenechala v péči otce, protože by jej v té době Hana Hegerová nezvládla zaopatřit. Zpěvačka se s médii o jeho smrti příliš bavit nechtěla, což je pochopitelné, ale média spekulovala, že s jeho smrtí souvisely zdravotní problémy způsobené jeho závislostí na alkoholu. Poslední ránou pak pro ní byla rakovina a následné zdravotní potíže. Svou kariéru zpěvačka ukončila v roce 2017 poté, co jí našli lékaři na krku tři bulky. Naštěstí se ukázalo, že nebyly zhoubné.

Životní úspěchy královny českého šansonu

I přestože měla zpěvačka těžký život, dokázala v hudební branži opravdu hodně. Přezdívá se jí královna českého šansonu. Její písničky se dodnes hrají v rádiu, mezi její největší hity patří Levandulová, Lásko prokletá, Ten zloděj čas, Žila som správne a Potměšilý host. Proslavila se v 50. a 60. letech především díky svému angažmá v pražských divadlech Semafor a Rokoko. Za své album Potměšilý host obdržela v roce 1992 cenu od Supraphonu. Koncertovala i v zahraničí, největším úspěchem byl její koncert v pařížské Olympii, kde v minulosti vystupovaly takové světové hvězdy jako jsou Rolling Stones, Edith Piaf či Beatles. Se členy skupiny Beatles se zpěvačka dokonce měla šanci poznat, jelikož tam vystupovali ve stejnou dobu jako ona. Česká šansoniérka tehdy oslnila místní publikum a sklidila velký úspěch. Následovalo ještě několik zahraničních koncertů a v zahraničí jí brzy začali přezdívat Piaf z Prahy.

Sharon Stone se rozpovídala ve své nové knize a popsala drsnou realitu Hollywoodu: Facky i nucený sex!

Sharon Stone se ve věku 63 let rozhodla vydat paměti, své zážitky sepsala do knihy Krása žít dvakrát. A zatím vyplouvá na povrch jedna pikantnost za druhou. Herečka se svěřila s tím, co se děje v zákulisí hollywoodských filmů. Po přečtení jejích zážitků už nebudete povolání herečky vnímat jako snové.
svetzeny.cz

Představujeme vám pravidla královské rodiny. Kdy už nesmíte jíst a co dalšího říká etiketa?

Mysleli jste si, že bát členem královské rodiny je radost? To jste si mysleli špatně. Nejde jen o elegantní oblečení a cestování po celém světě. Musíte dodržovat přísná pravidla. Musíte si být vědomi každé věci, kterou děláte!
svetzeny.cz