Přejít k hlavnímu obsahu

Nejpopulárnější česká klučičí jména současnosti: Znáte jejich numerologický význam?

Info ikona
Chlapeček

Jakub, Jan, Tomáš a další, to jsou česká klučičí jména, která jsou v dnešní době mezi novopečenými rodiči dle ČSÚ nejoblíbenější. Znáte jejich numerologický význam? Jaký je osud těchto jmen, k čemu jejich nositelé byli předurčeni?

Jaká jsou nejpopulárnější česká klučičí jména v dnešní době?

Český statistický úřad pravidelně zveřejňuje zajímavé statistiky, ze kterých je patrné, jak se mění nejoblíbenější česká jména v čase. Poslední data byla prezentována v lednu 2019. Žebříčku nejpopulárnějších klučičích jmen jasně kraluje Jakub. Druhým nejoblíbenějším jménem je Jan, toto jméno je oblíbené už dlouhé roky, často se předává z generace na generaci. Na třetím místě je jméno Tomáš. Čtvrté místo obsadil Matyáš, toto jméno se v poslední době vyšvihlo a má potenciál stoupat ještě výš. Na pátém místě se umístil Adam a hned za ním na místě šestém Filip. Sedmý je Vojtěch, na osmém místě skončil Lukáš. Deváté místo obsadil stále populární Martin. Desáté místo patří Matějovi.

Nejpopulárnější česká dívčí jména současnosti: Znáte jejich numerologický význam?

svetzeny.cz

Jaký je numerologický význam nejoblíbenějších českých klučičích jmen?

O numerologickém významu jmen napsala knihu Ing. Jarmila Mandžuková, která se je odbornicí na astrologii, alternativní medicínu a numerologii. V knize autorka rozebírá význam jednotlivých jmen, my se zaměříme pouze na ta nejpopulárnější chlapecká jména. Do úvahy je třeba vzít fakt, že ve výsledku hraje roli i příjmení, které křestní jméno doplňuje.

Jakub

Součet jména z hlediska numerologie dává číslo 9. To je mystické číslo, které Jakuba předurčuje k tomu, aby v životě vykonal velké věci, možná dokonce svým přínosem změnil svět, i kdyby jen trochu. Jakub bude inteligentní, cílevědomý a snadno se mu v životě bude dařit zdolávat překážky. Do vínku dostal značné charisma a schopnost zapůsobit na druhé. Rozložený součet obsahuje dvě jedničky, což značí, že Jakub míří vysoko, ale pokud při dosažení tohoto cíle bude sobecký, špatně dopadne. Má tam také dvě dvojky, což značí silnou vazbu na blízké osoby a rodinu.

Jan

Numerologický součet tohoto jména dává 7. Jan bude inteligentní, zodpovědný, ale také tak trochu vnitřně rozpolcený. Jeho mysl se nikdy nezastaví, ve svém životě bude neustále nad něčím přemýšlet a bádat. Šťastná sedmička mu přeje v tom, aby v životě vykonal velké věci. Stejně jako Jakub i on má ve svém rozloženém součtu dvě jedničky, což značí rozpolcenost, je to touha být respektován za svůj úspěch, ale také uvnitř odehrávající se nervozita. Pokud se Jan neožení v mládí, je zde riziko, že zůstane starým mládencem už napořád.

Tomáš

Tomášův součet je 5/14, to znamená, že je to velmi společenský člověk, který neváhá nabídnout pomocnou ruku ostatním. Kombinace čísel 5 a 14 symbolizuje značnou touhu po vědění, Tomáš se bude chtít vzdělávat a stát se mistrem svého oboru. V cestě za úspěchem se bude muset naučit disciplinovanosti, ta mu zoufale chybí. Stejně jako u předchozích jmen obsahuje součet zdvojené jedničky, což značí nejistotu a rozpolcenost. Pozor na vliv čísla pět, to značí rozhazovačnost a také záludnost v partnerském vztahu.

Matyáš

Matyáš má úplně stejný součet jako výše zmíněný Tomáš – 5/14. Platí to, co bylo zmíněno výše u Tomáše, přičemž je důležité zdůraznit, že nositelé obou jmen budou mít všestranné nadání. To znamená, že si budou moci vybírat hned z několika kariérních oborů, ale pravděpodobně se budou delší dobu hledat.

Adam

Numerologický součet jména Adam dává 1/10. Jednička je v numerologii spojována s vůdčími osobnostmi. Adam bude iniciativní, zvídavý a bude chtít velet. Může mít problémy v rámci spolupráce s týmem lidí, bude si prosazovat svou. V rozkladu součtu jsou navíc obsaženy dvě jedničky, což znamená silnou vůli, ale také možnou agresivitu. Rovněž se mu tam zdvojují čtyřky, což poukazuje na manuální zručnost.

Filip

Filipův součet je 7/34. Sedmička značí velké ambice, Filip se nebude chtít spokojit s málem. Velmi příznivé je, že se v rozložení součtu objevují dvě devítky, to symbolizuje silnou empatii vůči druhým. Mohlo by se ovšem stát i to, že Filip tyto vlastnosti využije k manipulaci, uvědomí si, jak dobře druhé čte. Filip bude velmi atraktivní a bude si toho dobře vědom.

Vojtěch

Vojtěchův součet je výjimečný – 2/11. Číslo 11 je totiž tzv. mistrovským číslem, které mají lidé, kteří jsou vizionáři a kariérně to dotáhnou velmi daleko. Také toto číslo značí vzpurnost, lidé s číslem 11 jsou vždy přesvědčení, že mají pravdu. Vojtěchovi zajisté bude vyhovovat být sólistou – ředitelem či podnikatelem. Dvojka značí perfekcionalismus, ale také vnitřní rozpolcenost. Vojtěch bude mít logické uvažování, bude bystrý a pracovitý. Rozhodně bude vždy vybočovat z davu, to až do té míry, že na někoho může působit jako podivín.

Lukáš

Lukášův součet činí 1/10, stejně jako u Adama. Platí tedy výše zmíněné charakteristiky čísla 1 a 10. Lukáš bude sebevědomý, nezávislý a pracovitý muž. Bude mít velké ambice a sny. Bude hodně energický, je potřeba, aby někde tuto energii uplatnil, protože jinak to může vést ke vzteku a agresivitě. Až se jednou zamiluje, budou jeho city hluboké, ale pokud ho někdo v lásce zklame, může navždy zahořknout.

Vládnoucí planeta vašeho znamení zvěrokruhu: Jakou superschopnost vám propůjčuje, je to síla, charisma či čtení myšlenek?

svetzeny.cz

Martin

Martinův součet dává 3/30, což značí cílevědomost, podnikavost a průbojnost. Číslo tři Martinovi předurčuje chytrost, obětavost a pečlivost. Třicítka se pojí s kreativitou a rázností, Martin si od nikoho nedá nic diktovat. Stejně jako Filip, i Martin má v rozkladu součtu dvě devítky, což značí schopnost vcítit se do druhých. Tu může využít k dobrým úmyslům, ale i k manipulaci, to už bude na něm.

Matěj

Matějův součet je 4/13. Čtyřka značí, že Matěj bude psychicky vyrovnaný člověk se silným smyslem pro spravedlnost. Bude to pracovitý člověk, který využije každou nabízenou příležitost k osobnímu růstu. Těžko se však bude vypořádávat s nenadálými událostmi, není příliš flexibilní. Třináctka značí zranitelnost. Na Matějovi se velmi negativně může podepsat vliv dominantní partnerky, matky či jiné blízké osoby.

Zdroje: MANDŽUKOVÁ, Jarmila. Jméno jako osud. Praha: Brána, 2010. ISBN 978-80-7243-445-9, Český statistický úřad, Astrology Future Eye

Podzimní rovnodennost: Slunce vstoupí do Vah v magický čas, který nám přinese andělské poselství a ztracenou rovnováhu

svetzeny.cz