Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jste ranní ptáčata nebo noční sovy? Test vám odhalí, kdo je produktivnější a kdo má zajímavější život

Patříte mezi jedince, kteří ihned vstanou z postele v brzkých hodinách nebo si raději déle pospíte, protože chodíte později na kutě? Výzkumy ukazují, kteří lidé jsou více produktivnější a kteří májí zajímavější osobní život. Udělejte si dnešní test a zjistěte, kam patříte.

Podle studie zveřejněné v časopise Harvard Business Review jsou ranní ptáčata produktivnější než ti, kteří ponocují. Naopak zase noční sovy mají zajímavější osobní život a pravděpodobně i vyšší IQ. Studie zjistila, že u těch, kteří zůstávají vzhůru déle, dochází ke snížení produktivity a vyšší míře rozptýlení. Je pravděpodobné, že ranní ptáčata mají celkově o 8 % lepší známky nebo pracovní výsledky. Výzkum také zjistil, že ti, kteří vstávají dříve, vykazují celkově spokojenější náladu, nižší míru deprese a větší motivaci. Naopak ti, kteří zůstali vzhůru déle, nakonec častěji skončili se zneužíváním alkoholu a tabáku, někdy dokonce užívali antidepresiva. Do jaké skupiny patříte vy?

Krátký test

Vezměte si papír a tužku a na každou otázku odpovídejte ANO či NE. Následně spočítejte, na kolik odpovědí jste napsali ANO a podle bodů si přečtěte výsledek.

 1. Vstáváte před sedmou hodinou?
   
 2. Pokud máte další den volno, chodíte spát před desátou hodinou?
   
 3. Vzbudí vás ihned první budík?
   
 4. Je pro vás snadné ráno fungovat?
   
 5. Snídáte chvíli po probuzení?
   
 6. Pokud pracujete večer, práce vám neodsýpá?
   
 7. Nechodíte často do klubů nebo na skleničku?
   
 8. Vyhýbáte se akcím, které jsou po vaší „večerce“?
   
 9. Raději vstáváte dříve, aby vám vše šlo lépe od ruky?
   
 10. Je pro vás důležitý pořádek a úklid?
Mohlo by se vám líbit

Ideální léto: Trendové kousky, která vás udělají mladší. Vsaďte na platformu nebo speciální detaily

Se správným letním vzhledem můžeme během chvilky podvádět a stát se mladší! A to bez velkého úsilí. Vše, co potřebujete, je těchto pět trendových kousků.
svetzeny.cz

Výsledek testu

6-10 ANO: Ranní ptáčata

Brzké ranní vstávání má prokazatelně pozitivní vliv na vaši psychiku. Ranní ptáčata jsou všeobecně pozitivnější a bdělejší než noční sovy. Zjistilo se také, že méně prokrastinují. Mají menší problémy s váhou, ale naopak nemají umělecké sklony nebo pestřejší milostný život.

0-5 ANO: Noční sovy

Sovy mají zpravidla vyšší IQ, jsou dominantnější, ale nedbají příliš na pořádek kolem sebe. Mají rovněž větší sklony k nadváze a často vynechávají snídani. Naopak jsou velmi kreativní a dokáží pracovat dlouho do noci bez menších problémů.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček