Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární komedie Taxi slaví 25 let: Jak dnes vypadají herci a co dělají? Jeden z nich skončil ve vězení

Filmovou sérii Taxi si kolem roku 2000 diváci naprosto zamilovali. Letos uplynulo 25 let od uvedení jejího prvního dílu, ale úsměv jeho hlavního hrdiny Daniela už v dalších rolích nevídáme. Kam se Samy Naceri poděl a jak dnes vypadají herci, kteří s ním před kamerou prožívali divoká akční dobrodružství?

Zběsilý řidič Daniel přišel kvůli drogám o řidičák

Slavný Luc Besson napsal scénář k Taxi, taxi vlastně z nudy. Čekal, jestli mu filmové studio schválí natáčení jeho později nejúspěšnějšího kasovního trháku Pátý element. Vymyslel příběh o bláznivém taxikáři Danielovi, který v ulicích Marseille zažívá divoké automobilové honičky. Do role byl obsazen sympatický Samy Naceri, usměvavý fešák alžírského původu, a svým výkonem nejen za volantem diváky ohromil. Jenomže sláva a peníze mu přinesly spíš problémy než nesmrtelnou hvězdu na hollywoodském chodníku. 

Naceri neodolal lákadlu návykových látek a pod jejich vlivem vyváděl natolik, že přišel o řidičský průkaz a strávil 8 měsíců ve vězení. Ani tvrdý trest ho ale od kriminálního chování neodradil, a když v roce 2005 napadl hosta luxusní restaurace popelníkem, šel za mříže podruhé. A do třetice všeho špatného stanul před soudem dokonce kvůli pokusu o vraždu. Čelil podezření, že pobodal člena ostrahy, odpykal si za to devět měsíců v žaláři, což byla definitivní tečka za jeho šancí získat další velkou filmovou roli. 

Osudová láska Prachaře a Batulkové: Kdo nese vinu na krachu jejich manželství?

Celé roky byl David Prachař (64) za toho zlého, který opustil nebohou Danu Batulkovou (65) kvůli mladší kolegyni. Zhrzená herečka nedokázala zradu manžela vydýchat a pasovala se do role oběti. Podle informací to ale bylo vše tak trochu jinak a Batulková si měla jako první odskočit za někým jiným!
svetzeny.cz

Policistka Petra je pořád sexy

Uhrančivě krásná Emma Wiklund se objevila ve čtyřech dílech série z celkových pěti. Hrála policistku Petru, a i když se před kameru dostala především kvůli své kráse, dokázala, že jí byl nadělen i poměrně dobrý herecký talent. To ostatně prokázala už v klipu k písničce Too Funky zpěváka George Michaela, který do svých videí rád obsazoval nejžádanější topmodelky tehdejší doby. V době, kdy točila Taxi, randila s jedním členů slavné kapely Ace of Base, ale nakonec se provdala za novináře Hanse Wiklunda, s nímž má dvě děti. Založila také vlastní kosmetickou značku a ve Švédsku je oblíbenou televizní moderátorkou

Komisař Gilbert odmítá prozradit jméno své partnerky

Role napůl šíleného komisaře Gilberta připadla Bernardu Farcymu, a právě její geniální pojetí bylo často srovnáváno s postavou komisaře Clouseaua v podání Petera Sellerse. Farcy herectví vystudoval a ve filmu Samotář se objevil vedle slavného kolegy Jeana-Paula Belmonda. Do série Taxi naskočil ve svých téměř 50 letech a následně si zahrál také francouzského prezidenta Charlese de Gaulla ve dvoudílné životopisné sáze. Byl to od něj risk, ale ten vyšel a vynesl mu dokonce nominaci na cenu Emmy. Ve své herecké kariéře se ale později rozhodl zůstat spíše u divadla, ztvárnil na 70 rolí a při filmařské práci už se komediím zásadně vyhýbá. O svém soukromí Bernard Farcy mlčí, a dokonce odmítá prozradit i jméno své partnerky, s níž už dlouhé roky sdílí společný život

Syn pohádkového prince Jana Čenského: Třicátník Matyáš podobu s tatínkem nezapře, v jeho stopách, ale nekráčí

Vysoká postava, uhrančivý pohled hnědých očí a krásný úsměv. Matyáš Čenský (33) je celý tatínek, a kdyby se natáčely další díly pohádek, kde Jan Čenský (62) hrál, mohl by ho syn z fleku zastoupit. Herectví ale sympatického muže neoslovilo a je z něho velmi úspěšný fotograf.
svetzeny.cz

Lilly po boku hollywoodských fešáků

Přítelkyni Lilly Bertineau taxikáře Daniela ztvárnila tehdy u filmu začínající kráska Marion Cotillard a právě tato role odstartovala její zářnou kariéru. Ta vedla rovnou do Hollywoodu a svou pílí i talentem si vybudovala renomé opravdové hvězdy současnosti. Herečka získala tři největší filmové ceny, tedy Oscara, Zlatý glóbus i Césara za ztvárnění Edith Piaf ve stejnojmenném snímku. Ten točila také v Praze a pobyt v naší stověžaté metropoli si užívala i mimo plac, kdy se v ulicích Starého Města pohybovala bez ochranky. Dnes jí je 48 let, je provdaná za režiséra Guillama Caneta a je maminkou dvanáctiletého syna Marcela. Před kamerou se objevila vedle Russela Crowea ve filmu Dobrý ročník, v kasovním trháku Počátek hrála po boku Lea DiCapria či Toma Hardyho, ve filmu Spojenci zazářila vedle Brada Pitta

Taxi slaví 25 let od vydání
Zdroj článku