Přejít k hlavnímu obsahu

Syn pohádkového prince Jana Čenského: Třicátník Matyáš podobu s tatínkem nezapře, v jeho stopách, ale nekráčí

Info ikona
Jan Čenský se synem

Vysoká postava, uhrančivý pohled hnědých očí a krásný úsměv. Matyáš Čenský (33) je celý tatínek, a kdyby se natáčely další díly pohádek, kde Jan Čenský (62) hrál, mohl by ho syn z fleku zastoupit. Herectví ale sympatického muže neoslovilo a je z něho velmi úspěšný fotograf.

Říká se, že chlapci jdou většinou do podoby maminek, to ale u Čenských neplatí. Kdykoliv se otec se synem objeví ve společnosti, je jasné, jak moc silné geny Matyáš podědil. 

Čenský byl hodně vytížený, ale syna nikdy nezanedbával

Přesto, že by pohledný muž mohl mít stejně zářnou kariéru, jako jeho tatínek, vydal se úplně jiným směrem. Matyáše učaroval fotoaparát a je velmi vyhledávaným profesionálem ve svém oboru. Fotí svatby, reality, přírodu a vytváří také videa. Možná k tomu přispěl i fakt, že Honza díky své vytíženosti nebyl často doma a Matyáš tak moc dobře ví, jak hereckým povoláním ‚‚trpí” rodina. „Máma se mnou byla doma a táta hodně pracoval, takže jsem se na něj vždycky těšil. Kdykoliv měl volno, jezdili jsme do přírody, sportovali jsme,“ prozradil Matyáš pro idnes.cz, že ho táta ale rozhodně nezanedbával a často spolu vyráželi na výlety a pánské jízdy.

Ivana Gottová těhotenství neskrývá: První slova blízkého kamaráda k bříšku i novému partnerovi

Tak je těhotná, anebo ne? Otázka, kterou si klade veřejnost u Ivany Gottové (47) posledních pár dní. Volné šaty, které vynesla na ples luxusního hotelu Bahía del Duque na pobřeží Costa AdejeIvana ledacos napovídaly, pravda se ale ukázala být nakonec někde jinde.
svetzeny.cz

Z Matyáše vyrostla kopie svého slavného otce

Info ikona
Jan Čenský a syn Matyáš

Matyáš měl pocit, že mu lidé berou tatínka

Tehdy malý syn ale dlouho neměl ponětí, co jeho tatínek dělá za práci, protože doma se nepouštěly pohádky nebo filmy, ve kterých Honza hraje. Těžko však snášel, když byl s tátou venku a fanoušci chtěli od Čenského neustále podpis. ‚‚Nikdy jsem neuměl ty lidi odmítnout a je fakt, že synátor tam pak stál tak opuštěně a měl trošku pocit, že mu berou tatínka," přiznal oblíbený herec webu Extra.cz, s tím, že na Matyášovi tak trochu trénoval reakce alespoň na čtené pohádky. ‚‚Synovi jsem četl pohádky rád a tím jsem si i zkoušel, jak na to jako dítě bude reagovat, protože dětské publikum je nejlepším kritikem, protože okamžitě pozná, jestli to myslíte dobře nebo ne,” uvedl Jan, pro kterého je syn velkým parťákem a už mu dokonce přebírá fanynky. 

Jeden hezčí než druhý

Není se čemu divit, když je Matyáš celý tatínek. Honza patřil v mládí k velkým fešákům českého filmu a s přibývajícím věkem zraje jako víno. Prošedivělé skráně herci sluší a rozhodně neztratil nic ze svého charisma, naopak. Těžké je pak rozhodování fanynek, po kterém z Čenských ‚‚skočit” dříve. ‚‚Vzal jsem Matyáše na jeden ročník festivalu ve Zlíně a už to nikdy neudělám. To už byl totiž velký a všechny holky se chtěly fotit s ním a ne se mnou,” smál se pohádkový princ, jenž už více, než třicet let žije ve spokojeném vztahu s manželkou Danou. Honza je také oblíbeným moderátorem společenských akcí a na nedostatek práce si rozhodně nemůže stěžovat.

Matyáš podědil ze svého tatínka jen to nejlepší
Zdroj článku