Přejít k hlavnímu obsahu

Ranní sprcha vám změní život: Benefitů nabízí hned několik. Méně pocení, více energie

Sprchování je nedílnou součástí hygieny každého z nás a existují dva typy lidí. Ti, co se sprchují raději večer a pak ti, co se sprchují ráno. Večerní sprcha z vás smyje námahu dlouhého dne, pomůže vám tělo uklidnit a připravit na spánek. Ranní sprcha zase umí nastartovat den.

Sprchovat se večer je pro spoustu lidí víc než logické, protože to krásně uzavře celý den, smyjete ze sebe pot a často je to relax po celodenním stresu. Pro někoho je ranní sprcha rutinou, bez které nezačnou svůj den, dobíjí tak energii. Kdy se tedy sprchovat? To už záleží na vás a vašich preferencích. Jaké benefity a výhody vám může poskytnout ranní sprcha?

Pomáhá snižovat stres

Probudíte se ráno a víte, že vás čeká den plný stresu? Jste nervózní z toho, co vše musíte během rána zvládnout? Ranní sprcha je tím nejlepším způsobem, jak zmírnit stres. Ideálně, kdyby to byla studená nebo alespoň vlažná sprcha, která pomůže také nestartovat krevní oběh. Ranní sprcha také pomáhá dostat do těla kyslík a jste připraveni na celý den plný povinností.

Zdraví: Jedno ze čtyř zvířat prozradí váš denní režim. 55 % populace jsou medvědi

Specialista na spánek doktor Michael Breus přišel se zábavným rozdělením čtyř různých denních režimů podle různých zvířat. Podle něj je biologický rytmus u každého člověka jiný a ovlivňuje dobu, kdy jste nejvíce produktivní a kdy byste naopak měli odpočívat. Přečtěte si následující chronotypy, kdy každý představuje jiné zvíře – medvěd, vlk, lev nebo delfín. Které zvíře nejvíce sedí na váš režim?
svetzeny.cz

Posílení imunitního systému

Podpořit a posílit imunitní systém, zejména na podzim a v zimě, je důležité. Jíte vitamíny, snažíte se otužovat, dbáte na pobyt venku. A můžete si ještě pomoci například ranní sprchou, která může mít vliv na celkovou obranyschopnost. Vyzkoušejte také sprchu studenou vodou, která má prokrvující účinky. Také pomáhá podpořit celkové zdraví pokožky, kdy odstraňuje přebytečný maz a mohou mít vliv na akné.

Odstraňuje pot

Během spánku lidské tělo pracuje a vy se tak potíte, i když možná podstatně méně, než během dne. Ráno se tak můžete probudit a představa, že budete celý den zpocení není příjemná. Zejména pokud spíte v přetopené místnosti nebo je vám během spánku horko, tělo produkuje pot, který rychlou ranní sprchou smyjete a jste připraveni na nový den.

 

Info ikona
žena

Máte narušený spánek a budíte se každou noc ve stejnou dobu? Může to značit zdravotní problém!

Budíte se každou noc ve stejnou dobu? Stal se z toho rituál? Tento podivný jev může mít vážný důvod a stát za ním může zdravotní problém, který je třeba okamžitě řešit. Na vině může být nerovnováha v toku energie ve vašem těle i zdravotní problém. Podívejte se spolu s námi, jaký čas buzení souvisí s orgány a co to pro vás znamená.
svetzeny.cz

Redukuje mastnou pokožku hlavy

Máte-li problémy s mastnými vlasy a pokožkou hlavy, přesuňte mytí na ráno. Když si je umyjete večer, během spánku může dojít k produkci a tvorbě mazu, který způsobuje, že ráno vlasy nevypadají tak svěže, jako po umytí. 

Nabudí vaše tělo

Ranní sprcha vás po ránu probere, pomůže nastartovat tělo a dochází taky k pocitu omlazení, kdy cítíte velký příval energie, která vám může vydržet po celý den. Je ideální jako jeden z dílků vaší ranní rutiny, kterou začínáte den.

 

Zdroj článku