Přejít k hlavnímu obsahu

Zhubněte do dvou týdnů: Vyzkoušejte jídelníček Gabriely Peacock, která pomáhá hubnout i královské rodině

Info ikona
Peacock

Jak zhubnout zdravě a bez hladovky nebo drastické diety je velmi častá otázka nejen žen, ale také mužů. Cítit se dobře je důležité. Nechte si poradit od renomované nutriční specialistky Gabriely Peacock, která žije v Anglii. Její služby mimo jiné využívá také královská rodina, se kterou se přátelí. Hubněte zdravě!

Hubněte se správným jídelníčkem

Jíst zdravě neznamená je být hubený. Jídlo, kromě zahnání pocitu hladu, dodává do těla dostatek energie, která vám pomáhá v každodenním fungování. Kromě toho dodává do těla živiny, vitamíny a také posiluje imunitní systém, díky čemuž jste zdraví. Pokud nemáte žádné zdravotní omezení (například celiakie a další) podívejte se na jídelníček, který boduje i u královské rodiny. Jak nastartovat své tělo a snížit svou váhu zdravě a bez jojo efektu?

Najděte si rovnováhu mezi jídlem a energíí

Bez té to nejde. Váš jídelníček může být stoprocentně zdravý, bez sladkostí nebo jídel, která vám chutnají, ale nejsou zdravá. Jenže co z toho budete mít? Pokud se trápíte a odříkáte si jídlo, pak to není správná cesta. Rozdělit jídlo na dobré a špatné také není to pravé. Přistupujte k jídlu realisticky. Najděte rovnováhu mezi jídlem, které dodává energii a jídlem, které si dáte, protože vám chutná a chcete si jej vychutnat.

Jídelníček princezny Diany, který dodržuje i princezna Kate: Udrží štíhlé křivky i hladinu hormonů v rovnováze

svetzeny.cz

Nutriční specialistka Gabriela Peacock radí

 

Info ikona
peacock

Přerušovaný půst je časově omezující stravování. Existuje spousta metod, takže je ve své knize představuji. Jeden z nich je 4:3 a druhý 16:8. Dietní plán by měl fungovat s vámi a vaším životním stylem. Ne každému se bude chtít dodržovat 4:3 a ne pro každého bude vhodný 16:8” říká pro Daily Mail Gabriela Peacock, nutriční specialistka a autorka knihy Úžasnější za dva týdny.

Jak takový přerušovaný půst vypadá?

Existují v něm tři typy dní - půsty, uměřené dny a magické. Během půstu dodržují ženy přibližně 500 kalorií, muži zase 600 kalorií. Uměřené dny se stravují podle zásad zdravého stravování a snižují o pětinu množství jídla, které během dne klasicky sníte. A magický den je takový, kdy neexistují omezení a jíte to, co vám chutná.

Postní dny: vyvarujte se masu

500 kalorií na den není snadné, proto si promyslete, co sníte. Vyvarujte se masu. Den můžete začít například zeleninovým smoothie, k obědu si dopřát krevetový salát s porcí sacharidů a na večeři něco lehkého a malého.

Uměřené dny: dopřejte si více jídla

Během nich si dopřejete více jídla, ale pozor. Jíte pětinu množství, které byste snědli normálně. Je dobré konzumovat živočišné bílkoviny a také vitamín D. Každé jídlo by mělo obsahovat bílkoviny, pro podporu růstu svalů a svalové hmoty. Sacharidy jsou důležité, ale sáhněte po těch s vysokým obsahem vlákniny a nízkým glykemickým indexem. Dále dopřejte svému jídelníčku zdravé tuky a nezapomeňte tělo pořádně hydratovat pitím vody.

Magické dny: v jídle se neomezujte

Ty budete mít nejraději, protože to jsou dny, kdy se v jídle neomezujete. Dopřáváte si to, na co máte chuť, užíváte si jídlo jako takové a neodpíráte si nic. Ovšem pozor, magický den nemusí znamenat, že od rána do večera budete jíst fast food, nezdravá nebo kalorická jídla. Dejte si to, na co máte chuť a v takovém množství, abyste se necítili přejedení.

 

Zdroj článku