Můžete se jít po obědě znova líčit? Možná děláte jednu z těchto 5 chyb!

Mnoho žen v tomto případě volí koupi produktu od jiné značky. Jenže si moc nepolepší, ať už se jedná o výrobek hiendu nebo o průměr z „drogerky“.  Pravdou totiž je, že pokud je špatný způsob nanášení a práce s makeupem obecně, nezachrání vás ani ten nejlepší brand. V čem se tedy nejčastěji chybuje?

1. Absence podkladové báze

Nemít podkladovou bázi, je jako stavět dům na půdě, kde není základová deska.  Podklad je to nejdůležitější, co ovlivňuje, jak bude vypadat výsledný efekt. Na trhu jich je celá řada. Jednotlivé typy se pak liší dle toho, ajký problém konkrétně řeší, zda stahují póry, vyhlazují nebo rozjasňují. Pokud bázi pod makeup ještě nemáte v kosmetickém arzenálu, je nejvyšší čas aktualizovat svou beauty výbavu.

2. Nevsáknutý krém

Mnoho žen přistupuje k poměrně nesmyslné neřesti, že se natřou pleťovým krémem a hned nanášejí makeup. Jak se však krém vsakuje, makeup začne na pleti tvořit mapy. Je to logické, protože oba produkty jsou postaveny na úplně jiném principu, který se neslučuje. Zatímco krémy jsou plné vody, aby hydratovaly, makeupy jsou mastnější a hutnější, aby vydržely. Správně je mít dostatečný rozestup mezi mezi aplikacemi. Ideální je si ráno opláchnout obličej, nanést krém, teprve poté se jít například osprchovat a čistit zuby, aby se krém stihl dobře vsáknout.

3. Nanášení prsty

Drtivá většina žen nanáší makeup prsty. Na tom není nic zas tak špatného, kdyby to alespoň probíhalo metodou jemného vklepávání do pleti a ne rozmazávání. Tímto způsobem nejde udělat rovnoměrná vrstva s dlouhotrvajícím efektem. Lepší volbou je použít navlhčený beauty blender nebo štětec na makeup. Tímto způsobem se výrobek dobře zapracuje do pleti, navíc odpadá nepohodlná práce a následné vytírání zbytků makeupu ze spodní strany nehtů.

makeup-brush-548178_960_720

4. Špatná konzistence

Dnes jsou na trhu makeupy tuhé, tekuté, ve formě mousse i dokonce pudrové. Každá konzistence vyhovuje jinému typu pleti. Pokud si na pleť, která je suchá, nanesete matující produkt v pěně, vytvoříte nepopulární masku, která se během dne bude navíc slévat. Stejná chyba je použít tekutý makeup na velmi mastnou pleť. Vybrat správný typ přesně pro potřeb pleti, je vyšší dívčí. Využijte proto pomoc makeup artisty, která zhodnotí stav vaší pleti a na základě toho doporučí ten pravý. V sítích Douglas, MAC nebo NYX tyto služby můžete využít dennodenně.

5. Nedostatečná fixace

I pleť je přes den namáhána, zvlášť v zimě. Póry se roztahují a zase stahují, působí na nás vítr, někdy i déšt, a tím se přirozeně kazí celé líčení. Proto by se vždy mělo pořádně zafixovat. Vhodné je použít jemně mletý transparentní pudr a vklepat jej štětcem alespoň do T-zóny, která se nejvíce mastí. Další variantu představují fixační spreje, které stačí rozprášit z dálky 20 centimetrů na celou tvář. 

@svetzeny