Přejít k hlavnímu obsahu

Potraviny, které umí potlačit chuť k jídlu: Zařaďte je do svého jídelníčku a zhubnete výrazně rychleji

Info ikona
žena

Snažíte se hubnout a ne vždycky to jde? Cvičíte, hlídáte si, co jíte, jaké potraviny zakomponujete do své stravy, ale přesto máte pořád pocit, že chuť k jídlu je velká. Jak je to možné? Hubnutí je běh na dlouhou trať a je důležité, abyste si správně vybíraly potraviny, které budete jíst. Existují takové, které umí pomoci s chutí k jídlu. Jaké to jsou?

Samy o sobě nepomohou. Nebude to tak, že začnete konzumovat tyto potraviny a rázem začnete hubnout o spoustu kilogramů. To určitě ne. Budou-li však součástí zdravého jídelníčku a životního stylu, mohou v konečném důsledku pomoci regulovat pocity hladu. Jaké potraviny tedy do svého jídelníčku zařadit?

1. Řecký jogurt

Obecně jsou řecké jogurty hustější a krémovější, takže v sobě mají mnohem víc bílkovin než jiné jogurty. Právě tento jogurt je skvělým pomocníkem pro vyváženou snídani nebo také ke správné svačině, která umí tělo zasytit a pomoci mu vydržet do večeře. Kromě jogurtu můžete sáhnout také po tvarohu, který je dobrou alternativou.

2. Avokádo

Je velmi oblíbené a najdete ho snad v každém jídelníčku, který se zaobírá zdravou stravou. Je bohaté na kyselinu olejovou, která nabízí další výhody pro lidské tělo. Mimo jiné jde také o vynikající zdroj prospěšných tuků. Obsahuje také dostatek bílkovin, které umí tělo velmi rychle zasytit a být tak prospěšné.

3. Červené chilli papričky

Obsahují kapsaicin, která dodává jejich nezaměnitelnou pálivou chuť. Při hubnutí se právě chilli papričky doporučují, protože umí regulovat a držet kalorie pod kontrolou. Jde také o látku, která umí pomoci při kontrole hladu a eliminace chuti k jídlu.

Tři zlatá pravidla hubnutí dle vědců: Pevná vůle a pohyb nejsou všechno

Toužíte zhubnout, ale ani jedna z diet, kterou jste drželi, nikdy nefungovala? Jděte na to vědecky, studie Dietfits přišla na to, co skutečně funguje. Jen vytrvalost a pravidelný sport ale stačit nebude, chce to i úpravu jídelníčku.
svetzeny.cz

4. Špenát

Zdroj thylakoidů, které mohou být účinné při snižování množství jídla, které denně konzumujete. Zaměřte tedy svůj jídelníček na špenát, který může být nenápadný, ale dosti účinným pomocníkem v boji s nadbytečnými kilogramy.

5. Lněné semínko

Malá a nenápadná semínka, která toho umí hodně a tělu pomáhají nejen při lepším vyprazdňování, ale také umí potlačit chuť k jídlu. Jak to? Obsahují totiž dvě látky - omega-3 tuky a vlákninu. Obě látky pomáhají udržovat tělo syté a díky tomu nebudete mít mezi jednotlivými jídly hlad. Dejte si lněné semínko do zeleninových salátů, přidejte si je do jogurtu, cereálií, smoothie a podobně.

6. Jablka

Jablka všech odrůd a typů jsou dobrými pomocníky pro zasycení těla. Disponují rozpustnou vlákninou a pektinem, které dodávají pocit sytosti. Napomáhají regulovat hladinu glukózy a zvyšují tak energii

7. Vejce

Jedno velké vejce obsahuje dostatek bílkovin, které vám pomohou zasytit tělo a tím pádem potlačují hlad. To pomáhá v hubnutí. Vejce je velmi vhodnou potravinou například ke snídani, odpolední svačině nebo třeba k večeři.

Zdroj článku