Přejít k hlavnímu obsahu

Nejzdravější dieta na světě: Japonská vodní dieta je učiněný zázrak. Kila mizí a vy nemusíte hladovět

Tvrzení, že hlad je převlečená žízeň, jste už určitě někdy slyšeli. A přesně na tomto principu je založená i japonská vodní dieta, kterou můžeme nazvat i jako očistnou a detoxikační terapii celého těla. Principiálně tato dieta funguje pouze na bázi dodržování dostatečného pitného režimu a určitých časových sekvencí kdy pít a jíst. Nejedná se tedy o dietu, jako spíše o krok k tomu naučit se správně stravovat a následně si tento režim udržet. Cesta k redukci váhy nikdy nebyla jednodušší, věřte nám.

Co je japonská vodní dieta?

Voda je nezbytnou součástí našich životů a jedním ze základních prvků nezbytných pro přežití člověka. Obecně se doporučuje vypít přibližně 2,5 litru vody denně, což v průměru odpovídá přibližně 8-10 sklenicím. Někteří odborníci na výživu tvrdí, že právě toto množství vody napomáhá k vyplavení veškerých toxinů z těla a správnému fungování metabolismu. Obyvatelé Japonska tyto rady berou velmi vážně, a tak se právě tam zrodil trend zvaný vodní dieta, o které je známo, že pomáhá při hubnutí, různých zdravotních problémech a udržování správné kondice.

Mohlo by se vám líbit

Jedna procházka denně: Kolik minut potřebujete ujít abyste zhubli, nebolela vás záda a klouby? Stačí málo

Chůze je tělu nejpřirozenější pohyb a i když dnes a denně chodíte do práce, z práce, do obchodu, pro děti na kroužky a na různé pochůzky, ne vždycky to je účinné na hubnutí. Je možné to změnit?
svetzeny.cz

Princip japonské vodní diety

Japonská vodní dieta má naprosto jednoduchou praxi. Tradiční japonská medicína doporučuje vypít vodu hned po ranním probuzení na lačný žaludek a to ještě předtím, než si vyčistíte zuby. Tyto časné ranní hodiny jsou v Japonsku považovány za „zlaté hodiny” a Japonci věří, že pití vody právě v této době podporuje hubnutí tím, že stabilizuje váš trávicí systém po několikahodinovém spánku. Voda by měla být v pokojové teplotě a její objem by měl být přibližně 160ml. Následně si po 45 minutách můžete dopřát snídani. V průběhu celého dne je poté důležité přibližně 20 minut před každým jídlem vypít sklenici vody. Dosáhnete tím toho, že si žaludek naplníte vodou, a tím pádem nezbyde tolik místa na jídlo. Po jídle naopak vodu nepijte po dobu minimálně 2 hodin.

Je tato dieta zdravá?

Správná hydratace těla a dostatečný pitný režim jsou důležité nejen při držení diety, ale obecně pro zdraví a správné fungování těla. Existuje dokonce několik výroků, které tvrdí, že by japonská vodní dieta mohla pomoci s léčbou cukrovky, nebo rakoviny. Pro tato tvrzení však zatím neexistují dostatečné důkazy. Řada odborníků také nevidí důvod k tomu nepít 2 hodiny po jídle. Jestliže člověk nemá žádné potíže se zažíváním, nemělo by mít pití vody žádný škodlivý vliv na jeho trávicí systém. Stejně tak by voda neměla mít žádný nepříznivý vliv na práci trávicích šťáv.

Mohlo by se vám líbit

Fatální chyby, které vám brání zhubnout

Léto se blíží a mnoho lidí se na poslední chvíli snaží „zhubnout do plavek“. Někdy se však stává, že se nedaří shodit kila ani přes úsilí, které člověk do procesu hubnutí vloží. Na vině mohou být nejčastější chyby, kterých se lidé při hubnutí dopouštějí. Přečtěte si, zda je neděláte také, přestaňte s mučivými dietami a udělejte z hubnutí příjemnou změnu životního stylu.
svetzeny.cz

Hubnutí pomocí vodní diety

Slovo dieta je v tomto případě možná trochu zavádějící. Jak již bylo zmíněno, princip tohoto režimu je spíše mezikrokem k tomu nastartovat správně svůj metabolismus a naučit se určitý režim pro zdravý životní styl. Pití vody v tomto případě pomůže k tomu, že zabere určité místo v žaludku, tím pádem budete jíst méně. Ovšem je také třeba dbát na to, co jíte. Jestliže budete držet principy vodní diety, ale dáte si k obědu hamburger se slaninou a hranolky, výsledek diety uvidíte jen velmi těžko. Jezte odlehčená jídla, dbejte na správný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, které potřebujete k správnému fungování metabolismu. Vodní dieta vám sice pomůže a zjednoduší cestu k vysněné postavě, ovšem jen pitným režimem svého cíle dosáhnete jen těžce. Chce to pevnou vůli a disciplínu, kterou vás právě vodní dieta jednoduše naučí.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška