Přejít k hlavnímu obsahu

Citlivé ženy milují jinak: Znaky, které dokazují vaši jemnost. Patří sem zlomené srdce, ale i vnímavost

Info ikona
Psychologie

Snad každá žena touží potom, aby mohla někoho milovat a hlavně mohla být milována. Lásku si přejeme všichni, ale každý může být zamilovaný trochu jinak a také může milovat trochu jinak. Zejména, pokud jste citliví jedinci.

Ženská mysl je mnohdy složitá, od přírody vše více analyzuje a snaží se rozklíčovat i to, co rozklíčovat nejde. Potřebuje mluvit, vědět na čem je a mít ve svých citech pořádek a jasno. Zejména, pokud jde o citlivou ženu, která může být ještě maličko jiná. Jste citlivá žena? Nevíte, jak to poznat? Podle těchto znaků!

Nejkrásnější ženy z řad celebrit nad 40 let: Sofia Vergara, Beyoncé či Simona Krainová

svetzeny.cz

Přebíráte emoce druhých

Emoce hýbou celým vaším světem a často se stává, že během dne se cítíte nadšená, šťastná, spokojená, ale také smutná i zklamaná. Citlivá žena má tendence přejímat pocity lidí okolo sebe. Je něco z vašich blízkých naštvaný? Jste naštvaní taky. Snažíte se mu pomoci, ale automaticky na vás přechází jeho nálada, takže když pláče, pláčete s ním. Jste citliví jedinci, kteří umí poskytnout oporu a pomoc druhým.

Chcete aktivně pomáhat druhým

Když se vám někdo svěří se svým trápením nebo bolestí, nemůžete ho jen vyslechnout a nic nedělat. Chcete se aktivně zapojit, udělat všechno, co je ve vašich silách, abyste věci napravili nebo minimálně pomohli druhým tak, aby se už necítili špatně.

Pravda o japonských gejšách: Byly to umělkyně nebo prostitutky?

svetzeny.cz

Info ikona
žena

Emoce s vámi hodně cloumají

Emoce prožíváte možná hůř než lidé okolo vás. Každou emoci cítíte intenzivněji a to vás mnohdy může zasáhnout. Pláčete často kvůli věcem, které nemáte a ani nemůžete mít pod kontrolou, slzy se nekontrolovaně řinou z očí, když vidíte v televizi nejen smutné příběhy, ale i ty, které vás dojmou. Přikládáte spoustě věcem velkou váhu.

Měli jste zlomené srdce, ale stále věříte v lásku

Když někoho milujete, pak ho milujete hodně. Všechny vztahy berete ihned vážně a dáváte do nich 100%. Ne vždycky se však setkáte s lidmi, kteří to mají stejně jako vy. Láska vám už občas dala pěkně na frak, zlomila srdce a vy jste se tak museli dlouhé měsíce vypořádat s velkou bolestí. Přesto nejste ti, kteří by na lásku zanevřeli. Chcete se zamilovat znovu a znovu. Věříte, že někde na světě se nachází vaše spřízněná duše a vy ji chcete najít.

Co znamenají vaše sny i noční můry? Mohou upozorňovat na blížící se nemoc

svetzeny.cz

Láska není brána na lehkou váhu

A to dokonce ani tu platonickou, která je neškodná a nevinná. Láska hraje ve vašem životě prim, ať už jde o partnera, sourozence nebo přátelé. Vážíte si lidí okolo sebe, oceňujete je a často jim dáváte najevo, jak vám na nich záleží. Přesně formulujete, co pro vás znamenají druzí a to nejen slovně, ale také různými gesty.

Snadno vás druzí zraní

Lidé okolo si často neberou servítky a umí ublížit, ať už vědomě nebo nevědomě. Vy sami jste k ostatním lidem empatičtí a laskaví a máte pocit, že druzí to mají podobně. Mohou vás tak lehce zranit slova, ale i činy. Neduste pocity v sobě, ale dejte druhým najevo, čím vás zranili.

Info ikona
žena

Obětavost je vaše druhé jméno

Nemáte problém všeho nechat a podpořit své blízké, když to zrovna potřebují. Snažíte se porozumět lidem okolo sebe, vyslechnout je a obětovat se. Mnohdy stavíte druhé na první místo a to dokonce i před sebe.

Příliš přemýšlíte

Vaše hlava jede na plné obrátky a to někdy může být na škodu. Hluboce přemýšlíte a řešíte věci, které nemůžete změnit nebo které už se staly. Nechcete ublížit druhým, proto než promluvíte, vše velmi analyzujete

Zdroj článku