Přejít k hlavnímu obsahu

11 rychlých způsobů, jak se cítit šťastnější

Cítíte se pod psa? Vykročili jste do nového dne levou nohou? Nevadí! Poradíme vám pár triků, které vám pomohou cítit se šťastnější a sebevědomější. Vyzkoušejte tyto tipy před důležitou schůzkou, poradou nebo jen pro zlepšení vaší nálady. Budete překvapeni, jak rychle se vám zlepší nálada!

Známe to každý. Špatná nálada, stres a nervozita. Těchto 11 rychlých způsobů vás vrátí rychle zpátky do sedla sebevědomí a především dobré nálady. Některé z nich můžete vyzkoušet už během čtení našeho článku.

1. Pozice superhrdiny
Máte před důležitou prezentací a jste nervózní? Žádný problém. Stačí minimálně 2 minuty před výkonem zaujmout tzv. power pose neboli pózu síly. Rovně si stoupněte, narovnejte záda a ruce zkřižte před hrudníkem. Dle vědců budete do dvou minut sebevědomější o 50 %.

2. Obejměte plyšáka
Pokud máte úzkost nebo se cítíte smutně, najděte doma plyšáka z dětství. Ten ve vás vyvolá pocit bezpečí, jaký jsme cítili jako malé děti. Stačí pár minut a hned se budete cítit lépe.

3. Zklidněte napětí hudbou
Relaxační instrumentální hudba snižuje produktivitu stresových hormonů a vám se rychle uleví. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a nechte se chvíli unášet na vlnách muziky. Zklidní se vám tep a po pár minutách budete klidní.

4. Nádech, výdech
Hluboké nádechy a výdechy pomáhají našemu tělo se zklidnit a najít rovnováhu. Pokud si sednete na podlahu a budete s každým výdechem ještě otáčet trupem doleva a doprava, máte úspěch zaručen. Toto cvičení zmírňuje stres, ale také bolesti.

5. Zapalte svíčky
Zhasněte, zapalte svíčky a pouze pozorujte plamen svíčky. Plamínek svíčky navozuje v naší mysli klid, sníží se produktivita hormonů a naše mysl se jako zázrakem uklidní.

6. Minutová příprava na spánek
Pokud za sebou máte stresový den a nemůžete z toho už ani spát, stačí si pořídit houpací křeslo. Jedna minuta v houpacím křesle bez mobilního telefonu nebo notebooku naše tělo uklidní a připraví na kvalitní spánek.

7. Dejte si gumídka
Se špatným spaním vám rovněž pomůže gumový medvídek. Neradíme, abyste snědli celý balíček, který by rozhodně neprospěl naší postavě, ale jeden gumídek před spaním snižuje díky želatině napětí a navozuje pocit klidu.

8. Vyměňte žárovky
Ranní rutinu máme zmáknutou, ale co ta večerní? Připravme se dobře na spánek, aby si naše tělo dostatečně odpočinulo a my měli od rána energie na rozdávání. Kromě odložení všech elektronických zařízení zkuste vyměnit žárovky. Zvolte slabší a takové, které svítí žlutě.

9. 60 sekund aktivity
Potřebujete rychle energii na dokončení prezentace do práce, ale už vám padá hlava únavou? Kanadští vědci zjistila, že zapojíte-li velké svalové skupiny, zvýší to vaši energii až o 80 % po dobu 90 minut. Stačí se jít vyjít schody nahoru a dolů nebo se projít kolem domu.

10. Kuchyň = energie
Naše mysl je údajně tak silná, že se stačí podívat na hrnek, ze kterého pijeme ranní kávu, a budete cítit přísun energie. Nemusíte večer bojovat s rozhodnutím, jestli kávu vypít a zkazit si tak spánek nebo ne. Stačí se projít po kuchyni, podívat se na hrnek či kávu a za chvíli budete opět fit.

11. Sprcha
Studená sprcha naše tělo nakopne a dostatečně ho probudí. Pokud naopak potřebujete své tělo zklidnit, zvolte spíše teplou večerní lázeň.

Produktivita úzce souvisí s naším pocitem štěstí. Pokud za dne zvládneme úkoly z práce, postarat se o domácnost a ještě si odpočinout, usíná se nám s dobrým pocitem o dost lépe.