Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše a stehnech? Stačí se vyhnout těmto potravinám

Tuk je něco, co trápí všechny ženy, které touží po dokonalé postavě. Z biologického hlediska se ženám ukládá právě na břiše, nebo ve stehnech a téměř každá bojuje s tím, jak se jej zbavit. Je to sice těžké, ale ve finále to není taková věda, jak si možná myslíte. Důležité je omezit, nebo se úplně vyhnout některým potravinám, které ukládání tuku právě na těchto místech způsobují. A které to jsou?

Rafinované obiloviny

Rafinované obiloviny jsou obsaženy především v bílém pečivu, rýži, či těstovinách. Neumíte si jídlo bez těchto potravin představit? Nevadí! Nemusíte se jich zbavovat úplně, stačí je pouze vyměnit za celozrnné varianty! Celozrnné pečivo, hnědá rýže, celozrnné těstoviny či quinoa budou vašimi nejlepšími parťáky v cestě za vysněnou postavou. Tyto potraviny obsahují více vlákniny a mají nižší glykemický index, což vám pomůže udržet hladinu cukru v krvi stabilní.

Sladkosti a cukr

Snažíte-li se zhubnout – a nejen tyto dvě konkrétní partie, je třeba omezit a vyvarovat se tomu, co všichni milujeme – a to jsou cukry. Sladkosti, různé cukrovinky, slazené nápoje a zmrzliny jsou sice potěšením pro naše chuťové buňky, avšak v oblasti bříška a stehen dokáží udělat pěknou neplechu. Víme, že omezit cukry natrvalo je těžké. Cukr je pro mozek totiž jakási droga, která ho popohání. Doporučujeme ubírat postupně – místo tří čtverečků čokolády po obědě si dejte jen dva, pak jen jeden a postupně zjistíte, že nepotřebujete ani ten jeden. Dávejte také velký pozor na slazené nápoje. Ty v sobě uchovávají více cukru, než si dokážete představit.

Zábavné hubnutí

Aby mělo cvičení skutečný efekt, musí být nejen účinné pro shazování přebytečných kil, ale také vás musí bavit. Máme pro vás několik tipů, z nichž si určitě vyberete.
svetzeny.cz

Nasycené tuky

Tuky k zdravému fungování těla zkrátka potřebujeme. Při jejich konzumaci ale musíme přemýšlet nad tím, jaké jsou pro nás ty správné. Vyhněte se potravinám, které v sobě nesou velký podíl nasycených tuků, což jsou například: tučné maso, plnotučné mléčné výrobky, sýry, máslo a tučné smetanové omáčky. Místo nich konzumujte raději zdravé tuky, které najdete například v avokádu, ořeších, olivovém oleji a různých semínkách. Pokud jste milovníci mléčných výrobků, snažte se konzumovat převážně ty v odlehčené verzi.

Sodík

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, sodík a potraviny s jeho vysokým obsahem mohou zásadně ovlivnit vaši váhu. Sodík na sebe totiž váže vodu, a tak je možné, že právě tyto potraviny mohou za to, že se cítíte zavodněná, tudíž o něco těžší. Snižte proto konzumaci solených potravin, jako jsou chipsy a solené oříšky, polotovarů, hotových omáček a konzervovaných potravin. Právě v nich se soli vyskytuje úplně nejvíce.

Snadné hubnutí: 5 nejlepších potravin, díky kterým budete spalovat tuk a hubnutí půjde samo

Léto je tady, a tak není divu, že se to všude hemží tolika články se zaručenými tipy, jak zhubnout. Odborníci ale tvrdí, že diety nejsou zdaleka tak efektivní jako změna jídelníčku. Vybrali jsme pro vás potraviny, které pomáhají spalovat tuky, a urychlí tak cestu za vaší vysněnou postavou.
svetzeny.cz

Alkohol

Alkohol v sobě obsahuje velké množství tzv. „prázdných kalorií”, které mohou negativně působit na metabolismus, tudíž i na vaše spalování. Snižte konzumaci alkoholu, nebo volte vždy nízkokalorickou variantu nápojů.

Není to jen o potravinách

Jistě, že většinový podíl na tom, jak bude vaše postava vypadat, má právě vaše strava. Důležitá je ale i fyzická aktivita. Nelekejte se, nemusíte hned trávit každé odpoledne ve fitness centru a každý den se hodiny potit. Stačí pouze minimum – místo jízdy výtahem zvolte chůzi po schodech, na nákup nebo na poštu běžte pěšky místo jízdy autem, nebo se pár minut denně protáhněte. Nezapomínejte ani na dostatečný přísun tekutinpitný režim má na správnou funkci metabolismu větší vliv, než si možná myslíte. Stačí opravdu jen pár malých změn ve vaší životosprávě a výsledek uvidíte dřív, než čekáte.

Zdroj článku