Přejít k hlavnímu obsahu

Milujete pečivo a chcete zhubnout? Tyto druhy chleba vám pomohou s váhou dolů

Info ikona
Chleba

Stokrát jsme slyšeli, že musíme vyřadit pečivo z jídelníčku, abychom mohli zhubnout. Není tomu tak. Některé druhy chleba mohou dokonce hubnutí podpořit. Ukážeme vám, které to jsou.

Jíst vyvážené a zdravé jídlo je nesmírně důležité pro dlouhodobé a úspěšné hubnutí. Proto není nutné vyhýbat se sacharidům a už vůbec není dobré je úplně vyřadit. Takže pokud rádi jíte chléb, nemusíte se ho kvůli dietě vzdávat.

Je však vhodné zajistit, abyste si vybrali správný druh chleba. I když by si mnozí vybrali proteinový chléb, není to mimochodem ani to nejlepší, ani to nejchutnější řešení. Obsahuje více tuku a je kaloricky náročnější. Naopak celozrnný chléb je lepší volbou a bývá doporučován i dietními speciality. Obsahuje hodně vlákniny, která je nesmírně důležitá pro hubnutí, a je také plný cenných živin. Zde jsou ty nejlepší „zeštíhlující„ chleby:

1. Celozrnný chléb se slunečnicovými semínky

Slunečnicová semínka v chlebu jsou neuvěřitelně zdravá, protože obsahují četné vitamíny (A, B1, B2, B6, biotin, kyselinu listovou, ...). Kromě toho mají vysoký obsah bílkovin, a proto jsou dokonalým doplňkem stravy.

2. Ezekiel

Tento zázračný chléb nás nezaujme jen svým názvem, které mimochodem pochází z úryvku z Bible. Ezekiel je vyroben výhradně z luštěnin (sója a čočka), semen a zrn (pšenice, ječmen, proso, špalda) a neobsahuje mouku ani cukr. To vede k vysokému obsahu živin a bílkovin, což je opět ideální pro hubnutí.

3. Cerlozrný toastový chléb

Celozrnný toastový chléb vyrobený z plně neporušených zrn má tendenci mít nižší obsah kalorií než bílý. Balení by mělo být vždy zkontrolováno, zda obsahuje úplné nutriční informace, a pečivo dodržujte podle pokynů 3 gramy vlákniny a 3 gramy cukru na plátek. Celozrnné pečivo je zdravá volba i pro ty, kteří si jednoduše udržují svou váhu.