Přejít k hlavnímu obsahu

Hubenější stehna můžete mít do měsíce. Stačí zvolit správnou délku cvičení a zrychlit metabolismus

Není to protimluv? Jestli něco hubne na našem těle úplně nejhůř, jsou to stehna. Přesto jsme se pokusili najít ideální způsob, jak najít cestu k štíhlejším stehnům. Takovým, která budou pevná, silná a svaly na nich budete opravdu používat, čímž, světe div se, budete spalovat celkové tuky v těle. A to se vyplatí.

Zdraví: Ženy nad 50 let potřebují více bílkovin. Výživový poradce vysvětluje důvod, i to, jak si jejich příjem jednoduše navýšit

Proteiny, známé také jako bílkoviny, jsou pro naši stravu velmi důležité. Pomáhají nám cítit se déle sytí a podporují náš metabolismus a buňky. S přibývajícím věkem roste i potřeba bílkovin, o to důležitější je proto vědomá strava. Odborník na výživu Michal Šetina vysvětluje nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout.
svetzeny.cz

Proč jsou vaše stehna „tlustá“?

V první řadě je třeba si stanovit, jaký je typ vašich silných stehen. Jak vypadala stehna dřív, v době, kdy jste s nimi byla spokojená? Je to, co na nich je, opravdu jenom tuk? Byla opravdu štíhlá a nemáte žádnou přílišnou zátěž nohou, tedy je předpoklad, že na nich bude navíc usazen pouze tuk?

Nebo máte od přírody svalnatější stehna a kila nahoře nebo celulitida se usadila kolem  už tak dost silných stehen?

Toto ujasnění nám pomůže stanovit si realistický cíl. Jste-li svalnatá žena, či svalnatá žena skrytá pod vrstvou tuku, nikdy nezískáte anorektická stehna s mezírkou.

Obecně se dá říci, že pod pojmem štíhlé nožky a stehna si často ženy představují něco, čeho už díky svalové hmotě nasbírané za celý život prostě nedosáhnou. Tak je dobré a zdravé se zaměřit na vytvarovaná stehna s minimem tuku. To už zní líp?

Zdroj: autorský článek

Hubnutí: Jediný mýtus o hubnutí zničí celou vaši dietu. Výživový poradce vám prozradí největší chybu

Každý z nás se snaží alespoň v mezích udržovat zdravý životní styl, nejen kvůli postavě, ale především kvůli zdraví. Výživový poradce nám prozradil největší chybu, kterou udělal minimálně jednou v životě snad každý z nás.
svetzeny.cz

Jak posílit svaly stehen?

Stehenní svaly jsou jedny z největších v našem těle. Nesou váhu našeho těla. Mít je v pořádku a pořádně silné se vyplatí. Unesete víc, utáhnete víc, díky jejich velikosti také víc tuků spálíte. Takže první tři kroky v zeštíhlení a vytvarování stehen jsou:

  • Úprava jídelníčku
  • Zrychlení  metabolismu tím, že celkově posílíte všechny svaly na těle, čímž v klidovém stavu budete spalovat tuky nejen z těla, ale právě i ze stehen

Ideální cviky na stehna?

Jemné posilování: tak by se dalo charakterizovat to nejúčinnější cvičení na zeštíhlení stehen. Někdo si nemůže vynachválit denní chození do schodů, za půl roku stehna znatelně štíhlejší, tvarovaná a bez celulitidy. Někdo rád dělá dřepy, někdo dělá plank. V podstatě vše, co zatíží stehna vlastní vahou, je vytvaruje.

Dále jsou vhodné cviky typu: výpady vpřed i v bok, dřepy, úzké dřepy, prkno, dřepy s výskokem.

Pokud ale máte problémy s koleny a nechcete je zatěžovat, zvolte cviky na nohy, které vychází z fyzioterapií nebo pilates: kmity, cviky na posílení hýždí posílí i stehna, chůze, stepper, ježdění na bruslích.

Vše alespoň 20 minut

A protože chcete opravdu spalovat tuky, je tu pravidlo dvaceti minut. Teprve po dvaceti minutách cvičení se tuky začínají spalovat.

Ale nezoufejte, pokud v prvních fázích svižnou chůzi nebo cvičení nevydržíte. Každá minuta se počítá a s každým jediným cvikem tvoříte stehenní svaly a posilujete je. A to tak dlouho, až jednoho dne půjde dvacet minut samo a nebude vás nic bolest. Ani klouby, ani svaly a pocítíte pevnější, tvrdší stehna. A to je to, oč nám šlo.

Nebo zkuste i náš další tip s pěnovým míčkem, výsledky garantovány už za pár dnů!

Zdroj článku