Promotion
Promotion
Promotion

Snadné hubnutí: 5 nejlepších potravin, díky kterým budete spalovat tuk a hubnutí půjde samo

Promotion
Promotion

1. Chilli

Chilli papričky různého druhu zrychlují metabolizmus především proto, že látka způsobující jejich pálivost – kapsaicin – zvyšuje vnitřní teplotu těla, podporuje srdeční činnost a oběhovou soustavu. Pálivá jídla navíc snižují chuť k jídlu!

2. Nepražené kakao

Nepražené kakao je plné minerálů a antioxidantů. Také podporuje krevní oběh, stimuluje enzymy v zažívacím traktu, snižuje pocit hladu a reguluje hladinu krevního cukru. „Na rozdíl od klasického praženého kakaa je to nepražené lehce stravitelné a také podporuje funkci břišní slinivky,“ uvádí Sabina Doskočilová z vitariánského bistra Raw Deli.  

3. Chia semínka

Díky vysokému obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin, vlákniny a bílkovin potlačují hlad a podporují produkci glukagonu – hormonu, který pomáhá v lidském organizmu spalovat tuky. Jejich schopnost několikanásobně zvětšit svůj objem je vítaným bonusem, pokud chcete tělo na nějakou dobu zasytit. 

4. Listová zelenina

Listová zelenina obsahuje velké množství smaragdově zeleného pigmentu – chlorofylu, který se svým složením podobá lidské krvi. „Zlepšuje vzhled a hydrataci kůže, čistí krev a lymfatický systém, což opět podpoří zrychlení metabolizmu,“ popisuje Doskočilová.

5. Červená řepa

Má příjemnou zemitou chuť, krásně zářivou barvu a už naše babičky věděly, že je dobrá na čištění krve, a tím také posiluje kardiovaskulární systém. Přestože je v ní dost cukru, má nízký glykemický index a je vhodná také pro ty, kteří si musí hlídat hladinu krevní glukózy.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion