Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavné hubnutí

Aby mělo cvičení skutečný efekt, musí být nejen účinné pro shazování přebytečných kil, ale také vás musí bavit. Máme pro vás několik tipů, z nichž si určitě vyberete.

Hopsání je legrace

Skákání na trampolíně je zábavné, takže vám každopádně zlepší náladu. Kromě toho je díky své dynamičnosti také velmi efektivním způsobem, jak se zbavit přebytečných kil. Cvičení je jednoduché, a přitom dynamické a zábavné. Záleží na vás, zda si zaskáčete při hromadných lekcích ve fitku, nebo si pořídíte malou trampolínu domů. Skoky posilují všechny svalové partie, takže postavu zpevňují rovnoměrně. Skákání na pružném povrchu přitom nezatěžuje kolena a klouby jako například běh.

Kruhový trénink nenudí

Takzvaný kruhový trénink je pro rychlé vylepšení celkové kondice a shazování přebytečných kil přímo „ušitý na míru“. O co jde? Například ve fitness centru Expreska probíhá půlhodinový trénink na 8 hydraulických cvičebních strojích a na 8 aerobních mezistanicích uspořádaných do kruhu, takže si za 30 minut zpevníte tělo a spálíte přebytečné tuky.

S hůlkami je to lepší

Nordic walking je efektivnější než běžná chůze, protože při něm vydáte více energie. Důležité však je provádět ho správně, takže je lepší naučit se technice pod vedením školeného instruktora. To lze například v Grund Resortu Golf & Ski, který je, díky svému zasazení do malebné krkonošské krajiny s výhledem na Sněžku a Černou horu, pro nordic walking ideální. „Díky chůzi se speciálními holemi zapojujete horní polovinu těla, což napomáhá správnému držení trupu a zpevnění a posílení svalů na rukou, zádech i břiše,“ říká Barbora Bevilagua z Grund Resortu Golf & Ski.

Vydovádějte se s obručí

Vysloveně zábavným tělocvikem vedoucím ke zhubnutí je také hooping neboli cvičení s obručí. „Během hoopingu nezhubnou pouze boky, ale stejnoměrně celé tělo. Je výborný i pro ženy po porodu, protože pozitivně působí na pánevní dno,“ vysvětluje Kateřina Mikšovská, fitness trenérka Expresky.

Foto: Expreska (1)