Přejít k hlavnímu obsahu

Ženy, které překročily mezník padesátky, zažívají nejlepší část svého života. Zjistěte, zda sem patříte i vy

Rok co rok na dortu sfoukáváte víc a víc svíček, až se jednou dostanete do bodu, kdy jste v klubu padesátnic. Už dávno to není tak, že život v tu chvíli končí, nepředstavujte si žádnou babičku. Ženy nad 50 let jsou plné elánu, mají chuť do života a mnohem víc zkušeností, než měly třeba ve 30.

Děti mají své životy, užíváte si vnoučat, které s radostí vrátíte jejich právoplatným rodičům a vidíte, jak se měníte a spolu s tím začínáte nově žít. Jsou před vámi různé výzvy - v cestování, vztazích, v práci i osobním životě. Máte zkušenosti, nadhled, neberete některé věci tak tragicky, jako mladší ženy. Ač se spousta lidí nedívá na stárnutí jako na něco pozitivního, můžete si ho užít. Přichází totiž vaše nejlepší část života. Co můžete dělat? Užít si to se vším všudy!

Zaměřte se na jídlo

Jídlo je palivo a je důležité na to myslet. Vaše tělo potřebuje palivo k tomu, aby zvládlo velkou fůru věcí. Vyvážená strava je klíčem k zdravému tělu se spoustou energie v každém věku

Pohyb 

Neustálý pohyb je také velmi důležitý, protože vám pomáhá udržet se v dobré kondici. Pomáhá to psychickému i fyzickému zdraví a je jedno, zda budete chodit na procházku, cvičit jógu nebo pilates. Důležité je, aby vás pohyb bavil. 

Čas na koníčky

Najděte si čas na sebe a to, co milujete. Chcete si číst? Jděte do toho. Chcete jít na koncert oblíbené kapely nebo chodit po horách? Kupte si vstupenku nebo jděte do hor. Kdy jindy se zaměstnat a užít si to, na co jste neměly čas nebo peníze. Nyní je všeho dost.

 

Mohlo by se vám líbit

Faktory, které podle vědců způsobují, že stárnete rychleji: Napomáhají některé zlozvyky nebo potraviny

Která žena by si přála rychle stárnout? Nejspíš žádná. A před nedávnem navíc vědci přišli s nepříjemným zjištěním, že každý stárne jinak rychle. Stárnutí napomáhají také různé zlozvyky nebo potraviny. Co byste rozhodně neměla dělat, pokud se chcete vyhnout zrychlenému stárnutí? Tady je podle vědců několik nejpodstatnějších faktorů, které způsobují, že stárnete překotnějším tempem.
svetzeny.cz

Berete se takové, jaké jste

Okolo 20 a 30 let s rozvojem sociálních sítích a všeho “dokonalého” co se na nich prezentuje máte tendence se neustále porovnávat s jinými a řešit své nedokonalosti. No a co, každý něco má, ne? Ve svém věku jste se naučily žít s tím, co máte. Milujete na sobě každý kousek. Zadek, boky, prsa i nohy. Vaše tělo toho spoustu vydrželo, pomáhá vám den co den fungovat, dalo vám děti, je třeba ho oslavovat, ne mu ještě něco vyčítat.

Život si vychutnáváte

Jste z těch, které žijí s neuvěřitelnou chutí. Prožívají všechno, co se okolo nich děje. Jsou všude, kde se něco děje. Ve spěchu, s nadšením, klidem, mírem, bouřlivými emocemi i pohodou. Víte, že to dobré by bez toho špatného nepřišlo a tak to přijmete s rozvahou. A vychutnáte si to do posledního doušku.

Cestujte

Máte svůj plán, kam se chcete podívat? Máte nyní prostor a možná také dostatečné množství finančních prostředků, tak neváhejte, kupte letenky, rezervujte hotel a s chutí do toho. Nikdy není pozdě začít objevovat novou kulturu, nové zvyky, místa i města. 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon