5 benefitů ananasu pro vaše zdraví a krásu

Asi jste už zjistila, že ananas skutečně neroste a stromech, ale to pravé tajemství o sladkém tropickém ovoci možná stále nevíte. Má ohromné benefity pro naše zdraví a obsahuje řadu prospěšných látek. Rozhodně jím tedy nešetřete a místo smetanové Piňa Colady si raději dejte tento žlutý poklad čerstvý.

1.

I když chutná velmi sladce, jeden šálek ananasu obsahuje pouze 82 kalorií, neobsahuje žádný tuk ani cholesterol a má nízký obsah sodíku. Můžete si jím tedy nahrazovat sladkosti při dietě, a přitom po něm nepřiberete.

2.

Zbavuje vás stresu a snižuje vysoký krevní tlak. Pomáhá i při problémech s cholesterolem a rozpuští krevní sraženiny.

3.

Obsahuje velké množství vlákniny, bromelinu, hořčíku, mědi a vitamínu C. Kromě dalších vitamínů a minerálů v něm najdete i značné množství vitamínu B , vápníku, zinku, vitaminu A a beta-karotenu.

4.

Ananas vám pomáhá zhubnout! Zbaví vás přebytečné vody v těle, podporuje trávení a posiluje imunitní systém. Dokonce vás může vyléčit z lehkého nachazení.

5.

Díky ananasu budete mít krásnější pleť. Odstraňuje pigmentové, nebo-li stařecké skvrny, a pokožku nádherně rozzáří.

Tip!

Konzumace ananasu prý dokáže vylepšit chuť mužského spermatu. Zkuste tedy připravit partnerovi zdravou svačinku či mu ho nakrájet k snídani a počkejte si na výsledek!

@svetzeny