Přejít k hlavnímu obsahu

Potraviny, které nesmíte jist ráno na lačno: Koledujete si o velké problémy se žaludkem. Patří sem i ovoce a zelenina

Vstanete a přemýšlíte, co k snídani? Žaludek je po celé noci prázdný a hladový. Je důležité mu nabídnout správné jídlo, aby se zasytil a hlavně, aby fungoval. Některá jídla a potraviny pro něj nejsou na lačno vhodná. Co tedy nejíst na lačný žaludek?

Jak začíná vaše ráno, takový bude celý den, alespoň tak to říkají někteří výživový poradci. Proto dát si šálek kávy nebo dokonce i cigaretu a nic na snídani je to nejhorší, co můžete udělat. Po ránu je důležité doplnit tekutiny sklenicí vody a dát si vyváženou snídani. Co nikdy nejíst na lačný žaludek?

Kořeněné jídlo

K snídani si rozhodně nedávejte jakákoliv kořeněná jídla. Ty akorát dráždí žaludeční sliznici, nebude vám dobře, způsobit mohou kyselost v žaludku a vaše tělo se na pár hodin nebude cítit dobře a komfortně. A to v práci nebude dvakrát příjemné. 

Syrová zelenina

Je přece dobrá, zeleninu do svého jídelníčku zařadit musíte. To ano, ale pozor, kdy co jíte. Syrová zelenina může lačný žaludek spíš více zatížit než mu pomoci a to může mít za následek bolavé břicho nebo zvýšenou plynatost. Raději se tak vyhněte konzumaci salátů po ránu.

 

Stravovací návyky, kterými si poškozujete žaludek: Vadí hltání, jedení ve stoje i cvičení po jídle. Co to dělá s vaším tělem?

Zdraví žaludku ohrožuje řada věcí, často se mluví o smažených jídlech, alkoholu a kouření. Jsou zde však i stravovací návyky, kterými si žaludek můžeme poškodit. Vadí hltání, jedení ve stoje i cvičení po jídle. Co to dělá s vaším tělem?
svetzeny.cz

Citrusové plody

Ovoce je dalším, co je důležité pravidelně konzumovat. Opět to má malý háček. Pozor na citrusové plody, ty ráno rozhodně vynechejte. Obsah fruktózy totiž může zpomalovat metabolismus a na žaludku se to tak podepíše. Nebude vám dobře celý den.

Zpracované potraviny

Jdete po cestě do práce kolem pekárny a neodoláte. Koupíte si koláček, slané pečivo nebo mini pizzy, které ve vašem okolí dělají bezkonkurenční? Na lačný žaludek to není nic vhodného. Může dojít k plynatosti, žaludek to nemusí dobře strávit a nezbavíte se pocitu plného žaludku.

Čokoláda

Sladké potraviny prázdnému žaludku vůbec nesvědčí. Začít svůj den čokoládou nebo oblíbenými pochutinami? To určitě ne. Cukr z nich je totiž jednou z nejhorších potravin, které tělu po ránu můžete dát. Raději si dopřejte kvalitní snídani.

Perlivé a studené nápoje

Pití sycených nápojů není dobré obecně, ať už je jakákoliv denní doba, ale dát si je ráno, kdy se tělo ještě ani pořádně neprobudilo, to si koledujete o nevolnost, bolest břicha či plynatost. Může vás začít pálit žáha. Studené nápoje zase zpomalují trávení a nejsou vhodné pro sliznici.

 

Info ikona
ovoce

Co před spaním rozhodně nejíst: Tyto potraviny způsobují poruchy spánku, noční můry i únavu

Cítíte se po probuzení unavení a nevíte proč? Odpověď se může ukrývat ve vašem stravování, možná i vy před spaním jíte potraviny, které jsou naprosto nevhodné. Jejich konzumace vede k poruchám spánku, mohou se objevit i noční můry a následná únava. Co tedy před spaním rozhodně nejíst?
svetzeny.cz

Co si naopak na lačný žaludek dát?

Papája

Obsahuje vysoké množství vlákniny a napomáhá pohybu střev. Vyplaví z těla toxiny, budete se cítit lépe, sytí, ale žaludek nebude zatížený.

Meloun

Skvělé ovoce pro letní sezónu, které tělo hydratuje, pomáhá k lepšímu vyprazdňování a hlavně obsahuje lykopen, který prospívá celkovému zdraví.

Namočené mandle nebo datle

V Indii jde o nezbytný začátek dne. Pomáhá na trávení, zlepšuje ho, vyrovnává pH žaludku a ve správné míře tělo zasytí a usnadní tak hubnutí.

 

Zdroj článku